Як отримати максимум користі з бюджету на підготовку до школи

Приладдя

Коли літо вже наполовину закінчилося, батьки не можуть не замислюватися про покупки до школи. Для багатьох сімей купівля шкільного приладдя, одягу та спорядження для школи є найбільшою статтею витрат на дітей. Купівля канцелярії, рюкзаків, ланч-боксів, взуття, одягу та електроніки може бути великою статтею витрат. Пропонуємо корисні поради, які допоможуть вам ефективно використати свій бюджет на підготовку до школи.

Оцініть, що у вас є, і визначте, що вам потрібно

Зверніться до школи або вчителя вашої дитини, щоб дізнатися таке:

  • які речі знадобляться вашій дитині;
  • чи є в школі дрес-код або якісь види одягу заборонені;
  • які ще витрати ви повинні передбачити протягом року і врахувати у своєму бюджеті — наприклад, спортивні збори, екскурсії, шкільні фотографії, збір коштів тощо.

Школи часто надають списки товарів у червні або розміщують їх на своїх вебсайтах. Якщо ви подивитеся інформацію заздалегідь, у вас буде більше часу, щоб стежити за розпродажами, а не боротися з натовпом, купуючи все в останню хвилину.

Сядьте разом з дитиною і складіть список шкільного спорядження та одягу, необхідного на навчальний рік. Це ваша можливість допомогти дитині відрізнити потреби від бажань.

Перевірте, що у вашої дитини залишилося з минулого року. Повторно використовуйте якомога більше торішнього шкільного спорядження та одягу - особливо ті речі, які все ще в хорошому стані.

Як заощадити на підготовці до школи

Ви можете заощадити, купуючи лише найнеобхідніше одразу, а решту — в міру того, як ваша дитина використає тогорічні олівці, крейду, клей тощо. Якщо ви зможете відкласти ці покупки на деякий час, можливо, зможете придбати товари на розпродажі, коли шкільний ажіотаж закінчиться.

Очікування дозволяє дітям вирішити, чого вони хочуть

Почекайте трохи з новим рюкзаком, одягом чи електронними пристроями. Дозвольте дитині побачити, що є модним, перш ніж витрачати багато грошей на те, що вона буде ховати в дальній кут шафи.

Розпродажі до школи дозволять вам закупитися за меншу ціну

Слідкуйте за розпродажами, які можуть бути особливо вигідними перед початком навчального року. Це гарний час для того, щоб запастися товарами, особливо тими, які вам доведеться купувати протягом року, наприклад, ручками та папером.

У вересні також будуть розпродажі шкільних товарів, тож якщо ви щось пропустили або не подумали про це, у вас ще буде час придбати це пізніше.

Список покупок заощадить ваші гроші та час на суперечки

Перш ніж вирушати до магазину, обов'язково складіть список усіх необхідних речей до школи. Дослідження показують, що люди, які роблять покупки без списку, платять на 23% більше, ніж ті, хто складає список.

Погодження списку товарів перед тим, як ви підете з дитиною за покупками, також значно спростить і здешевить шопінг. Якщо ваша дитина знає, що ви купуєте тільки те, що є в списку, вона з меншою ймовірністю буде просити все, що побачить, а якщо попросить, їй буде набагато легше сказати «ні».

Встановіть ліміт витрат і дотримуйтесь його

Обмежте свої витрати, встановивши певну суму в гривнях для бюджету на збір до школи, і не витрачайте більше цієї суми. Та навіть якщо раптом певної суми не вистачить, ви завжди можете звернутись до нас по допомогу — кошти будуть надані миттєво.

Шопінг до шкільного сезону вчить дітей розуміти ціну грошей

Використовуйте цей досвід підготовки до школи як спосіб навчити дітей грошей. Розділіть свій бюджет на підготовку до школи між кожною дитиною і скажіть їм, що всі ці гроші ви витратите на новий одяг і шкільне спорядження. Ви здивуєтеся, як швидко брендові речі можуть втратити свою привабливість, коли ваша дитина ретельно намагатиметься розтягнути свій бюджет.

З іншого боку, якщо пара взуття чи джинсів відомих брендів неймовірно важлива для вашої дитини, вона може вирішити задовольнятися старим шкільним спорядженням, щоб мати достатньо грошей, аби дозволити собі купити взуття чи джинси відомих брендів.

Плануйте на майбутнє — підготовка до школи відбувається щороку

Якщо ви знаєте, що витрати вашої сім'ї на підготовку до школи складуть близько 12 000 грн, почніть планувати витрати на наступний рік вже зараз. Відкрийте окремий ощадний рахунок і переказуйте на нього 100 грн щотижня. Коли настане наступний вересень, у вас буде необхідна сума, яку ви зможете витратити.

Залучайте дітей до планування бюджету на підготовку до школи

Коли ви плануєте бюджет на період підготовки до школи, не забудьте залучити до цього процесу своїх дітей. Поговоріть з дітьми і з'ясуйте, що для них важливо. Можливо, ви здивуєтеся, дізнавшись, що вони хотіли б знову використовувати свою улюблену теку та пенал з минулого року, або що три позашкільні гуртки - це не те, що, на їхню думку, вони можуть подужати.

Як батьки, ми часто забуваємо, що очікування наших дітей можуть сильно відрізнятися від власних, і коли справа доходить до витрат на підготовку до школи, це чудовий час, щоб навчити дітей складати бюджет і платити не за бажання, а за потреби в першу чергу.