Одним із найважливіших гаджетів є смартфон, адже зараз ми навіть по оселі без нього не ходимо. Важливо дібрати саме той, який буде зручним, матиме необхідний функціонал та відповідатиме вашим ціновим очікуванням. Ми підібрали 10 смартфонів, які неоднократно визнано найкращими на ринку цього року.
Плюси
Мінуси
Ціна: від 39 500 грн
Якщо гроші не мають значення, S24 Ultra — найкращий смартфон, який ви можете купити зараз. Samsung виправдала свою високу ціну, забезпечивши чудовий користувацький досвід без жодних недоліків. І є каталог основних переваг, від неймовірної розігнаної продуктивності Snapdragon 8 Gen 3 до п'яти різних об'єктивів камери, кожен з яких більш ніж добре справляється зі своїми завданнями. Тому якщо ви бачите раціональність у такій покупці, але не вистачає декількох тисяч до здійснення мрії, ми завжди тут, щоб допомогти вам у цьому.
Ви все ще маєте 6,8-дюймовий AMOLED-дисплей і вбудоване перо S Pen. Щобільше, програмне забезпечення — найкраще, яке коли-небудь було, з гладкою оболонкою One UI на Android 14 і семирічним оновленням операційної системи та системи безпеки. А вишенькою на торті є набір дійсно корисних функцій штучного інтелекту.
Ціна S24 Ultra та його великий, громіздкий дизайн не для всіх. Але це «найповніший» смартфон, який можна купити зараз.
Плюси
Мінуси
Ціна: від 50 000 грн
Флагмани Xiaomi вже кілька років роблять чудові фотографії, але 14 Ultra виводить їх на новий рівень.
Це перший смартфон, який дійсно може замінити цифрову дзеркальну фотокамеру для більшості людей, настільки якісною та універсальною є пропонована система. Він оснащений чотирма 50-мегапіксельними задніми об'єктивами та 32-мегапіксельною селфі-камерою, які дозволяють робити чудові фото практично в будь-яких умовах.
І хоча він коштує дорого, додатковий аксесуар Photography Kit робить його ще ближчим до справжньої фотокамери.
Завдяки продуманому дизайну, приголомшливому дисплею, чудовій продуктивності та тривалому часу автономної роботи, що підтримується швидкою зарядкою 90 Вт, 14 Ultra є одним з небагатьох телефонів, який виправдовує свою захмарну ціну. Однак це також робить його недоступним для багатьох людей, в той час, як програмне забезпечення HyperOS все ще не є найкращим.
Ці два фактори не дозволяють йому бути вище в цьому списку, але якщо фотографія є вашим пріоритетом, це телефон, який варто купити. Якщо ви віддаєте перевагу чомусь більш доступному, звичайний Xiaomi 14 майже так само гарний, коли справа доходить до фотографії.
Плюси
Мінуси
Ціна: від 40 000 грн
Якщо жоден з наведених вище варіантів вас не приваблює, Pixel 9 — це, мабуть, ваш найкращий вибір. А якщо ви хочете отримати абсолютно найкращий досвід, новий бренд Pixel 9 Pro XL — це той, на кого варто звернути увагу.
Хоча це не зовсім той видатний телефон, який ми бачили в Pixel 8 Pro, 9 Pro XL все ще забезпечує приємний досвід майже у всіх ключових сферах.
Камери знову є головною родзинкою, пропонуючи яскраві, висококонтрастні фотографії зі збереженням ключових деталей. Це стосується і знімання в умовах низької освітленості, навіть якщо освітлення не відповідає реальному. Якісний надширококутний об'єктив і 5-кратний оптичний зум від телеоб'єктива роблять цю систему камер навдивовижу універсальною, а селфі з оновленим фронтальним об'єктивом виходять чудовими.
Крім того, 6,8-дюймовий дисплей приносить задоволення від використання, а чипсет Google Tensor G4 забезпечує стабільну продуктивність. А якість збірки вища, ніж будь-коли, навіть якщо перехід до більш загального дизайну розчарує деяких людей.
Google продовжує вдосконалювати програмне забезпечення, навіть якщо 9 Pro XL працює під управлінням Android 14, а функції штучного інтелекту працюють з перебоями. Зобов'язання Google щодо семирічних оновлень як ОС, так і системи безпеки все ще не перевершено на жодному телефоні.
