Відповіді на поширені запитання

Що таке CreditPlus?

CreditPlus — сервіс простого онлайн-кредитування, який допомагає розв'язати фінансові питання не виходячи з дому чи роботи.

Наша місія — цілодобово надавати нашим клієнтам просту та швидку фінансову підтримку.

Торгова марка CreditPlus зареєстрована компанією ТОВ «АВЕНТУС УКРАЇНА». Детальну інформацію про компанію можна отримати в розділі «Про нас» на головній сторінці сайту.

Отримання кредиту
Як взяти кредит?

Для нових клієнтів оформлення онлайн-кредиту в CreditPlus складається з декількох кроків:

 1. натиснути на кнопку «Оформити кредит» на головній сторінці сайту, якщо оформлення відбувається через нього;
 2. вказати свій номер телефону, після чого підтвердити його за допомогою коду, який надійде в SMS, Viber або Telegram;
 3. заповнити онлайн-анкету, зареєструвати платіжну картку для отримання грошей та вибрати суму та строк платежу;
 4. ознайомитися з офертою (договором) в особистому кабінеті на сайті або в мобільному застосунку після позитивного рішення; підтвердити згоду за допомогою SMS-коду й отримати гроші на картку.

Зареєстрованим клієнтам, які раніше користувалися нашим сервісом, буде досить в особистому кабінеті на сайті або в мобільному застосунку вибрати необхідну суму та строк платежу. Весь процес отримання грошей займе не більш ніж 2 хвилини.

Час оформлення першого кредиту варіюється між 7-15 хвилинами.

Де можна отримати кредит?

Кредит у CreditPlus можна отримати в будь-якому населеному пункті України (крім АРК і ОРДЛО) не виходячи з дому. Потрібні тільки паспорт, ІПН, доступ в інтернет і платіжна картка для зарахування грошей.

Які вимоги до позичальника для отримання кредиту?
 • Громадянство України.
 • Вік — від 18 до 65 років. Під час повторного оформлення кредиту обмеження за віком — від 18 до 70 років.
 • Наявність мобільного телефону.
 • Наявність паспорта (або ID-карти) та ідентифікаційного коду.
 • Наявність платіжної картки будь-якого банку України.
На який строк можна оформити кредит?

Ви можете отримати кредит строком до 365 днів із періодичністю сплати процентів від 3 до 30 календарних днів. З умовами користування кредитом можна ознайомитися в розділі «Умови кредиту».

На яку суму можна отримати онлайн-кредит?

У сервісі простого онлайн-кредитування CreditPlus ви можете отримати перший кредит на суму до 15 000 грн. Під час повторного звернення сума збільшується до 30 000 грн.

Чи можна взяти новий кредит, якщо попередній ще не погашений?

Така можливість відсутня. У вас може бути тільки один активний кредит у CreditPlus.

Коли можна оформити заявку на новий кредит після погашення активного?

Відразу ж після погашення активного кредиту в CreditPlus ви можете оформити заявку на новий.

Зверніть увагу: під час отримання повторного кредиту вам можуть надати знижку відповідно до умов нашої програми лояльності.

Як користуватись кредитом
Як користуватись кредитним продуктом PLUS365

Як працює PLUS 365?

PLUS 365 — кредитний продукт, яким клієнт може користуватись до 1 року із періодичним внесенням регулярної сплати процентів згідно з індивідуальним графіком платежів і сплатою кредиту разом з процентами в останній платіж.

Як внести регулярний платіж?

Щоб уникнути прострочення, досить сплатити суму нарахованих процентів за період, протягом якого ви користуєтеся кредитними коштами. Якщо ви оплачуєте суму, яка перевищує нараховані проценти на поточний період, частина коштів буде направлена на погашення тіла кредиту. Сплатити суму процентів за користування кредитом можна через особистий кабінет на нашому сайті чи в мобільному застосунку (для Android чи iOS (iPhone)) або будь-яким іншим зручним способом.

Важливо вчасно вносити оплату, щоб не прострочити платіж та не погіршити кредитну історію.

Які умови внесення платежу за графіком кредитного договору?

 1. Строк внесення регулярного платежу клієнт вибирає самостійно під час подачі заявки — від 3 до 30 днів. Вчасна сплата процентів є обов’язковою.
 2. Після сплати процентів клієнт одразу в особистому кабінеті на сайті чи в мобільному застосунку побачить зміни.

Яким буде розмір процентної ставки?

Для нових клієнтів.

