Скандал із Met Gala — чому світ бойкотує та порівнює захід із «Голодними іграми»

Футболка

Поклоніння знаменитостям закінчилося — люди блокують знаменитостей у соцмережах на тлі Met Gala. Розбираємось у світовому скандалі та освітлюємо, що саме так розізлило громадян. А також деталізуємо, чи згадувалась Україна у вирі подій.

Що таке «Мет Гала»?

Мет Гала (Met Gala) — це щорічна благодійна подія в області моди, яка проводиться в Нью-Йоркському музеї мистецтва. Це захід, який збирає гроші на підтримку музею та його виставок. Основна особливість Мет Гала — це величезна увага до модного одягу, теми та образів, які вибираються для кожного конкретного заходу. Гості події — це зазвичай відомі люди зі світу моди, кіно, музики та інших галузей мистецтва, які показують унікальні та іноді екстравагантні наряди від різних дизайнерів.

У чому суть скандалу?

Користувачі інтернету оголосили, що ми офіційно живемо в «Голодних іграх». Викликаючи обурення своєю величезною демонстрацією багатства, вечір Met Gala 2024 року викликав порівняння з антиутопічними романами Сюзанни Коллінз. Рух за блокування відомих особистостей набрав обертів — зокрема, про тих, які мовчать про геноцид, що триває в Палестині.

При цьому чимало українців також зреагували на такі дії західних громадян, оскільки велика кількість уваги приділяється саме Палестині, коли уже два роки триває повномасштабна війна в Україні.

«Мет Гала» 2024 року викликав обурення, його порівнювали з трилогією «Голодні ігри» через демонстрацію величезного багатства на тлі глобальної нерівності.

Користувачі соціальних мереж розкритикували щедрі витрати на Met Gala, квитки на який коштують від 75 000$, а столики — від 350 000$.

6 травня мільйони людей по всьому світу дивилися, як моделі, актори та інші впливові фігури шоубізнесу підіймаються знаменитими сходами Інституту костюма музею Метрополітен на Манхеттені, США.

Але з огляду на поточну геополітичну ситуацію, найпрестижніша і найгламурніша модна подія у світі була розкритикована все більшою кількістю людей у соціальних мережах.

У популярній трилогії та фільмах, зокрема за участю Дженніфер Лоуренс у ролі героїні Катніс Евердін, розповідається про Панем, північноамериканську країну, що складається з багатої столиці та 13 округів, які перебувають у різному ступені бідності.

Щороку діти з перших 12 округів обираються за допомогою лотереї для участі в обов'язковій телевізійній королівській битві на смерть під назвою «Голодні ігри».

Подібно до того, як показна демонстрація багатства і розкоші вигаданого Капітолія різко контрастує з бідними районами, люди підкреслюють, що реальний Met Gala демонструє величезну розкіш на тлі ширшої суспільної нерівності.

Окрім того, що знаменитості демонструють свої розкішні і неймовірно дорогі вбрання, користувачі соціальних мереж також критикують вартість участі у заході.

«Це справді антиутопія, — сказав у відео чоловік, який веде сторінку «Кліматична революція» в TikTok. — Ці люди живуть в іншій площині реальності, ніж решта з нас».

Він продовжив: «Їх навіть не зачіпають ті ж політичні та економічні проблеми, які мають значення для нас, тому що багаті люди завжди матимуть засоби, щоб їх обійти. Війна, доступ до абортів, ціни на оренду житла, підвищення рівня моря, екстремальна спека, нестача їжі — ці речі їх не стосуються».

Часто згадувалася відстороненість багатих від нагальних політичних та економічних питань. Кейден Макдональд опублікував у TikTok відео з саундтреком до «Голодних ігор» у виконанні Катніс.

«Квиток на гала-вечірку коштував 75 000 доларів, середній дохід, необхідний для купівлі будинку, становить 110 000 доларів», — написав Кейден, додавши, що «ми не хочемо дивитися це. Ми просто хочемо майбутнього».

Пісня, яка має на меті відобразити гноблення Капітолія, стала популярною в соціальних мережах за останні тижні й часто використовується творцями контенту для роздумів про реальні геополітичні проблеми.

Крім того, у тіктоці почали з’являтися відео громадян, які не можуть самореалізуватись попри наявність освіти та досвіду. Деякі з них показують свої картини та відеоконтент, та інші результати праці. Таким чином вони прагнуть показати, що без упину працюють, але при цьому ледве отримують зарплатню, достатню для покупки базових продуктів.