Ми всі час від часу робимо непотрібні покупки. Хочемо чогось — купуємо. Але для того, щоб заощадити гроші, нам доводиться жертвувати певними речами в нашому житті.
Можливо, вам буде їх не вистачати, можливо, ні. Ви самі вирішуєте, чим варто пожертвувати, щоб заощадити гроші для своєї кінцевої мети. Вміння заощаджувати гроші — це навичка, яка буде корисною завжди, тож ось 10 речей, яких не варто робити.
Якщо ви намагаєтеся заощадити або у вас не так багато грошей, немає сенсу витрачати їх на дорогу відпустку, навіть якщо ви знаєте, що вона принесе вам задоволення.
Якщо у вас є вільний час після роботи, замість цього проведіть відпустку вдома з друзями або родиною, або знайдіть місце, яке можна відвідати неподалік. Певні, що навіть у вашій області є чимало місць, де ви ще не бували. Наприклад, затоплені гранітні кар’єри (той самий Коростишівський) — чудова альтернатива дорогим морям, та ще й вода там чиста.
Бари з друзями, перегляд фільму в кінотеатрі, квест-кімнати. Все це звучить весело, але, зрештою, чи варте це фінансових витрат?
Такі вечори мають бути не настільки регулярним явищем — по-перше, так вони стають ціннішими. По-друге, це дешевше. Є багато безкоштовних речей, які можна зробити на вихідних, не витрачаючи грошей. Наприклад, влаштувати кіномарафон або піти в похід. Навіть розгляньте дешевші варіанти розваг, такі як барбекю на подвір’ї, де кожен приносить свою їжу для смаження на грилі.
Якщо ігнорувати рахунки, вони не зникнуть. Навпаки, вони будуть накопичуватися і приносити ще більше стресу. Ваші рахунки повинні бути пріоритетом, навіть якщо іноді сплачувати їх боляче. Хоча, коли справа доходить до оплати рахунків, це не має бути так важко.
Якщо ви відчуваєте, що платите занадто багато і, можливо, воно того не варте, подивіться, чи можете ви якось скоротити витрати. Наприклад, відключити кабельне телебачення або придбати інший тарифний план для мобільного телефону. І в будь-якому разі, якщо не вийшло розрахувати потрібну суму, ми можемо допомогти в разі потреби.
Враховуючи вищесказане, подивіться, за що ви платите, і запитайте себе, чи потрібні ці послуги вам. Чи платите ви за підписку на кабельне телебачення або журнали, які вам насправді не потрібні? Чи не платите ви занадто багато за електроенергію або за передачу даних на телефоні?
Перегляньте свої щомісячні витрати й подивіться, чи є щось, що ви можете просто скасувати, щоб позбутися небажаних рахунків.
Якщо у когось скоро день народження, не купуйте найкращий подарунок, який ви можете придумати, якщо це призведе до фінансових проблем. Ви повинні зважати на те, чи буде вам комфортно зробити подарунок на певну суму. Не потрібно суперництва, у кого ж подарунок кращий — в таких перегонах програєте тільки ви.
Те саме стосується одягу. Ви можете купити багато одягу з секонд-хенду чи магазинів мас-маркету (і ні, це не Zara), що заощадить вам багато грошей.
Ви палите або п'єте? Якщо ви відчуваєте нестачу грошей, сигарети та алкоголь лише погіршують ситуацію, навіть якщо здається, що вони можуть допомогти нам продовжувати жити далі.
Якщо ви не думаєте, що зможете різко відмовитися від алкоголю, подумайте про те, щоб зменшити його споживання, або принаймні скоротити витрати.
Майте на увазі, що існує багато різних типів шкідливих звичок. Ви заїдаєте стрес? Ви зациклені на покупках? З'ясуйте, на що йде більшість ваших грошей, і подивіться, чи можна знайти спосіб зменшити витрати на ці цілі.
Вам не обов'язково купувати нові книги щоразу, коли ви хочете почитати. Ви можете піти до бібліотеки або купити електронну книгу, що значно дешевше. Завітайте на Yakanoo, Vivat, Книгарня «Є» тощо — там повно пропозицій електронних книг, а також знижок. Проте бібліотека — оптимальне рішення попри все.
Є багато речей, за які ми платимо, але які можемо зробити самі — наприклад, похід до ресторанів або швидкоїжа. Ви не повинні платити комусь за те, щоб він приготував для вас обід. Особливо, якщо врахувати, що за ці гроші можна було б прогодувати себе на кілька днів, а не на один раз. Готуйте собі їжу самостійно, і ваш гаманець буде вам вдячний.
Іншими прикладами є відвідування перукарні чи манікюру, солярію, автомийки або оплата послуг когось, хто підстриже вам траву чи прибере у вашому домі. Запитайте себе, чи можете ви самі зробити те, за що ви платите цій людині.
Хочете придбати нову машину, квартиру чи будинок, нове взуття, новий одяг, новий комп'ютер тощо? Запитайте себе: «Чи це необхідно?» або «Чи потрібно мені це зараз?».
Якщо відповідь негативна, не варто це купувати. Якщо у вас вже є щось, що чудово працює, не варто купувати щось нове лише тому, що вам хочеться чогось кращого. Та за бажання заощадити, власне, на оновлення цієї самої речі, вперед! Ви досягли своєї мети.
За наявності вільного часу, особливо якщо ви працюєте неповний робочий день, подумайте про те, щоб знайти іншу роботу, щоб заробити більше грошей. Якщо ідея працювати на двох роботах вас лякає, ви завжди можете пошукати в інтернеті роботу, де немає ніяких зобов'язань, і ви можете працювати стільки, скільки хочете.
Відчуваючи нестачу в грошах, ви повинні використовувати будь-який вільний час, щоб спробувати отримати більше доходу. Незалежно від того, чи ви працюєте, чи навчаєтесь, щоб покращити свої навички, використовуйте свій час з розумом.