Продовжуємо розповідати про те, як залишатись у безпеці, якщо ви подорожуєте або знімаєте на певний час приміщення. У цій частині розповідаємо про приховані камери, які можуть вмонтовувати для незаконного знімання та використання приватної інформації.
Люди виявляють приховані камери в громадських вбиральнях, готельних номерах, гардеробних тощо. Попри те, що приховані камери іноді використовуються поза домом для домашньої безпеки, зловмисники можуть використовувати їх у недобрих цілях, наприклад, для підглядання за вашим особистим життям і вторгнення у приватне життя.
У разі якщо ви виявили будь-що, що викликає у вас підозри, негайно змінюйте своє місцеперебування. Нехай краще ви втратите певну частину грошей — це не так страшно, як злити свої дані зловмисникам. Певно, що передбачити таку ситуацію майже неможливо, тому якщо таке все ж сталось, і у вас немає коштів для того, щоб винайняти інший готель або апартаменти, ми готові вам допомогти.
1. Шукайте підозрілі об'єкти
Якщо ви вважаєте, що перебуваєте в зоні, де встановлені приховані камери, почніть з ретельного огляду приміщення. Слідкуйте за будь-якими об'єктами, що виглядають незвично. Якщо ви вже бували в цьому приміщенні раніше, перевірте, чи нічого не було переміщено або переставлено.
Під час пошуку обов'язково звертайте увагу на предмети, які зазвичай використовуються як приховані камери або як способи їх маскування, зокрема годинники, детектори диму, настінний декор та USB-зарядні блоки.
Якщо ви виявили щось, що здається вам підозрілим, обов'язково заховайте камеру та вимкніть її з розетки, якщо це можливо. У деяких випадках приховані камери можуть мати вбудовані акумулятори, які дозволяють їм працювати навіть після відключення від мережі.
2. Перевірте наявність світла
Ще один корисний спосіб швидко знайти приховану камеру — перевірити наявність світла. Для цього переконайтеся, що в кімнаті якомога темніше. Для цього дочекайтеся ночі, закрийте всі жалюзі, вимкніть або витягніть з розетки всі джерела світла.
Потім огляньте кімнату на предмет предметів, які випромінюють світло. Хоча це стосується не всіх пристроїв, деякі приховані камери можуть мати невеликий світлодіодний індикатор, який блимає або світиться в темряві.
3. Використовуйте ліхтарик
У деяких випадках перевірити наявність прихованих камер можна за допомогою ліхтарика. Як і в попередньому методі, вам потрібно зробити кімнату якомога темнішою. Потім посвітіть ліхтариком по кімнаті та уважно перевірте, чи не з'являться крихітні відблиски.
Ці відблиски можуть бути синіми або фіолетовими, і вони можуть виходити від маленького об'єктива камери. Як тільки ви побачите відображення, обов'язково розгляньте об'єкт зблизька, щоб визначити, чи не є він прихованою камерою.
4. Перевірте всі дзеркала
Деякі зловмисники ховають камери за двостороннім дзеркалом. Є простий спосіб перевірити, чи безпечні дзеркала у приміщенні, чи вони не є замаскованими двосторонніми дзеркалами.
Щоб перевірити дзеркало, почніть з того, що покладіть кінчик пальця на поверхню дзеркала. Після цього подивіться на проміжок між кінчиком пальця та його відображенням. Якщо між ними є видимий проміжок, то це справжнє дзеркало. Якщо ж здається, що ваш палець і його відображення торкаються кінчиком до кінчика, це може бути двостороннє дзеркало, і за ним може бути камера.
Ви також можете виявити двостороннє дзеркало, постукавши по ньому. Постукавши по двосторонньому дзеркалу, ви почуєте глухий звук порівняно зі справжнім дзеркалом.
5. Перевірте мережу Wi-Fi
Деякі приховані камери можуть підключатися до інтернету, щоб за ними можна було спостерігати віддалено. Якщо прихована камера використовує Wi-Fi й підключена до тієї самої мережі, що і ви, ви можете виявити її за допомогою сканування бездротової мережі.
Щоб просканувати вашу Wi-Fi мережу на наявність прихованих камер, спочатку потрібно завантажити програму для сканування мережі. Для цього відкрийте власний магазин додатків вашого смартфона і знайдіть «мережевий сканер». Знайшовши потрібну програму, встановіть її та дотримуйтесь інструкцій.
Щоб мережевий сканер працював, вам потрібно бути підключеним до Wi-Fi роутера, який ви хочете просканувати. Переглядаючи результати сканування, зверніть увагу на назви пристроїв, які вам не знайомі або здаються підозрілими, наприклад, «IP-камера».
6. Перевірте, чи немає перешкод для сигналу
Окрім інфрачервоного світла, багато камер спостереження також випромінюють радіохвилі, які можуть заважати телефонним розмовам поблизу. Наприклад, ви можете почути дратівливе дзижчання або потріскування під час телефонної розмови, якщо перебуваєте поруч із прихованою камерою.
Щоб скористатися цим методом виявлення, зателефонуйте комусь із членів сім'ї або друзів і попросіть їх залишатися на лінії. Під час розмови повільно ходіть навколо і уважно слухайте, чи немає перешкод. Якщо ви помітите погіршення якості зв'язку в певних місцях, можливо, ви перебуваєте поруч із прихованою камерою. Якщо це так, ретельно перевірте місце на наявність чогось підозрілого.
Майте на увазі, що цей метод не є гарантією, оскільки не всі камери створюють перешкоди для телефонного дзвінка. З іншого боку, ваш телефон може заважати іншим сигналам або мати поганий прийом, не пов'язаний з прихованою камерою.
Приховані камери можуть бути різних форм і розмірів і можуть бути заховані або замасковані під звичайні побутові предмети, такі як детектори диму або USB-зарядні пристрої. Спільним для всіх камер є те, що слід шукати все, що нагадує об'єктив камери.
Незалежно від того, який метод виявлення ви використовуєте, є загальні об'єкти та місця, де часто встановлюють приховані камери. Деякі приховані камери можуть бути розміром з гвинт, що робить їх важкодоступними для швидкого виявлення. Тому дуже важливо звертати особливу увагу на такі поширені об'єкти та місця, в яких можуть бути приховані камери.
Майте на увазі, що приховані камери можуть бути різних форм і розмірів, і це далеко не повний список.