Internet Explorer не підтримується. Оновіть браузер або використовуйте інший.

Оновіть

UA creditplus
0 800 753 363 безкоштовно по Україні
0 800 753 363 (безкоштовні дзвінки по Україні)
Час роботи служби підтримки:
Пн-Пт: з 8:00 до 23:00
Сб-Нд: з 8:00 до 22:00

Те, чого не навчили в школі — 5 книг про фінанси, які потрібно прочитати кожному

5 книг про фінанси

У школі нас учили астрономії, малюванню, теоретичній економіці та іншим предметам. Нас вчили всьому, але не фінансовій грамотності, яку можна застосувати на практиці. Такий предмет не створив би армію мільйонерів, але змінив би ставлення до грошей. Ми б навчилися правильно розпоряджатися капіталом, вміти вкладати та не лякатися слів «кредит» або «інвестиції». Ми б точно знали, як має виглядати безбідна старість і звідки брати гроші в наших реаліях. У цьому матеріалі — 5 книг, які допоможуть навчитися правильно розпоряджатися особистими фінансами.

«Не накидайтесь на мармелад». Йоахім де Посада

Основна думка — не піддавайтеся миттєвій спокусі щось купити. Дозвольте бажанням винагороди дозріти, і тоді ви отримаєте значно більше. Книга допомагає зрозуміти, як прийти до фінансового успіху, дотримуючись основних правил.

Книга легко читається — ви витратите на неї максимум 3 дні. Це художня розповідь про багатого чоловіка, який дав кілька рекомендацій особистому водієві, і він ними скористався. Чоловік не став Рокфеллером, але протягом трьох років закінчив виш, запустив стартап і наростив капітал. У результаті багач був змушений знайти нового водія, після того, як успішний стартапер звільнився.

Порада: прочитайте книгу з дитиною. В майбутньому їй знадобляться ці знання — в наших навчальних закладах такому не вчать. А ви зможете скористатися рекомендаціями вже зараз.

«8 фінансових помилок». Роберт Кіосакі

Ті, хто більш-менш розбирається в основних фінансових поняттях і хоче розбагатіти, часто використовує неправильні методи. Вони або були актуальні років 50 тому, або взагалі ніколи не працювали. Наприклад, багато хто досі упевнений, що потрібно купувати нерухомість у кризу, оскільки вона дешевша. Також диплом магістра в КІМВ не дає гарантій, що наступного дня вам особисто подзвонять з офісу Apple і покличуть на співбесіду.

Роберт Кіосакі визначив основні 8 помилок, які знайомі кожному. У книзі він розповідає, як перестати покладатися на державу, навчитися грамотно розпоряджатися фінансами тощо. Автор описав робочі стратегії закриття кредитів — не за допомогою антиколекторів або інших псевдоспеціалістів. Ви дізнаєтеся, як створити фінансову подушку, впорядкувати бюджет, зрозуміти, куди йдуть гроші, і оптимізувати витрати.

«Найбагатша людина у Вавилоні». Джордж Клейсон

Тут не буде громіздкої економічної термінології — книга написана доступною мовою. Ви подужаєте її за 1-2 дні — залежно від видання її обсяг не перевищує 200 сторінок. Книга вчить інвестувати, розподіляти доходи, щоб позбутися боргів, шукати нові джерела заробітку тощо.
Бансір, головний персонаж, став мільйонером після того, як визначив власні правила зростання капіталу:

 • ведіть облік витрат;
 • почніть наповнювати гаманець;
 • інвестуйте — змусьте своє золото працювати на вас;
 • вкладіть накопичене в нерухомість;
 • знайдіть нові можливості заробітку;
 • оберігайте накопичене від втрат;
 • подбайте про доходи в перспективі.

Якщо слідувати цим правилам протягом 3-6 років, результат очевидний: ви станете фінансово незалежним, і вас не будуть лякати чергові стрибки валютного ринку й зростання цін. Книга підійде тим, у кого багато боргів, невелика зарплата, а грошей постійно не вистачає.

«Шлях до фінансової свободи». Бодо Шефер

Автор створив цю книгу понад 20 років тому, але поради досі працюють. Це як базовий гардероб: попри зміни трендів основа залишиться актуальною. Бодо Шефер видав оновлену версію книги, змінив два розділи й трохи модернізував текст. Автор вважає, що гроші не можуть прийти просто так, при цьому горбатитися на двох роботах для їхнього росту теж не потрібно. Секрет фінансового успіху — в 4 етапах:

 • відкладати певну суму від заробітків;
 • відкладати суму від збільшених доходів;
 • збільшувати доходи;
 • використовувати заощадження як інвестиції.

Шефер пояснив кілька стратегій, які допомагають налагодити зростання доходів. Обов'язкова до прочитання тим, кому набридло жити в очікуванні зарплати, і їхня мета — реабілітувати фінансове становище. Автор обіцяє, що вже за кілька років ви зможете заробити перший мільйон, використовуючи його стратегію. 200 грн за книгу не вплинуть на ваш бюджет, але результат буде мотивувати. Крім того, її можна завантажити.

«Гаманець або життя». Вікі Робін

Головне питання всієї книги: у кого в руках влада — ви контролюєте гроші або навпаки? Робін розповідає, як вирватися з боргової ями та визначити фінансові пріоритети. Після прочитання книги ви станете більш усвідомленим у фінансовому плані та зможете без проблем контролювати свій капітал. 

Письменниця розробила кілька вправ, які ми рекомендуємо виконувати. Одна з них — визначення рівня задоволеності. Це графік, де ви побачите, скільки коштує ваш комфорт. Робін стверджує, що фінансові проблеми з'являються від внутрішньої боротьби між бажанням жити добре, реальними потребами та сумнівами. Книга допоможе розібратися у своїх бажаннях і можливостях, а також навчитися заощаджувати й витрачати усвідомлено.
 

utm_Campaign
Сума:
грн
-
+
Термін:
днів
-
+
 • Сума

 • Проценти

 • Сума погашення

Код активований