ТОП нових фільмів та серіалів про гроші

Телевізор

Не можете почати відкладати? Гроші хочеться тільки витрачати? Згадаймо тоді, як після перегляду фільмів у дитинстві мріяли стати піратами, співаками, астронавтами тощо. Кіно нас надихало на це. Та ставши дорослими, чому б не повернутись до цієї традиції? Розповідаємо про топ фільмів, які надихнуть вас поставитись до грошей сумлінніше та зацікавитись їхнім заощадженням чи вкладенням.

«Дурні гроші» — 2023

Заснована на книзі Бена Мезріча "Антисоціальна мережа", ця комедійна драма зосереджується на дикій правдивій історії малоймовірних інвесторів. Група на Reddit звернула увагу на ціну акцій роздрібного продавця відеоігор Gamestop. Вони об'єдналися, щоб підірвати ціну своїми інвестиціями й підпалити світ хедж-фондів на кілька місяців. Цей біографічний фільм — від режисера Крейга Гіллеспі, який зняв «Круеллу», «Пем і Томмі» (біографічний фільм про Памелу Андерсон та її чоловіка — барабанщика Motley Crue).

The Host («Хазяйка») — 2020

Для Роберта Аткінсона, лондонського банкіра, який ризикує грошима свого банку, щоб залишити буденність позаду і почати нове життя, з'являється шанс. Щоб скористатися можливістю, він мимоволі підписується на китайський картель, щоб перевезти портфель до Амстердама. Але в місті, оповитому темними таємницями, все не так, як здається. Він знаходить притулок в особняку фатальної жінки, не підозрюючи про темні таємниці її родини.

«Соціальна дилема» — 2020

Документальний фільм про негативні аспекти соціальних мереж та їхній вплив на суспільство. Відео, що включає інтерв'ю з комп'ютерними експертами та колишніми працівниками найбільших корпорацій соціальних мереж, демонструє, як ці платформи контролюють нашу поведінку та отримують вигоду з наших даних.

«Соціальна дилема» висвітлює тривожні способи, якими соціальні медіа можуть впливати на наше психічне здоров'я, стосунки й навіть демократію. Це актуальний фільм, що спонукає до роздумів і порушує важливі питання про роль технологій у нашому житті та необхідність більшої відкритості й відповідальності з боку бізнесу, який ними керує.

«Гроші» — 2019

Іль-Хюн — молодий та амбітний біржовий брокер, який прагне заробити багато грошей. Коли до нього звертається анонім під назвою «Квиток», він потрапляє в небезпечну аферу. Розважальний фільм, дещо схожий на «Вовка з Волл-стріт» Мартіна Скорсезе.

«Крипто» — 2019

Молодого агента відправляють у містечко на півночі штату Нью-Йорк для розслідування справи, і незабаром він натрапляє на мережу небезпечних людей, серед яких — таємничий ентузіаст криптовалют.

«Пральня» — 2019

Сатирична комедійна драма про Панамський скандал, який є однією з найгірших фінансових афер в історії. Меріл Стріп грає Еллен Мартін, вдову, яка потрапляє в темний світ офшорних фінансів і страхових махінацій, коли її чоловік гине в аварії на човні.

Фільм поєднує багато наративів, щоб продемонструвати поширеність фінансової корупції та інституційні вади, які дозволяють їй процвітати. «Пральня» — сміливий і кумедний фільм, який викриває лицемірство і жадібність світової банківської еліти за допомогою гострого гумору і дошкульного сарказму. Фільм може похвалитися чудовим акторським ансамблем на чолі з Антоніо Бандерасом і Гері Олдменом, що привносять глибину в образи їхніх персонажів.

«Маестро брехні» — 2017

Роберт Де Ніро зіграв роль Берні Медоффа у цьому фільмі 2017 року. Медофф керував найбільшою в історії США фінансовою пірамідою, яка вкрала 65 мільярдів доларів у невинних жертв. Фільм розповідає про життя Медоффа, який колись був відомий як успішний інвестиційний професіонал і філантроп, доки не стало зрозуміло, що він керує фінансовою пірамідою.

«Змова на острові Джекілл» — 2017

У недалекому майбутньому команда «білих комірців» завербована федеральним урядом Сполучених Штатів для запобігання кібератаці, яка загрожує банкрутством Сполученим Штатам Америки. Фільм не позбавлений недоліків, але як антиутопічний трилер про небезпеку кібератак (та їхні драматичні економічні наслідки) він абсолютно вартий вашого часу.

«Мільярди» — 2016

Серіал «Мільярди» від Netflix з Деміаном Льюїсом та Чаком Роадсом — це історія зіткнення між менеджером хедж-фонду, який прагне виграти за будь-яку ціну, та адвокатом-ідеалістом. Цей вебсеріал на тему фондового ринку на Netflix виходить вже п'ятий сезон і був продовжений на шостий.