Новий клієнт, що вперше звертається до CreditPlus, має можливість отримати знижку на процентну ставку і користуватись кредитом під 0,01% на день протягом першого обраного періоду (від 3 до 30 днів). Для отримання вказаної знижки потрібно виконати правила Програми лояльності. Якщо клієнт вирішить продовжити користування кредитними коштами після першого періоду, у наступні періоди буде застосована стандартна процентна ставка 1,5% на день.

Для повторних клієнтів, які застосували знижку за промокодом.

Клієнт, що повторно звертається за кредитом та використовує бонусний код, має змогу користуватись кредитними коштами зі знижкою впродовж першого обраного періоду (від 3 до 30 днів). Для отримання вказаної знижки потрібно виконати правила Програми лояльності. Якщо клієнт вирішить продовжити користування кредитними коштами після першого періоду, у наступні періоди буде застосована стандартна процентна ставка 1,5% на день.

Як погасити частину кредиту?

У CreditPlus передбачена можливість погасити частину кредиту, якщо ви не встигаєте оплатити всю суму. Перейдіть в особистий кабінет на сайті чи в мобільному застосунку й відкрийте розділ «Мої кредити». Виберіть меню «Часткове погашення кредиту» і натисніть кнопку «Здійснити платіж»

Питання по заявці
Як дізнатися рішення щодо заявки?

Рішення щодо кредиту автоматично ухвалює система протягом декількох хвилин. Ви отримаєте результат у SMS за вказаним вами контактним номером. Також статус заявки можна побачити в особистому кабінеті на сайті чи в мобільному застосунку.

У рідкісних випадках розгляд заявки може тривати довше. Ми докладаємо максимум зусиль, щоб цей час не перевищував 15 хвилин.

Як розглядаються заявки в неробочий час?

Ми розглядаємо заявки на отримання кредиту цілодобово, без вихідних. Тому можете звертатися до нас тоді, коли вам потрібно. Будемо раді допомогти!

Як підвищити шанси на отримання онлайн-кредиту?
 1. Уважно заповніть усі поля заявки на кредит. Перевірте правильність паспортних даних (чи не переплутані місцями такі параметри, як прізвище, ім'я, по батькові, дата народження й дата видачі паспорта), ІПН, контактні телефони тощо. Якщо у вас виникають запитання, зверніться до служби підтримки в онлайн-чаті на нашому сайті. Або зателефонуйте за будь-яким номером телефону, вказаним у розділі контактів.
 2. Вказуйте виключно правдиву інформацію під час заповнення анкети. Неповні або неправдиві дані можуть негативно вплинути на ухвалення рішення за вашою заявкою.
 3. Намагайтеся не використовувати технології або програмне забезпечення, які змінюють або приховують ваші дані в інтернеті (наприклад, IP-адресу).
 4. Переконайтеся, що у вас є платіжна картка, на яку ви можете отримати гроші (активна, не прострочена, видана на ваше ім'я).
 5. Щоб отримати кредит на більшу суму та на вигідніших умовах, формуйте позитивну кредитну історію.

Якщо ви отримали відмову, зверніться до Бюро кредитних історій (УБКІ). Можливо, у вас є вже закриті кредити, але інформація щодо них у кредитному бюро не оновлена.

Оплата кредиту
Як погасити кредит?

Є декілька способів, як погасити кредит у CreditPlus або оплатити нараховані проценти згідно з графіком.

 • В особистому кабінеті через сайт або мобільний застосунок за допомогою картки будь-якого українського банку. Кошти зараховуються онлайн.
 • У додатку «Приват24». Сплатіть кредит не виходячи з дому за допомогою онлайн-банкінгу «Приват24». Авторизуйтесь, перейдіть у розділ «Платежі», блок «Погашення кредитів / Поповнення карток», виберіть CreditPlus і виконайте платіж.
 • Через мережу терміналів «ПриватБанку»
 1. Авторизуйтесь через номер телефону, картку «ПриватБанку» чи QR-код
 2. Виберіть категорію «Інші платежі» та перейдіть у блок «Погашення кредитів / Поповнення карток
 3. Виберіть CreditPlus (Кредит Плюс — онлайн-зарахування)
 4. Вкажіть свій номер телефону або ІПН
 5. Внесіть платіж за кредитом
 6. Або зайдіть у розділ «Комунальні платежі», в поле пошуку введіть код компанії CreditPlus — 41078230, а в призначенні платежу вкажіть свій ідентифікаційний код.
 • Банківським переказом у касі будь-якого банку України. Для вашої зручності ми рекомендуємо звертатися до відділення «ПриватБанку».
  Наші реквізити:
  ТОВ «АВЕНТУС УКРАЇНА»
  ЄДРПОУ 41078230
  Рахунок №UA443052990000026505015000946 у ПАТ КБ «ПРИВАТБАНК» (МФО 305299
  Призначення платежу: «Платіж за кредитом №ХХХХ, клієнт Прізвище Ім'я По батькові, ІПН ХХХХХХХХХХ»