Час автономної роботи пристойний, а не ключова перевага, хоча зарядка потужністю 37 Вт здається повільною. Зрештою, чи купувати 9 Pro XL, залежить від того, чи вважаєте ви, що ще вища ціна того варта.
Якщо ні, розгляньте замість нього Pixel 9 Pro або звичайний Pixel 9, хоча є й погіршення, про які слід знати.
Плюси
Мінуси
Ціна: від 42 000 грн
Поки ми не розглянемо iPhone 16 Pro, його попередник залишається iPhone для більшості людей. Phone 15 Pro має набір невеликих змін, які в сукупності являють собою значне оновлення.
Новий титановий корпус є міцним, але помітно легшим, а також з'явилася нова настроювана кнопка Action Button, яка замінила перемикач вимкнення звуку. Чипсет Apple A17 Pro є найпотужнішим серед усіх смартфонів і забезпечує справді зоряну продуктивність, а впровадження USB-C, безсумнівно, є кроком вперед.
Час автономної роботи в цілому солідний, хоча вам все одно доведеться миритися з повільною швидкістю зарядки.
Але попри відсутність 5-кратного оптичного зуму на телефотооб'єктиві якість фільмування просто чудова. Багато додатків тепер підтримують дійсно корисну функцію Dynamic Island, а iOS 18 — така ж зручна та інтуїтивно зрозуміла, як і раніше. Для більшості людей iPhone 15 Pro є найкращою моделлю в лінійці смартфонів Apple 2023 року.
Плюси
Мінуси
Ціна: від 19 000 грн
Вже кілька років телефони Google серії A пропонують найкраще співвідношення ціни та якості серед усіх смартфонів. Однак, попри безліч сильних сторін, Pixel 8a був узурпований в цьому відношенні OnePlus Nord 4.
Усе починається з чудової якості збірки, з одним шматком міцного алюмінію, що простягається по всій задній і бічних сторонах телефону. Спереду — OLED-екран з частотою оновлення 120 Гц, доповнений потужною продуктивністю та автономною роботою протягом усього дня.
Якщо ви шанувальник дизайну, то компроміси тут зосереджені навколо камер. Тут немає телеоб'єктива, а це означає, що знімки з зумом розчаровують. Однак, якщо ви в основному використовуєте основний об'єктив, тут все працює добре. А завдяки шестирічним оновленням безпеки довговічність Nord 4 майже така ж, як у Pixel 8a.
Загалом, це найкращий вибір, якщо ви шукаєте телефон середнього класу.
Плюси
Мінуси
Ціна: від 42 000 грн
Коли ви думаєте про розкладні телефони, випущені у 2024 році, Galaxy Z Flip 6 від Samsung, мабуть, перший, що спадає на думку. Але хоча його варто розглянути, Motorola Razr 50 Ultra (відомий як Razr+ (2024) на деяких ринках) є кращим вибором для більшості людей.
Основною причиною цього є 4-дюймовий зовнішній екран з частотою 165 Гц. Він не тільки значно більший, ніж у конкурентів, але й дозволяє запускати на ньому будь-які програми без будь-яких складних обхідних шляхів. Внутрішній дисплей з діагоналлю 6,9 дюйма та частотою розгортки 165 Гц також вражає, а складки на ньому ледь помітні.
Хоча задні камери Razr 50 Ultra не такі хороші, як у найкращих камерофонів, вони можуть робити чудові знімки в різних умовах. Однак Motorola вибрала 2-кратний телеоб'єктив, а не надширококутний, а внутрішня селфі-камера не дуже хороша.
Але з чудовим програмним забезпеченням (попри деякі помилки з екраном), тривалим часом автономної роботи й пристойною швидкістю зарядки, Motorola на шляху до перемоги. Z Flip 6 кращий в деяких сферах, включаючи тривалу підтримку програмного забезпечення, але Razr є кращим вибором для більшості людей.
Якщо ви шукаєте щось більш доступне за ціною, зверніть увагу на звичайний Razr 50. А якщо вам більше до вподоби складаний фаблет у стилі книжки, обирайте Google Pixel 9 Pro Fold.
