17 порад, як убезпечити себе у готелях та орендованих квартирах — частина 1

Готель

Зараз у соціальних мережах активно ширяться відео, у яких блогери показують, як правильно убезпечити себе під час ночівлі у готелях. Наприклад, за допомогою прикладання нігтя до дзеркала можна визначити, чи це просте дзеркало, чи позаду нього є прихована кімната. Ми дібрали 17 порад, як перевірити безпеку місця, де ви лишаєтесь під час подорожей.

 1. Перед поїздкою виконайте домашнє завдання — перевірте розташування готелю та його околиці (зверніть увагу на безпеку та хороше освітлення)
 2. Під час реєстрації попросіть, щоб номер вашої кімнати не розголошували (здається, це очевидне прохання, але не всі співробітники настільки обачні).
 3. Оселіться в кімнаті на 3-6 поверхах, якомога далі від сходів (достатньо низько, щоб можна було швидко спуститися вниз, але достатньо високо, щоб бути поза загальними зонами, і в місці, яке не є ізольованим).
 4. Переконайтеся, що двері зачиняються повністю; якщо це не так, знайдіть іншу кімнату (ви можете не забути зачинити двері, а покоївка - ні).
 5. Не погоджуйтеся на кімнату з міжкімнатними дверима, що межують з іншою кімнатою (це ще менш безпечно)
 6. Якщо разом з вами в ліфті їдуть інші люди, натискайте кнопку свого поверху останньою і зверніть увагу, чи виходять вони на тому ж поверсі, що й ви (не дозволяйте їм слідувати за вами).
 7. Користуйтеся готельним сейфом (професійна порада: покладіть записку в сумку, щоб нагадати собі забрати її при виїзді) АБО ховайте цінні речі в різних місцях, особливо документи, що посвідчують особу.
 8. Завжди тримайте при собі 1 посвідчення особи, кредитну картку та готівку
 9. Візьміть з собою якомога менше цінних речей, документів, що посвідчують особу, та банківських карток (і залиште паперову копію в багажі).
 10. Перебуваючи в кімнаті, завжди замикайте двері на ключ; увійшовши, перевірте за шторами, під ліжком і у ванній кімнаті
 11. Наклейте одну наліпку на вічко всередині дверей (щоб люди не могли бачити світло/рух у кімнаті)
 12. Не залишайте картки обслуговування номерів на дверній ручці вночі (хтось інший може побачити, що ви на самоті)
 13. Якщо хтось стукає у двері й представляється працівником готелю, і у вас виникли підозри щодо нього, запитайте його ім'я та зателефонуйте на стійку реєстрації, щоб перевірити.
 14. Остерігайтеся телефонних шахраїв на готельний телефон, а ще краще - не відповідайте на них (працівники готелю не будуть запитувати дані кредитної картки або особисту інформацію телефоном)
 15. Закрийте штори на вікнах, ознайомтеся з аварійними виходами в готелі та майте під рукою ліхтарик (ви можете купити невеликий ліхтарик, який деякі готелі надають у номері, або використовувати свій телефон, якщо він повністю заряджений).
 16. Перед тим, як вийти з дому, переконайтеся, що хтось із ваших близьких знає ваш повний маршрут (і щодня повідомляйте про це).
 17. Якщо щось трапиться, швидко викличте охорону готелю, місцеву поліцію та службу безпеки вашої компанії (зверніться по допомогу!).

Змініть готель, якщо ви не почуваєтесь там впевнено

Якщо у вас є певні сумніви щодо місця, де ви залишаєтесь, часом варто прислухатись до себе. Це не означає, що ви схильні до параної. Особливо, якщо ви знайшли будь-що дивне, або навіть якщо дзеркала видаються непевними. Ваша безпека — понад усе. Якщо ви не заклали бюджет на такі екстрені випадки, ви завжди можете звернутись до нас, і ми надамо вам потрібну суму. Пам’ятайте, що краще переплатити й відмовитись від сумнівного готелю, ніж ризикувати своєю безпекою.