Фінансові ігри для дорослих: як грати та заробляти гроші

Кубик

Навчитися фінансової грамотності можна не лише за допомогою нудних для багатьох курсів чи вивчання документів, а також завдяки розважальним інструментам, таким як фінансові настільні ігри для дорослих. Ці ігри можуть бути веселими та водночас допомогти покращити вашу фінансову грамотність. У цій статті ми детально розглянемо ігри, додатки та інші способи, які можуть сприяти розвитку вашої фінансової компетентності.

Фінансові настільні ігри

«Тайм-менеджмент»

Нова розробка української компанії BizGames, яка пропонує унікальний спосіб навчання ефективного управління часом та роботі в команді. Інтерактивна гра розроблена так, щоб учасники могли поглиблено опанувати навички планування та досягнення поставлених завдань, відчувши себе часткою креативної команди, яка працює над важливим проєктом.

Учасники гри переносяться в інтерактивний офіс, де кожен з них виступає у ролі працівника, що бере участь у створенні та розробці нового проєкту. Один із ключових аспектів гри полягає в тому, щоб учасники спланували свої дії так, щоб вчасно виконати поставлені завдання та успішно реалізувати проєкт, не виходячи за встановлені часові межі.

Ця захоплива гра ідеально підходить для будь-якої компанії, оскільки може об'єднати від 4 до 35 учасників, надаючи їм можливість розвивати навички ефективного управління часом та спільної роботи. Вона створена, щоб навчити учасників досягати максимальної продуктивності в умовах обмеженого часу та ресурсів, одночасно стимулюючи креативне мислення та розвиток командних навичок.

«Продай, якщо зможеш»

Ця гра призначена для веселих вечірок у компанії друзів. Але вона не лише розважає, а й навчає важливих навичок підприємництва та фінансової вправності.

Головна мета гри — показати, як стати справжнім підприємцем та вийти на найкращих інвесторів для фінансування вашого майбутнього успішного стартапу. Гравці беруть на себе ролі підприємців, які мають вміло презентувати свої ідеї та розробляти стратегії перед своїми друзями, щоб отримати їхню цінну оцінку.

Гра не обмежується лише стратегією. Вона також сприяє розвитку креативного мислення та емоційного інтелекту гравців. Під час гри учасникам необхідно знаходити нестандартні рішення та мислити нетривіально, щоб повною мірою розкрити свою ідею та переконати команду інвесторів в її вигідності.

«Щурячі перегони»

Гра являє собою незвичайний інструмент, який ставить за мету підготовку людини до фінансової грамотності та матеріального добробуту. Ця гра спеціально розроблена для тих, хто кожен ранок встає і направляється на роботу, очікуючи свою місячну зарплату, яка, на жаль, нерідко виглядає як невелика винагорода за нескінчені години «трудового рабства». Гра створена для тих, хто відчуває, що життя може бути ширшим, ніж лише «добра робота», «стабільний дохід» та рідкісна відпустка на тиждень.

Головна ідея цієї гри полягає в тому, щоб надихнути людей мріяти не про пересічне життя з обмеженими можливостями, а про приватний бізнес та можливість гарно заробляти, самостійно визначаючи свій дохід. Мета — подати основи фінансової грамотності, позбавити думок, які заважають досягти багатства, навчити гравця правильно управляти своїми фінансами, розвинути в ньому підприємницьку жилку і допомогти перейти від поняття «працюю на когось» до самостійного бізнесу.

Фінансові додатки

1. Mint. Цей додаток допомагає вам створити бюджет, відстежувати витрати та визначати, як краще розпоряджатися своїми грошима. Ви можете отримувати сповіщення та звіти щодо свого фінансового стану.

2. You Need a Budget (YNAB). YNAB допомагає поділити гроші на основі ваших цілей і пріоритетів, щоб краще контролювати свої фінанси. Він надає інструменти для створення реалістичного бюджету та відстеження витрат.

3. Acorns. Добрий додаток, щоб почати інвестувати, навіть якщо ви починаєте з невеликої суми.

Симуляційні ігри та вебдодатки

1. Stock Market Simulators. Існують різні симуляційні ігри, які дозволяють вам грати на фондовому ринку без реальних фінансових ризиків. Ви можете вивчити, як працює біржа та як впливають новини на ринок.

2. Investopedia Stock Simulator. Investopedia пропонує безкоштовний інтерактивний інструмент для вивчення фондового ринку. Ви можете віртуально інвестувати в різні акції та валютні пари, набуваючи досвід у торгівлі.

3. Budget Challenge. Цей вебдодаток створений для навчання фінансовій грамотності в школах, але він також доступний для дорослих. Гра вимагає управління бюджетом та рішеннями щодо фінансів у повсякденному житті.

Фінансові ігри й додатки можуть бути цікавими та освітніми одночасно. Вони допомагають зрозуміти фінансові концепції та розвивати навички без реальних ризиків. Такі ігри — простий та корисний спосіб покращити вашу фінансову грамотність. Завдяки їм ви зможете більш впевнено ухвалювати фінансові рішення в реальному житті, і, хто знає — можливо, навіть заробити гроші.

Схожі матеріали