  Зверніть увагу: банки можуть стягувати додаткову комісію, а платіж може надійти на наш рахунок протягом декількох днів. Згідно з умовами договору датою платежу вважається дата зарахування грошових коштів на наш рахунок.

 • У телефонному режимі (якщо на рахунку, який зареєстрований в особистому кабінеті, є доступна сума для оплати). Зверніться до служби підтримки CreditPlus за номером 0 (800) 753-363.
 • Через термінали EasyPay, City24. Для цього необхідно:
 1. вибрати CreditPlus у категорії «Банківські послуги» (в EasyPay — категорія «Банки та фінансові послуги»);
 2. ввести номер мобільного телефону, вказаний під час реєстрації, або ІПН;
 3. сплатити повністю або погасити проценти.

Зверніть увагу:

 • сплата кредиту через iBox та Sistema (SIS) недоступна;
 • CreditPlus не стягує додаткові платежі зі своєї сторони, коли клієнт здійснює платіж за кредитом. Але банки та платіжні провайдери можуть стягувати додаткову комісію;
 • у разі погашення через касу банк може стягувати додаткову комісію, а платіж може надійти на наш рахунок тільки за кілька днів. Згідно з умовами договору, датою платежу вважається дата зарахування грошових коштів на наш рахунок.
Чи можна погасити кредит достроково?

Так, погасити кредит у CreditPlus можна достроково в будь-який день. Чим раніше ви повернете кредит, тим менше заплатите за час користування кредитними коштами. Проценти будуть нараховані тільки за ті дні, коли ви фактично користувалися кредитом.

Дізнатися суму, яку наразі необхідно сплатити, ви можете в особистому кабінеті через сайт або мобільний застосунок. Також ви можете звернутись до служби підтримки CreditPlus, для цього зателефонуйте за безкоштовним номером 0 (800) 753-363.

Як погасити частину кредиту?

Наші клієнти можуть погасити кредит повністю або частково. Щоб погасити частину кредиту, авторизуйтесь в особистому кабінеті через сайт або мобільний застосунок й скористайтеся розділом «Часткове погашення кредиту».

Які умови часткового погашення кредиту?

Клієнт має право в будь-який час повністю або частково достроково повернути кредит, зокрема через збільшення суми періодичних платежів. Тіло кредиту можна повернути достроково, якщо погашена інша наявна заборгованість відповідно до черговості, визначеної договором споживчого кредиту.

Зверніть увагу: клієнт має повернути тіло кредиту у відповідну дату, яка вказана в графіку платежів. Якщо клієнт виконав часткове дострокове повернення кредиту не в дату платежу, графік коригується: змінюються всі наступні дати платежів, які починають обраховуватися від дати дострокового часткового повернення кредиту, з урахуванням встановленої договором періодичності сплати процентів та незмінності кінцевої дати повернення кредиту.

На яку суму будуть нараховуватися проценти після часткового погашення?

Після часткового погашення проценти будуть нараховуватися виключно на залишок тіла за кредитом.

Які наслідки несплати кредиту?

Ми радимо дотримуватися умов договору, які ви приймаєте під час оформлення кредиту. Порушення його вимог може призвести до негативних фінансових наслідків і погіршити вашу кредитну історію.

Компанія передає інформацію про кредити клієнтів до Бюро кредитних історій (УБКІ). Дані про прострочену заборгованість погіршують ваш кредитний рейтинг та унеможливлюють доступ до кредитування в банках й інших фінансових компаніях.

Де взяти довідку про погашення кредиту?

Вам нададуть довідку про погашення кредиту відразу після його закриття. Завантажити документ можна в особистому кабінеті через сайт або мобільний застосунок.

Чи нараховуються проценти за кредитом в період дії воєнного стану?

У період дії воєнного стану проценти нараховуються. Законодавство України не передбачає скасування нарахування процентів за користування кредитними коштами на час дії воєнного стану. Таким чином, позичальник зобов’язаний повернути кредит та сплатити нараховані проценти в термін, установлений договором.