Плюси
Мінуси
Ціна: від 32 000 грн
OnePlus 12 значно дорожчий за OnePlus 11, а це означає, що він більше не претендує на звання флагмана з найкращим співвідношенням ціни та якості. Однак він все ще дешевший за більшість флагманів, проте пропонує все, що більшість людей шукають у смартфоні.
Продуктивність чипсета Snapdragon 8 Gen 3 є чудовою, а AMOLED-екран з частотою оновлення 120 Гц забезпечує першокласний досвід перегляду. Навіть основна і телеоб'єктивна камери, які були невеликим недоліком деяких попередніх телефонів OnePlus, тепер є одними з найкращих у своєму класі. Однак ширококутна та селфі-камери все ще можуть бути покращені.
Час автономної роботи є високим, і приємно бачити, що швидка зарядка потужністю 100 Вт тепер поєднується зі швидкою бездротовою зарядкою потужністю 50 Вт. Оболонка OxygenOS від OnePlus (тепер поверх Android 14) все ще чудова, хоча зобов'язання щодо чотирьох оновлень ОС і п'яти років патчів безпеки — це крок назад у порівнянні з найкращими продуктами Google і Samsung (обидва по сім).
Але в цілому, OnePlus 12 — це чудовий смартфон, який можна рекомендувати. Якщо ви шукаєте складаний смартфон, зверніть увагу на OnePlus Open.
Плюси
Мінуси
Ціна: від 30 000 грн
Поки ми не розглянемо iPhone 16, його попередник залишається найкращим iPhone за співвідношенням ціни та якості. Можливо, очевидним вибором є iPhone SE (2022), але він скомпрометований настільки, що ми не рекомендуємо його купувати.
Є два оновлення, які роблять звичайний iPhone 15 миттєво кращим за iPhone 14 2022 року. Впровадження USB-C робить пристрій більш універсальним, дозволяючи легко підключати цілий ряд різних аксесуарів.
А ще є Dynamic Island, виріз у формі таблетки, який використовується для відображення різноманітної корисної інформації — раніше він був ексклюзивним для моделей Pro.
Чип A16 Bionic забезпечує невеликий приріст продуктивності та енергоефективності, а остання допомагає забезпечити тривалий час автономної роботи.
Плюси
Мінуси
Ціна: від 12 000 грн
CMF, суббренд Nothing, раніше зосереджувався на аудіопродукції. Але його перша спроба стати смартфоном є безсумнівним успіхом, поєднуючи цікавий зовнішній вигляд з солідними основними функціями та навдивовижу низькою ціною.
Його дизайн — це явна родзинка, з задньою панеллю, яку можна легко замінити, і кріпленням для ремінця, підставки або гаманця для карток — все це CMF продає як додаткові опції. Однак, навіть якщо вас не цікавлять ці речі, Phone 1 має високу продуктивність і привабливий дисплей, що є обов'язковими характеристиками сучасного смартфона.
Час автономної роботи пристойний, а унікальний підхід Nothing's до Android поєднує в собі неповторний зовнішній вигляд і відсутність зайвого програмного забезпечення. Відсутність NFC (а отже, відсутність підтримки безконтактних платежів) є найбільшим потенційним недоліком, тоді як камери та водонепроникність могли б бути кращими. Samsung Galaxy A15 5G або A15 4G — це дешеві телефони, які варто придбати, якщо ви цінуєте тривалу підтримку програмного забезпечення.
Але як повний пакет, CMF Phone 1 є найкращим універсалом на ринку бюджетних смартфонів на цей час.
Плюси
Мінуси
Ціна: від 34 000 грн
Для багатьох людей S24+ — це найкраща модель у лінійці Galaxy S24 від Samsung. Модель з процесором Exynos 2400 все ще пропонує дуже хорошу продуктивність, особливо в поєднанні з високоякісним 6,7-дюймовим дисплеєм і преміальним дизайном. Камери хороші, а час автономної роботи відмінний.
Інші ключові особливості S24 Ultra, зокрема корисні функції штучного інтелекту та оновлення програмного забезпечення протягом семи років, також присутні тут. Окрім повільної зарядки та все ще преміальної ціни, тут мало що може не сподобатися.