10 способів оновити свою кухню супердешево або навіть безкоштовно

Кухня

Найчастіше, коли ми хочемо оновлень, нас зупиняє думка, що це вартуватиме тисячі гривень. А тому закидуємо ці бажання на дальню поличку і живемо собі далі. Типова вартість ремонту коштує від 10 000 грн (це якщо ви самі фарбуватимете стіни, мінімально зміните меблі тощо). Інші, більш глибокі зміни, коштуватимуть більше. Водночас якщо ви просто хочете освіжити кухню, пропонуємо 10 найкращих способів оновити її дешево або навіть безплатно.

Звільніть простір від непотребу

Один із найефективніших способів оновити свою кухню та надати їй більш «дорогого» вигляду — просто прибрати з неї безлад. Почніть з упорядкування та організації — це значно змінить вигляд приміщення і не коштуватиме вам нічого.

Перегляньте всю свою кухню — по одній шафі, ящику або полиці комори. Викиньте речі, які вам не потрібні чи які не використовуються, або які зламані. Це може бути будь-що: від невідповідного посуду, подарованого родичами, до тієї малофункціональної відкривачки для консервів. Позбавтеся також від прострочених продуктів або інгредієнтів.

Переставте меблі

Якщо на вашій кухні або в їдальні є меблі — стіл, стільці, барні табурети тощо — переставте їх, щоб створити нове розташування. Ви також можете зробити це для будь-яких рухомих приладів.

Простим актом переміщення меблів або техніки можна повністю змінити те, як динаміка працює на кухні.

Проведіть генеральне прибирання

Після того, як ви розчистили свою кухню та внесли зміни у планування, настав час глибоко очистити кожну доступну поверхню. Сюди входять стільниці, шафи та побутова техніка. Але це також охоплює місця, про які легко забути — наприклад, плінтуси або верхню частину холодильника. Завдяки цьому ваша кухня буде виглядати як нова.

Пофарбуйте шафи

Ніщо так не освіжить кімнату, як новий шар фарби, але для цього не обов’язково витрачати гроші. Ви можете використати залишки фарби з гаража або купити невелику банку за низькою ціною. Крім того, якщо певної суми все ж не вистачає, ми можемо легко це виправити — ще й зі знижкою для перших клієнтів!

Якщо ви готові до креативу — прикрасьте простір сімейними рецептами, дитячими малюнками або клаптиками фарби, щоб додати тепла до кухні. Якщо у вас недостатньо фарби для обробки всієї кухні, зосередьтеся на невеликих ділянках. Пофарбуйте одну стіну в інший колір або пофарбуйте лише оздоблення, щоб привернути увагу та зробити простір яскравішим.

Додайте облицювання

Нова задня панель за рукомийником або плитою для приготування їжі може змінити естетику вашої кухні. Якщо у вас залишилася плитка чи інші матеріали, подумайте про те, щоб додати на стіну облицювання. По-перше, це візуально освіжить простір, а по-друге — захистить ваші стіни від бризок води чи жиру.

Перепрофілюйте наявні елементи

Обійдіть свій дім і знайдіть усе, що можна перепрофілювати або використати, щоб додати оригінальності вашій кухні. Це може бути щось на кшталт маленького невикористаного килимка, який прикрашає підлогу.

Оновіть ручки на шафах

Ви здивуєтеся, наскільки проста заміна старих ручок шафи чи ящика може змінити всю естетику вашої кухні. Якщо у вас залишилося обладнання від попередніх проєктів, ви також можете використати його на своїй кухні. Ви навіть можете просто обмотати яскравими замшевими нитками ручки, щоб надати кухні більше кольорів. Раз на раз змінюватимете під настрій — це дешево і незвичайно.

Перейдіть до відкритих стелажів

Ваша кухня захаращена чи занадто мала? Один зі способів виправити це, надавши їй більш сучасний вигляд, — це використовувати відкриті стелажі.
Зніміть дверцята шафи та використовуйте відкриті полиці, щоб виставити посуд та інші кухонні предмети. Це може створити відчуття більшої відкритості та простору на вашій кухні. Водночас тут є певний мінус — протирати чи мити предмети у відкритих стелажах доведеться частіше.

Оновіть свої джерела світла

Якщо ваша кухня добре освітлена сонцем, але ви не використовуєте його переваги, зараз саме час це зробити. Вам може знадобитися просто зняти наявні жалюзі або штори.

Ви також можете додати додаткові джерела світла, якщо вам здається, що ваша кухня занадто темна. Наприклад, пара стратегічно розташованих торшерів або настінного бра покращать атмосферу вашого простору.

Оновіть свій декор

Ваші стіни здаються трохи рідкими? Пошукайте вдома картини або сімейні фотографії, які збирають пил, і розмістіть їх.
Поки ви це робите, подивіться, чи не можете ви підібрати штучні рослини чи свічки, щоб стати центральними елементами вашого кухонного острова, обіднього столу або в рідко використовуваному кутку вашої стільниці.

Оновіть свій декор

Ваші стіни здаються трохи порожніми? Пошукайте в будинку картини або сімейні фотографії, які припадають пилом, і повісьте їх на стіни.
Заодно подивіться, чи не зможете ви роздобути кілька штучних рослин або свічок, які стануть центральними елементами на кухонному острові, обідньому столі або в рідко використовуваному куточку стільниці.