Боремося з депресією — частина 2. Що подивитися, коли сумно

попкорн

Друга частина матеріалу про боротьбу з депресією присвячена кінематографу. Не завжди є бажання читати — під час складного періоду буває складно навіть поїсти. Але якщо ви знайдете сили на перегляд кіно, рекомендуємо десять найкращих фільмів для покращення настрою.

Збірка промінців надії (2012)

Ми поставили цей фільм на перше місце, тому що він широко відомий своїм точним зображенням проблем, пов'язаних із серйозними психічними захворюваннями. Це емоційно резонансний фільм з Бредлі Купером у головній ролі Пета — людини, біполярний розлад якої коштував йому шлюбу і роботи. Фільм починається з того, що Пет, який нещодавно звільнився з психіатричної лікарні (він був поміщений туди після побиття коханця своєї дружини), повертається до своїх батьків і знайомиться з нещодавно овдовілою Тіффані, яку грає Дженніфер Лоуренс, яка також страждає від власної психічної нестабільності.

Дивитися «Збірку промінців надії», коли ви перебуваєте в поганому стані, дуже корисно. Тому що фільм показує, що психічне захворювання не визначає людину. Людина все ще можете знайти кохання та знайти в собі сили, щоб почати приймати норму — ніхто не ідеальний. Як тільки ви приймете себе, вам буде легше розв'язувати проблеми, а не уникати їх, і в процесі знайти свій баланс.

Думками навиворіт (2015)

Дитячий анімаційний фільм «Думками навиворіт» розповідає про 11-річну дівчинку, яка змушена залишити свій будинок на Середньому Заході та переїхати до Сан-Франциско. Вона робить фантастичну роботу, досліджуючи, як емоції можуть впливати на людину. Зовнішня екстерналізація чийогось внутрішнього емоційного процесу дає нам розуміння того, як наші почуття можуть впливати на наші думки та поведінку. Але, що важливіше, це нагадує нам, що ми можемо і часто маємо свідому здатність вибирати свій емоційний стан у різний час. Після перегляду «Думками навиворіт» ви дивним чином відчуєте легкість через добрий гумор, що особливо важливо в момент смутку чи депресії.

Це дивовижне життя (1946)

Історія Джорджа Бейлі, людини з екстравагантними мріями, яка надто прагне допомогти своїй спільноті втілити ці мрії в життя, ніколи не застаріє. Після того як ангел-охоронець врятував його від спроби самогубства, Джордж дізнається, як його життя торкнулося так багато людей. Він знаходить знову здобуту подяку за своє життя в маленькому містечку, друзів та сім'ю.

Коли ми в депресії, то схильні забувати про те хороше, що є в нас, і той позитивний вплив, який ми коїмо на інших. Ми також схильні вимагати від себе досконалості. Цей фільм нагадує, що наше життя може бути прекрасним і мати величезну цінність таким, яким воно є. І наші недосконалості можна виправити, якщо ми працюємо разом і часто створюємо можливості для об'єднання людей.

500 днів літа (2009)

Романтична комедія — фільм про письменника вітальних листівок, якого дівчина приголомшує рішенням розлучитися. Розмірковуючи про 500 днів їхніх стосунків і про те, що пішло не так, він знову відкриває себе для самого себе.

Фільм допомагає побачити перспективу. Хоча ви можете почуватися пригніченим і думати, що життя ніколи не налагодиться, фільм доведе зворотне. Щастя та можливості можуть бути прямо за рогом, але тільки якщо ми готові піти туди та скористатися ними.

Краще не буває (1997)

Романтична комедія зосереджена навколо Мелвіна Адала (Джек Ніколсон), нещасного самотнього письменника з Нью-Йорка, який за іронією долі є автором романів-бестселерів. Він страждає на обсесивно-компульсивний розлад і взагалі всіх навколо зводить з розуму.

Мелвін має сусіда Саймона, який зазнає жорстокого нападу і в результаті впадає в депресію. Коли Мелвіна вмовляють подбати про собаку Саймона, починається його подорож у повніше життя.

Як і у всіх цих фільмах, є рух від ізоляції до інтеграції. Часто, коли ми в депресії, ми можемо просто впоратись без справжньої радості у житті. Те саме і з Мелвіном, який може успішно писати про кохання, але тільки в ході фільму він виривається з пастки своїх примусів і справді робить перший крок до того, щоб знайти справжнє почуття.

