Як досягти балансу між роботою та особистим життям

Камінці

Межі між роботою та особистим життям можуть бути розмитими, особливо якщо ви працюєте з дому. Відсутність балансу між ними може спричинити вигорання, що призведе до невдач в обох аспектах вашого життя.

Зараз саме час добре проаналізувати, як ви працюєте і як проводите свій вільний час (якщо він у вас є), і внести відповідні корективи. Ось шість порад для досягнення оптимального балансу між роботою та особистим життям.

Не чекайте на відпустку

Щоб бути продуктивним працівником, вам потрібно зняти стрес і перезавантажитися. Навіть якщо ви не плануєте подорожувати прямо зараз, вам все одно варто взяти відпустку. Подумайте про відпочинок, де ви зможете відключитися від цифрових технологій і потішити себе: наприклад, поїздкою до лісу чи на пляж, або до іншого міста. Також варто почати планування більш тривалої відпустки в майбутньому, коли ви зможете отримати подовжений відпочинок та розслаблення. Важливо те, що ви усвідомлено робите перерву в роботі.

Контролюйте втому від відеозустрічей

Коли люди користуються Zoom, Google Meet, Skype тощо більше, ніж будь-коли раніше, легко втомитись від нескінченних відеозустрічей. Це реальний стан, коли ви відчуваєте надмірну втому, роздратованість або збудження під час і після виклику. Частково це пов'язано з необхідністю приділяти зосереджену, часто візуальну увагу набагато довше, ніж під час особистої зустрічі. Коли це можливо, намагайтесь не вдивлятися в екран занадто довго. Озирайтеся навколо, робіть візуальні перерви. Або ж попросіть вимкнути відео та зробити аудіодзвінок. Робіть перерви, щоб вийти на вулицю, трохи далі від комп'ютера в перервах між зустрічами та дзвінками.

Встановіть кордони, якщо працюєте з дому

Робота з дому має багато переваг — як-от можливість провести день у піжамі та скоротити час на дорогу. Та вона також може призвести до того, що робота перетікатиме у ваш час простою, якщо ви не будете обережними. Якщо ви працюєте вдома, важливо окреслити межі: наприклад, встановити діапазон робочого часу та дотримуватись його — жодних понаднормових годин, просто вимкніть комп’ютер, як ви це робили б в офісі наприкінці робочого дня.

Як варіант гарантії продуктивного дня — розмістіть таблички на дверях або робочому місці, щоб попередити інших членів сім'ї про те, що ви працюєте. Це допоможе попередити фактори, що відривають від праці.

Навіть якщо ви повернулися в офіс, у вас все одно може виникнути спокуса затримуватися допізна або відповідати на електронні листи після 18:00. Намагайтеся тримати свої кордони на місці й працювати у встановлений робочий час, коли це можливо.

Спілкуйтеся з іншими

Якщо ви працюєте вдома, можливо, ви відчуваєте себе неймовірно ізольованим. Докладіть зусиль, щоб телефонувати, обмінюватися відео- або текстовими повідомленнями з хорошими друзями протягом дня або через заплановані проміжки часу для більш тривалого спілкування. І якщо ви відчуваєте себе в безпеці, щоб вийти з дому, почніть планувати кілька «щасливих годин».

Додайте фізичних вправ

Не забувайте про своє тіло! Якщо ви працюєте вдома або в офісі, швидше за все, ви проводите багато часу сидячи. А це негативно впливає на поставу і здоров'я в цілому. За даними клініки Майо, вчені порівнюють надмірне сидіння з ожирінням і палінням за своїми негативними наслідками. Переконайтеся, що ви робите певні фізичні вправи якомога більше днів на тиждень: від простої ходьби до кардіотренувань.

Делегуйте

Залежно від вимог вашої роботи, якщо у вас є можливість делегувати роботу, скористайтесь цим варіантом. Немає сенсу виснажувати себе, роблячи все самостійно, коли можна попросити інших про допомогу, і це входить в межі обов’язків вашого колеги чи підлеглого. Один раз виручите ви, іншого разу — він або вона.