8 порад, як заощадити на засобах для догляду за домом

Ганчірка

Ви можете заощадити на засобах для прибирання, зробивши їх власноруч, відмовившись від певних речей, які вам не потрібні, або купуючи їх у магазинах зі знижками, таких як «Аврора».

Засоби для прибирання можуть бути дорогими, а бюджет у всіх обмежений. Українські домогосподарства витрачають в середньому 300 грн на місяць на засоби для прибирання та прання. Це на рівні з рахунком за мобільний телефон. А вартість мийних засобів зростає майже на 10% з року в рік. У цій статті описані 8 способів, як отримати максимальну віддачу від своїх грошей і не витрачати багато на мийні засоби. Скористайтеся цими порадами, щоб заощадити гроші на побутову хімію.

1. Обирайте магазинні бренди або генерики

Перехід на генеричні або магазинні бренди може заощадити ваші гроші без шкоди для якості. Багато непатентованих продуктів мають ті самі інгредієнти, що й магазинні або іменні бренди, але за нижчою ціною.

2. Створіть засоби для чищення

Здебільшого вам навіть не потрібно купувати побутову хімію, тому що у вас вдома вже є всі інгредієнти, щоб виготовити власні засоби для прибирання. До того ж зазвичай це дешевше. Якщо у вас є білий оцет і харчова сода, ви можете без проблем прибрати більшу частину будинку.

3. Купуйте розчинні таблетки для чищення

Якщо у вас немає часу намішувати власні засоби для чищення, багато брендів продають розчинні таблетки, які потрібно просто кинути у пляшку з водою. Зазвичай це набагато дешевше, ніж купувати цілу пляшку, і більшість з них насправді виготовлені з нетоксичних інгредієнтів, тому вони є екологічно чистими.

KAY, Multi-Surface та інші бренди мають великий асортимент розчинних таблеток — як для скла, так і для універсального функціонала. Ціна однієї таблетки — близько 10 грн, і купити їх можна в інтернеті.

4. Вкладіться у пароочисник

Це буде значне вкладення від початку, адже якісний пароочисник не може коштувати 500 грн. Наприклад, Karcher можна знайти від 3 тисяч гривень. Але є й дешевші альтернативи. Пароочисник замінить чимало хімічних товарів та заощадить ваш час. Адже застарілий жир, вапняний наліт у душовій, брудні вікна — з цим всім він впорається завдяки потужній подачі пару. Крім того, це екологічніше, оскільки не потрібно використовувати багато хімії. Особливо актуально, якщо у вас є діти або хатні улюбленці. Пароочисник окупить себе щонайменше через пів року, а прослужить дуже довго із правильним доглядом. Якщо ви вже загорілись цією ідеєю, а до зарплати ще нескоро, ми будемо раді вам допомогти. Дозвольте собі мати те, що хочете.

5. Замініть паперові рушники та серветки

Паперові рушники — марна трата грошей. Краще збережіть свій старий випраний одяг для ганчірок і розріжте, наприклад, старі футболки. Бавовняні чудово підходять для прибирання. А ще закупіться хорошими бавовняними рушниками, які можна змінювати хоч щодня. За невелику ціну їх можна знайти в «Аврорі» чи «Ярославі».

6. Купуйте рідке мило тарами

Не будемо рекомендувати переходити на тверде мило, адже це індивідуальне питання. Але якщо ви купуєте рідке мило, закупіться відразу п’ятьма літрами. Головне — впевніться, що купуєте не розведений водою варіант, адже часто недобросовісні виробники чинять саме так. Простіше купити красивий дозатор для мила або взяти старий і доливати продукт.

7. Зменште кількість засобів

Скоротіть кількість засобів для чищення, які ви купуєте, використовуючи лише один або два універсальні засоби для чищення. Це також зменшить безлад у вашому домі. Наприклад, популярна паста The Pink Stuff дійсно здатна впоратись із більшістю забруднень, а вистачає її надовго.

Усе, що вам потрібно, — це хороший універсальний очищувач, який може очистити кілька поверхонь. Обов'язково перевіряйте відгуки перед купівлею, адже певні товари можуть бути доволі токсичними або алергенними. Особливо це стосується розпилювачів — спреїв від вапняного нальоту в душі або на сантехніці.

8. Купуйте в універсальних магазинах

«Аврора», «Бонус», «Копійочка» — ці магазини розповсюджені по всій Україні, і там дійсно можна знайти побутову хімію навіть за 30 гривень. У них є цілі секції мийних засобів за невеликі кошти. Певно, ви, як і будь-яка інша людина, купуєте Fairy. Та є чимало альтернатив цьому засобу — наприклад MaxiPower. Коштує дешевше, а аромати менш хімічні (банан, жуйка, мигдаль і навіть без ароматизатора). Піниться точно так само, але ціна значно нижча. Чи, наприклад, той самий Domestos можна легко замінити на альтернативу українського виробництва за меншу вартість. І все це є у таких магазинах.

Є багато способів заощадити на засобах для прибирання, якщо підійти до справи творчо і спростити свою рутину. Щоб дізнатися більше про те, як скоротити щомісячні витрати у вашому домі та побуті, натисніть тут.