Internet Explorer не підтримується. Оновіть браузер або використовуйте інший.

Оновіть

UA creditplus
0 800 753 363 безкоштовно по Україні
0 800 753 363 (безкоштовні дзвінки по Україні)
Час роботи служби підтримки:
Пн-Пт: з 8:00 до 23:00
Сб-Нд: з 8:00 до 22:00

Що потрібно знати про Фінтех в Китаї

фінтех

Як світовий лідер в області фінансових технологій Китай пропонує неймовірні можливості для фахівців. Вартість сектора фінансових технологій у Китаї становить понад 25 мільярдів доларів. Швидкий розвиток дозволив процвітати фінтех-додаткам: від цифрових платежів до автоматизованого андерайтингу.

За даними PwC, 68% китайських компаній, які надають фінансові послуги, планують розширити партнерські відносини у сфері фінансових технологій протягом наступних п'яти років.

Усі ці події створюють попит на амбітних професіоналів в області фінансів. Але щоб досягти успіху, вам необхідно добре розуміти унікальний фінансовий ландшафт Китаю.

Ми розповімо про три важливі речі, які ви маєте знати, перш ніж почати кар'єру у сфері фінансових технологій у Китаї.

1. Пандемія коронавірусу прискорила розвиток фінансових технологій

Через всесвітній карантин тимчасове закриття звичайних банків — поряд з попередженнями про шкоду для здоров'я при оплаті готівкою — спровокувало перехід до цифрових рішень.

Пандемія привела до збільшення кількості мобільних платежів у реальному часі майже на 5%. При цьому також збільшилася кількість сайтів електронної комерції. Це пов'язано з тим, що більшість жителів міст перебували в режимі самоізоляції. Навіть попри зняття жорстких обмежень багато організацій очікують, що робота вдома продовжиться.

Китайські фінтех-компанії мають усі можливості для того, щоб допомогти споживачам і підприємствам проводити більше операцій віддалено. У міру зростання попиту на ці фінтех-послуги знадобиться нова хвиля технічно підкованих професіоналів в області фінансів для нових посад. Провідні бізнес-школи Китаю готові заповнити цю прогалину.

Наприклад, у Пекінській вищій школі бізнесу Cheung Kong (CKGSB) студентів MBA фінансової спеціалізації навчають предметів "майбутнього". У ході курсу студенти знайомляться з широким спектром фінтех-додатків та інноваціями. 

2. У Китаї більше "єдинорогів" у сфері фінансових технологій, ніж у будь-якій іншій країні

У Китаї у сфері фінансових технологій більше "єдинорогів" (стартапів вартістю в 1 млрд дол. або більше), ніж де-небудь ще. Тільки в материковому Китаї знаходяться вісім провідних фінтех-єдинорогів, зокрема найдорожча фінтех-компанія Ant Group. Організація управляє найбільшою у світі платформою онлайн-платежів Alipay, найбільшим у світі фондом грошового ринку Yu'e Bao і сторонньою системою кредитних рейтингів Sesame Credit.

Інші вражаючі фінтех-єдинороги в Китаї включають глобальну платформу електронної комерції PingPong і кредитну організацію для малого бізнесу Magnet Finance.

Відвідування китайської бізнес-школи може допомогти налагодити контакти з цими організаціями. CKGSB, зокрема, відомий своєю потужною мережею китайських бізнес-лідерів, при цьому 25% найцінніших брендів Китаю належать випускникам CKGSB.

У школи також є партнери з набору персоналу у сфері фінансових технологій:

  • JD.com — управляє рішеннями в області фінансових технологій;
  • JD Finance;
  • Tencent — керує провідною платформою онлайн-платежів, Tenpay.

Щоб знайти роботу в одній з цих компаній, потрібні неупередженість і новаторський погляд на речі. Провідні китайські бізнес-школи допомагають своїм студентам розвивати ці якості.

У межах програми MBA в CKGSB студенти знайомляться з інноваційною стратегією в Китаї через такий досвід, як китайський модуль (China Module). Ця двотижнева програма покликана дати учасникам експертне уявлення про бізнес-ландшафт Китаю за допомогою таких лекцій, як «Підприємництво та інновації в Китаї» і «Інновації в бізнес-моделях у цифрову епоху». 

3. Наступна хвиля китайських фінансових технологій буде залежати від ШІ

Оскільки в КНР додатки для фінансових технологій продовжують розвиватися, очікується, що штучний інтелект (ШІ) набуде широкого поширення. Такого роду інновації в галузі ШІ заохочуються урядом Китаю. Він пропонує значні податкові пільги для компаній, які займаються дослідженнями й розробками в галузі ШІ.

Технологія штучного інтелекту вже використовується для допомоги в андерайтингу, боротьбі з шахрайством та обслуговуванні клієнтів. Це особливо корисно для малих китайських підприємств, які сподіваються отримати кредит. 

Такі онлайн-кредитори, як MYbank (належить Alibaba) і WeBank (Tencent), зіграють більш важливу роль для 38 мільйонів малих і середніх підприємств Китаю. Згідно з дослідженням WeBank, у 80% цих компаній немає кредитів у банках через відсутність традиційної кредитної історії.

WeBank та аналогічні кредитори використовують штучний інтелект, щоб визначити, чи видавати кредит позичальнику. Для цього компанія використовує «м'яку» перевірку кредитоспроможності. Вона збирає дані про електронну комерцію клієнтів та історії соціальних мереж.

Вивчення MBA в Китаї — відмінний спосіб глибше зрозуміти ці тенденції й те, як працюють технології. У багатьох викладачів є досвід як в області технологій, так і в області фінансів. Наприклад, професор Х спеціалізується на машинному навчанні та великих даних, а професор Y є експертом у галузі макроекономіки та фінансових ринків. Навчання від експертів з місцевим досвідом допоміг 81% випускників MBA знайти роботу в Китаї після закінчення навчання.

utm_Campaign
Сума:
грн
-
+
Термін:
днів
-
+
  • Сума

  • Проценти

  • Сума погашення

Код активований