Чи нараховуються штрафи й пені в період дії воєнного стану?

Законом No 3498-IX внесені зміни, зокрема, до Закону України «Про споживче кредитування». На підставі змін, за договорами укладеними з 24.01.24 року, кредиторам дозволено здійснювати нарахування неустойки (штрафу, пені) та інших платежів, передбачених договором про споживчий кредит за прострочення виконання зобов’язань.

У випадку невиконання та/або неналежного виконання Споживачем зобов’язань щодо повернення суми кредиту та/або сплати процентів за користування кредитом, Споживач зобов`язаний сплатити Товариству штраф у розмірі, що встановлюється в абсолютному значенні в договорі споживчого кредиту, та розраховується відповідно до наступних умов:

 • на четвертий день у розмірі 9% від первісної суми кредиту за чотири дні порушення, але не менш ніж 200 грн;
 • з п’ятого дня за кожен день порушення у розмірі 2% від первісної суми кредиту, але не менш ніж 20 грн.

Штраф не нараховується та не сплачується протягом 3 (трьох) календарних днів поспіль, після закінчення терміну сплати відповідного платежу, якщо Споживач у цей строк сплатить заборгованість за кредитом.

Право на припинення взаємодії за простроченою заборгованістю для захищених категорій населення на період воєнного стану

Під час врегулювання простроченої заборгованості у період дії воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення споживач, що належить до захищених верств населення, має право на припинення взаємодії між кредитором та споживачем. Більше інформації за цим посиланням.

Продовження кредиту
Як продовжити кредит у разі закінчення строку договору кредитування?

Для продовження кредиту в CreditPlus відповідно до умов договору вам необхідно сплатити суму фактично нарахованих процентів, штрафів і пені (за наявності). Сплатити необхідну для продовження суму можна через особистий кабінет на нашому сайті чи в мобільному застосунку, або будь-яким іншим зручним способом. Після цього необхідно підписати додаткову угоду, щоб подовжити дію кредитного договору ще на строк від 345 до 365 днів (залежить від обраного вами періоду внесення регулярного платежу).

Умови пролонгації кредитного договору

 • Строк продовження кредиту той самий, що й початковий строк кредиту.
 • Розгляд заявки на продовження може зайняти до 24 годин.
 • У разі схвалення пролонгації вам надійде повідомлення на телефон або електронну пошту з новим терміном кредиту і датою повернення коштів.
 • З нового терміну кредиту діє стандартна процентна ставка, передбачена договором (1,5% на день).
На який строк можна продовжити кредит після підписання додаткової угоди?

У разі підписання додаткової угоди строк кредиту становить від 345 до 365 днів залежно від обраного періоду внесення платежу (від 3 до 30 днів).

Зверніть увагу: повне або часткове дострокове погашення кредиту можливе в будь-який день

Яким буде розмір процентної ставки після підписання додаткової угоди та пролонгації?

Після продовження кредиту діє стандартна процентна ставка — 1,5% на день на залишок тіла за кредитом. Зверніть увагу: продовжуючи строк користування кредитом, ви зберігаєте гарну кредитну історію. Повне або часткове дострокове погашення кредиту можливе в будь-який день.

Як отримати знижку
Як отримати знижку або промокод?

У CreditPlus є програма лояльності. З її допомогою клієнт може отримати знижку й оформити кредит на максимально вигідних умовах.

Щоб отримати знижку, використайте будь-який із запропонованих способів

 • Оформте перший кредит зі зниженою процентною ставкою 0,01% на день, яка застосовується на перший обраний період. Знижка буде врахована автоматично, додаткових дій від вас не знадобиться.
 • Скористайтеся програмою лояльності для постійних клієнтів. З її допомогою можна заощадити до 99,5%. Подробиці доступні за посиланням.
 • Підпишіться на новини компанії або отримайте доступ до особистого кабінету після реєстрації на сайті або через мобільний застосунок. Ви будете регулярно отримувати промокоди й наші акційні пропозиції.

Якщо за допомогою цих способів ви не змогли отримати знижку, зверніться до консультантів нашої служби підтримки.

Особистий кабінет
Як увійти в особистий кабінет?

Для входу в особистий кабінет перейдіть за посиланням creditplus.ua/user або завантажте наш мобільний застосунок для Android або для iOS (iPhone).

Логін — це ваш номер телефону, вказаний під час реєстрації. Пароль — унікальний цифровий ідентифікатор. Ви будете отримувати його в SMS під час кожної спроби авторизації в особистий кабінет.

