Internet Explorer не підтримується. Оновіть браузер або використовуйте інший.

Оновіть

UA creditplus
0 800 753 363 безкоштовно по Україні
0 800 753 363 (безкоштовні дзвінки по Україні)
Час роботи служби підтримки:
Пн-Пт: з 8:00 до 23:00
Сб-Нд: з 8:00 до 22:00

Кенійська система безготівкової оплати M-Pesa

M-Pesa

M-Pesa, найбільша у світі мережа мобільних грошей, дозволила мільйонам африканців отримати доступ до безпечних і надійних банківських рішень. Ця ідея стала новаторською для континенту і наразі використовується як модель для аналогічних систем по всьому світу.

Ринки мобільних грошей дуже популярні в Африці. Вони пропонують прості й безпечні способи оплати й переказу коштів з використанням текстових мобільних технологій. M-Pesa, лідер галузі, відзначає 13-річчя домінування в таких країнах, як Кенія й Уганда.

Створена телекомунікаційною групою Vodafone/Safaricom у 2007 році, M-Pesa («песа» в перекладі з суахілі означає «гроші») стала способом життя для 30 мільйонів африканців у 10 країнах. Послугою користуються понад 80% кенійців. Мережа також займає панівне становище на ринку Танзанії та Уганди.

Геніально простий метод грошових переказів за допомогою обміну SMS під'єднав багатьох до формальних банківських систем і відкрив можливості для малого бізнесу та неформальної торгівлі. Також ця технологія зіграла певну роль у викоріненні бідності, особливо в сільських районах.

У системі використовується проста текстова технологія, доступна в старих стільникових телефонах. У той час як більш досконалий мобільний банкінг є нормою в усьому світі, простота M-Pesa полягає в тому, що клієнтам не потрібні банківські рахунки для використання мережі.

Популярність мереж мобільних грошей в Африці росте в геометричній прогресії. Система M-Pesa тепер передбачає не тільки грошові перекази та інші стандартні банківські процедури, але й надання медичних послуг, доступ до міжнародних фінансових ринків і довгострокове кредитування.

У 2016 році, за даними Vodafone, за допомогою M-Pesa було виконано шість мільярдів транзакцій. Крім того, дослідження Digital Frontiers показало, що кількість домогосподарств, які очолюють жінки (особливо в бідних районах) і мають доступ до M-Pesa, скоротилося на 22%. У тому ж дослідженні відзначено, що джерело доходу майже 200 000 жінок у сільських районах змістилося з малозабезпеченого, трудомісткого сільськогосподарського сектора на створення більш успішного малого бізнесу. Дослідження також показало зростання заощаджень і вкладення грошей внаслідок використання мережі M-Pesa.

Майбутнє ринків мобільних грошей представляє як можливості для зростання, так і проблеми. Генеральний директор Safaricom Боб Коллімор сказав CNN, що мережа хотіла зосередитися на поліпшенні користувацького досвіду. При цьому головна мета — ширше використання технологій інтелектуальних пристроїв в Африці в порівнянні зі стандартними текстовими мобільними технологіями. Як і у випадку з будь-яким інноваційним продуктом, одне з ключових завдань — розробка більш революційних мобільних фінансових послуг.

«Однією з великих проблем була відносна незграбність використання M-Pesa», — сказав Коллімор. Також він додав, що нові, більш прості рішення будуть працювати рука об руку з кращими технологіями, такими як метод «натисни й плати» і смарткартками EMV.

Ще один напрям — вихід на нові ринки, в першу чергу іншу частину Африки. Також це вихід на Азію, Східну Європу (M-Pesa використовується в Румунії та Албанії, які мають велику неформальну економіку, що часто працює без банківських рахунків) і Середню Азію.

У той час як більшість суперницьких представників мобільного банкінгу прагнуть надавати послуги для більших транзакцій, M-Pesa робить акцент на безпечному, зручному мікробанкінгу. M-Pesa не проводить транзакції на суму понад 675 доларів (8 000 рандів).

«Банківський сектор у всьому світі завжди ігнорував так звану основу піраміди. Ми цього не робимо, тому що розуміємо, що базу піраміди необхідно обслуговувати, і це також має комерційну цінність».

utm_Campaign
Сума:
грн
-
+
Термін:
днів
-
+
  • Сума

  • Проценти

  • Сума погашення

Код активований