Переваги скромників (2012)

У терапії є приказка, що потрібно відчути, щоб зцілити. Якщо хтось має розуміння, чому він у депресії, було б непогано подивитися фільми, пов'язані з цією темою. Можливо, вони нещодавно пережили втрату, розставання або перебувають у тій фазі життя, коли ставлять екзистенційні питання про себе та свій світ.

Коли хтось почувається важко від екзистенційних питань у житті, психологи вважають, що перегляд фільму про підлітків може бути дуже корисним та терапевтичним.

Фільми «про повноліття» — це історії про підлітків чи молодих людей, які переживають глибокі життєві зміни, які змушують їх починати формування своєї особистості у дорослому віці. «Переваги скромників» — це історія соціально незручного підлітка, з яким дружать два волелюбні однокласники, які допомагають йому набути почуття самоцінності.

Турист мимоволі (1988)

Головний герой фільму — Мекон Лірі, письменник-мандрівник, емоційно скалічений смертю сина, і його шлюб зруйнований. Він складає путівники для ділових туристів, які ненавидять подорожувати, і показує їм, як уникнути неприємностей у дорозі. Іноді, коли ми в депресії, як Мекон, бачимо своє життя як низку перешкод. Ми постійно намагаємось обійти їх і прийти в кінцеву точку. Але через цю складну дистанцію з перестрибуванням через проблеми ми дорогою втрачаємо радість подорожі.

На щастя для Мекона у нього є неслухняний собака, якого потрібно дресувати. Він знаходить тренера в особі Мюріель — жінки, яка керує розплідником. Вона знає краще за самого Мекона, що він хороша, але зламана людина. Мюріель — це саме той тип надмірної особистості, якого Мекон зазвичай намагався уникати, ще одна перешкода, яку треба перестрибнути під час подорожі. І все ж таки весь фільм демонструє тихе пробудження здатності Мекона знову відчувати — значною мірою рухається наполегливими та успішними зусиллями Мюріель налагодити з ним зв'язок.

Шлях виходу з депресії часто супроводжується щасливими випадками, новими перспективами та новими поглядами на оточення. А іноді це навіть призводить до появи нових та несподіваних людей у ​​нашому житті.

Маленька міс Щастя (2006)

Смішна історія химерної сім'ї, яка сідає в автобус «Фольксваген», щоб проїхати 800 миль країною. І все для того, щоб їхня маленька дочка могла взяти участь у конкурсі «Маленька міс Щастя».

Іноді вам просто потрібно відпочити від смутку та подивитися щось, що принесе радість та щастя. Це кумедний фільм із душею, змістом, любов'ю, пригодами та добротою.

Різдво Чарлі Брауна (1965)

Мультфільм розповідає про маленького хлопчика Чарлі Брауна, який у різдвяний сезон впадає у депресію.

Під час свят багато хто відчуває знижений настрій саме тоді, коли всім іншим добре. Співпереживати Чарлі означає співпереживати нашим власним змішаним почуттям з приводу свят. Цей фільм допоможе послабити зневіру та будь-які складні почуття, які ми можемо відчувати з приводу свят чи будь-яких інших моментів, коли від нас чекають щастя, а ми його можемо і не відчувати.

Дим (1995)

Своєрідний андеграундний різдвяний фільм «Дим» — адаптація розповіді письменника Пола Остера.

Тут драма обертається навколо кількох персонажів, які вештаються у тютюновому магазині у Брукліні. Всі вони пережили травми через втрати та розлуку, але знаходять у собі мужність і великодушність, щоб вийти за межі того, що могло б загнати їх у пастку гіркоти та ізоляції.

Натомість кожен з них зрештою вирішує піти на ризик, щоб допомогти іншим нужденним. До кінця фільму всі центральні персонажі збираються, утворюючи свого роду імпровізовану сім'ю. У фінальних сценах розкривається весь дух Різдва — люди відчувають легкість та щастя, коли допомагають іншим. Навіть якщо ви залишитеся анонімом для того, кому допомогли, головне, щоб ви самі знали, що ваші зусилля виправдалися.