Нікому не повідомляйте свій пароль. Якщо у вас виникли підозри щодо використання пароля третіми особами, терміново зв'яжіться з нами за телефоном 0 (800) 753-363.

Як додати карту
Як додати нову картку?

Щоб змінити картку або додати нову, скористайтеся стандартною процедурою реєстрації платіжної картки у своєму особистому кабінеті через сайт або мобільний застосунок.

Чому я не можу зареєструвати картку?

Ми максимально спростили процес, але іноді зареєструвати картку все ж не вдається.

Основні причини проблем під час реєстрації

 1. За карткою відсутній ліміт операцій в інтернеті, і їхнє проведення не дозволено. Ви можете встановити ліміт для розрахунків, зателефонувавши в банк або використовуючи інтернет-банкінг.
 2. Ви помилилися під час введення реквізитів картки. Уважно повторіть операцію ще раз і заповніть усі дані.
 3. Картка не активна, заблокована або прострочена. Необхідно зареєструвати дійсну картку.

Зверніть увагу: ми не зберігаємо реквізити вашої картки. Повні дані картки ви вводите на сторінці платіжного провайдера, який забезпечує безпечне зберігання інформації та проведення операцій.

Телефон та SMS-сповіщення
Як змінити номер телефону?
 1. Зайдіть у розділ «Персональна інформація» в особистому кабінеті на сайті або в мобільному застосунку. Надішліть на [email protected] лист з вашої електронної пошти, яка зазначена в заявці на кредит. Вкажіть у тексті ваш новий номер телефону та ІПН. Після цього чекайте на телефонний дзвінок служби підтримки з подальшими інструкціями.
 2. Зателефонуйте за безкоштовним номером 0 (800) 753-363, якщо у вас немає можливості надіслати електронний лист. Консультанти нашої служби підтримки з радістю допоможуть вам у розв'язанні питання.

Заявки на зміну номера телефону розглядаються виключно в робочий час: понеділок — неділя, 8:00-22:00.

Процедура зміни номера розроблена для вашої безпеки. Дякуємо за розуміння!

Що робити, якщо не приходить SMS із кодом?
 1. Уважно перевірте коректність телефонного номера (на екрані зазначено той, на який надіслано SMS). У разі помилки змініть номер (натисніть відповідну кнопку) і подайте запит на повторну відправку коду.
 2. Якщо код не надходить, спробуйте перезавантажити мобільний телефон. Зачекайте декілька хвилин і повторіть процедуру.
 3. Якщо код все одно не надходить, можливо, на телефоні недостатньо пам'яті для отримання нових повідомлень. Спробуйте очистити історію SMS свого телефону.
 4. Якщо перераховані вище дії не допомогли, напишіть нам в онлайн-чат або зверніться до служби підтримки CreditPlus за безкоштовним номером 0 (800) 753-363.
Персональні дані
Як видалити дані про себе?

Реєструючись на сайті creditplus.ua, Споживач надає свою Згоду на збір та обробку персональних даних.

Відповідно до п. 18. ч. 2 ст. 8 Закону України «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення», ми (CreditPlus) повинні зберігати ваші персональні дані не менше п'яти років після припинення ділових відносин.

Чинне законодавство України передбачає можливість видалення наданих персональних даних після сплину п'яти років після припинення ділових відносин, якщо суб'єктом державного фінансового моніторингу не будуть встановлені більш тривалі строки.

Саме тому ми не можемо видалити персональні дані Споживача та його дії в сервісі кредитування creditplus.ua.

Як пройти ідентифікацію через Bank ID НБУ
ПриватБанк
 1. Натисніть на логотип Bank ID, щоб пройти верифікацію через банк, який вас обслуговує.
 2. Виберіть зі списку потрібний банк — у цьому випадку це «ПриватБанк».
 3. Ви автоматично потрапите на сторінку входу в акаунт інтернет-банкінгу.
 4. Відскануйте QR-код для входу через смартфон або введіть номер телефону та пароль від акаунту, щоб пройти ідентифікацію через Bank ID НБУ з комп'ютера. Прийміть виклик від банку та дотримуйтеся інструкції.
 5. Натисніть «Підтвердити», щоб надати свою згоду на передачу CreditPlus ваших даних з боку «ПриватБанку».
 6. Після верифікації через Bank ID ви можете продовжити реєстрацію, подати заявку на кредит в особистому кабінеті чи підписати договір кредитування.
monobank
 1. Натисніть на логотип Bank ID, щоб пройти верифікацію через банк, який вас обслуговує.
 2. Виберіть зі списку потрібний банк — у цьому випадку це monobank, «Універсал банк».
 3. Ви автоматично потрапите на сторінку, де потрібно відсканувати QR-код або підтвердити дію зі смартфона. Для цього увійдіть в мобільний застосунок monobank і слідуйте інструкції.
 4. Перед вами з'явиться перелік даних, які monobank передасть CreditPlus: ПІБ, паспортні дані, ідентифікаційний код, адреса реєстрації, електронна пошта.
 5. Натисніть «Підтвердити».
 6. Після верифікації через Bank ID ви можете продовжити реєстрацію, подати заявку на кредит в особистому кабінеті чи підписати договір кредитування.
Про реальну річну процентну ставку
Як розраховується реальна річна процентна ставка?

