Чи варто купувати дитині iPhone?

айфон

Ми йдемо в ногу з глобалізацією та розвиваємось, а тому враження, що айфон — це статусний гаджет, відходить у минуле. Той самий смартфон на базі Android може коштувати в рази більше, ніж на iOS. Наші діти більш просунуті ніж ми. Це принцип зміни поколінь — так само як ми самі колись розбирались у чомусь краще за своїх батьків. І для сучасних дітей часом зовсім неважливо, чи має гаджет або річ вигаданий маркетологами «статус» — їм або подобається, або ні. Тож у цьому матеріалі ми вирішили розглянути найпопулярніший смартфон у світі та чому він має певні переваги й недоліки. Відразу скажемо — це не про те, щоб купувати підлітку iPhone 14 Pro Max.

Серед фаворитів багатьох батьків — iPhone SE та iPhone 12. Та перш ніж купувати дитині мобільний телефон, важливо переконатися, що вона готова до цієї відповідальної справи. За словами батьків та вихователів, середній вік, коли їхні діти отримали свій перший мобільний телефон, становить 12 років. Однак вік — не єдиний показник того, що дитина готова до користування мобільним телефоном — враховуйте також її зрілість.

Загалом 90% батьків зазначають, що основною причиною, через яку вони дали дитині телефон, було бажання спілкуватися з нею. iPhone — чудовий варіант для сім'ї. Компанія Apple сумісна з основними мережами мобільного зв'язку та надає батькам кілька функцій для контролю за дитиною. Ми розбираємо, наскільки iPhone SE та iPhone 12 схожі між собою і який з них може бути кращим для ваших дітей.

Основні висновки

iPhone SE iPhone 12
Від 14 000 грн у новому стані та від 6 000 грн — вживаний Від 17 000 грн у новому стані та від 10 000 грн — вживаний
4,7-дюймовий дисплей 6,1-дюймовий дисплей
Водонепроникний на глибині до 1 метра до 30 хвилин Водонепроникний на глибині до 6 метрів до 30 хвилин
Touch ID Face ID
15 годин відтворення відео 17 годин відтворення відео
Дисплей Retina HD Дисплей Super Retina XDR
Одинарні фронтальна та задня камери з різними стилями фотографування Подвійна система задньої камери з фронтальною камерою TrueDepth
113 г 162 г
Три варіанти пам'яті (64, 128 і 256 ГБ)
Захист від пилу та бризок

Про iPhone SE

Для кого він призначений? iPhone SE є фаворитом серед батьків та вихователів, значною мірою завдяки своїй універсальності. Це надійний мобільний телефон для дітей, що тільки починають користуватись гаджетами, або чудовий варіант для тих, хто готовий перейти на більш дорослий пристрій.

Він оснащений фронтальною і тильною камерами та 4,7-дюймовим широкоформатним дисплеєм з традиційною кнопкою, яка одночасно виконує функцію Touch ID. Від вбудованих засобів батьківського контролю до додаткових додатків, Apple пропонує безліч сервісів для батьків та вихователів, які дозволяють контролювати час, проведений дітьми за екраном, забороняти їм встановлювати або видаляти додатки, здійснювати покупки в додатках тощо.

Про iPhone 12

Для кого він призначений? iPhone 12 — ще один телефон з найвищим рейтингом серед батьків. Він схожий на SE, але з деякими оновленнями, такими як 6,1-дюймовий екран, подвійна камера та розпізнавання обличчя замість Touch ID. Як і iPhone SE, 12 сумісний з усіма мережами мобільного зв'язку і має такі ж функції батьківського контролю, інтегровані в його систему.

Дизайн та функції

Екран iPhone 12 з діагоналлю 6,1 дюйма не набагато більший за 4,7-дюймовий екран iPhone SE. Хоча дисплей XDR, або екстремальний динамічний діапазон, iPhone 12 покращує контрастність і підсвічування для більшої яскравості — функція, якої бракує iPhone SE. З усім тим, ми цінуємо додаткові функції безпеки обох телефонів, такі як Touch ID (iPhone SE) та розпізнавання обличчя (iPhone 12), на випадок, якщо діти втратять свої телефони в школі або на тренуванні.

Обидва телефони захищені від води, бризок та пилу. Модель 12 витримує занурення у воду на глибину майже 6 метрів протягом 30 хвилин (порівняно з 1 метром та 30 хвилинами для SE). Обидва телефони Apple мають фронтальну та тильну камери для селфі або Facetiming. Однак, якщо для вас або вашої дитини важлива якість знімання, iPhone 12 оснащений подвійною камерою для отримання найкращих знімків.

Зарядний кабель забезпечує до 50% заряду всього за 30 хвилин (адаптер продається окремо).

Простота використання

Простий у використанні телефон для дітей є життєво важливим, особливо якщо вони маленькі й усе ще вчаться орієнтуватися у цифровому світі. SE — це простий iPhone для дітей, які навчаються, а згодом переходять на 12-ту версію, яка має кілька невеликих оновлень порівняно з SE і може зайняти більше часу для початківців.

Батьківський контроль

Батьківський контроль від Apple — одна з наших улюблених функцій в iPhone SE та iPhone 12. Компанія пропонує вбудований моніторинг для дорослих, які хочуть стежити за тим, як їхня дитина користується цифровими технологіями. «Екранний час» — так Apple називає цю вбудовану функцію — дозволяє відстежувати й контролювати, скільки часу діти проводять на своїх пристроях, включаючи додатки та вебсайти. Ви можете заблокувати їх, як тільки вони досягнуть цього часового ліміту, щоб запобігти подальшому використанню, або встановити певний час доби, коли хочете, щоб пристрій блокував додатки.

Крім того, ця функція дозволяє вам керувати їхніми контактами й контролювати, з ким вони можуть спілкуватися і як довго. Ви також можете переглядати звіти з детальною інформацією про додатки, якими користувалися ваші діти, та вебсайти, які вони відвідували.

Якщо у кількох членів сім'ї є iPhone, скористайтеся функцією «Сімейний доступ», яка дозволяє розділити доступ до підписок, покупок в додатках магазинів тощо з чотирма іншими членами сім'ї. На додаток, ви можете дозволити (або заборонити) дітям купувати або завантажувати додатки. Якщо дитина попросить купити якийсь контент, організатор сім'ї отримає сповіщення про запит і зможе схвалити або відхилити його зі свого пристрою.

Хоча ця функція не вбудована в телефони, ви можете завантажити безкоштовний додаток Apple "Find My". Ця програма допоможе вам знайти пристрій або користувача на карті, відтворити звук, показати повідомлення, віддалено заблокувати телефон або стерти всі дані на втраченому пристрої.

Брати новий чи вживаний?

Навіть не найновіші версії айфонів досі отримують оновлення. Камера цього бренду відома на весь світ якістю зображення — тож дитині вистачить і на фото шпаргалок, і на знімання в TikTok. Тому зовсім неважливо, купите ви новий чи вживаний айфон, якщо останній продають у доброму стані. Головний біль кожного iPhone — акумулятор. Та вони легко замінюються на оригінальні нові акумулятори й працюють без змін довго та якісно. І якщо ви чітко вирішили подарувати своїй дитині омріяний гаджет, та певної суми не вистачає, ми надамо вам допомогу в будь-якому разі — хоч на новий iPhone 12, хоч на вживаний iPhone SE.