CreditPlus розраховує реальну річну процентну ставку у процентах згідно з методикою розрахунку реальної річної процентної ставки НБУ

Зверніть увагу: значення реальної річної процентної ставки не є розміром процентної ставки, за яким розраховується ваша плата за отриманим кредитом. Платою за користування кредитом є проценти, що нараховуються за стандартною процентною ставкою в розмірі 1,5% на день (549% річних = 1,5%*365 (днів)). Ставка може бути знижена до 0,01% на день (3,66% річних) згідно з програмою лояльності.

Згідно з постановою Правління Національного банку України «Про затвердження Правил розрахунку небанківськими фінансовими установами України загальної вартості кредиту для споживача та реальної річної процентної ставки за договором про споживчий кредит» №16 від 11.02.2021 року (посилання: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/v0016500-21#n51) Товариство зобов’язане надати споживачу в паспорті споживчого кредиту та в договорі про надання споживчого кредиту розмір реальної процентної ставки.

Товариство розраховує таку реальну річну процентну ставку у процентах згідно з методикою розрахунку реальної річної процентної ставки НБУ, яка зводиться до наступного:

МЕТОДИКА

розрахунку реальної річної процентної ставки за договором про споживчий кредит

Реальна річна процентна ставка за договором про споживчий кредит (далі — реальна річна процентна ставка) розраховується в процентах з використанням такої формули:

формула розрахунку реальної річної процентної ставки

де ЧСК — чиста сума кредиту, тобто сума коштів, які видаються споживачеві або перераховуються на рахунок отримувача в момент видачі кредиту, розрахована як загальний розмір кредиту (ЗРК), який визначено згідно з умовами договору про споживчий кредит, мінус сума всіх платежів споживача за додаткові та супутні послуги за кредитом на дату видачі кредиту, включаючи комісії та інші обов'язкові платежі за додаткові та супутні послуги кредитодавця, кредитного посередника (за наявності) та третіх осіб, сплачені за рахунок власних коштів споживача та за рахунок споживчого кредиту;

d — реальна річна процентна ставка, яка точно дисконтує всі майбутні грошові платежі споживача за кредитом до чистої суми виданого кредиту;

Σ — знак суми;

t — порядковий номер періоду дії договору про споживчий кредит (місяць або день);

n — загальна залишкова кількість періодів дії договору про споживчий кредит (місяців або днів) на дату розрахунку;

Потікₜ — сума коштів, яку споживач сплачує кредитодавцю, кредитному посереднику (за наявності) та третім особам за споживчим кредитом. До Потоку включаються платежі в погашення основного боргу за споживчим кредитом, проценти за користування ним, комісії та інші обов'язкові платежі за додаткові та супутні послуги кредитодавця, кредитного посередника (за наявності) та третіх осіб, які сплачуються відповідно до умов отриманого кредиту та пов'язані з отриманням, обслуговуванням і поверненням кредиту.

Для розрахунку реальної річної процентної ставки в CreditPlus використовують власний програмний комплекс, а також функцію XIRR (ЧИСТВНДОХ). У програмі застосовується XIRR, аргументом якої є побудований на попередньому етапі тимчасовий ряд потоків грошових коштів (значення, дати, припущення). Розрахована величина із застосуванням функції ЧИСТВНДОХ (XIRR) є річною (365-денний) ефективною ставкою відсотка. Застосовується, якщо потоки грошових коштів виникають з будь-якою періодичністю, як правило, для облікових періодів з різною тривалістю, що виражається в днях із зазначенням дати виникнення таких потоків грошових коштів.

формула розрахунку ефективної річної процентної ставки