Що буде, якщо не сплатити онлайн-кредит, і коли анулюється заявка?

договір

У цьому матеріалі розповімо про те, як правильно подати заявку на кредит і що відбувається, якщо не підписати договір. У статті розглядаються кроки щодо оформлення заявки та важливість підписання договору. Дізнайтеся, які наслідки можуть виникнути, якщо договір кредитування залишається непідписаним, а також чим загрожує невиплата кредиту.

Як оформляється кредит онлайн?

Онлайн-кредит у мікрофінансових організаціях (МФО) зазвичай оформляється так:

1. Подання онлайн-заявки. Ви заповнюєте форму на сайті вибраної компанії. Потрібно буде надати інформацію про себе: ім'я, контактні дані, дані про доходи тощо.

2. Проходження ідентифікації. Щоб переконатись, що саме ви подаєте запит на кредит, потрібно підтвердити вашу особу. В Україні це відбувається через систему верифікації BankID НБУ. Деякі компанії практикують підтвердження особи за допомогою фотографій з документами.

3. Оцінювання кредитоспроможності з урахуванням наданих даних, підтягнутих з УБКІ. Це включає аналіз вашого доходу, кредитної історії та інших факторів, які можуть вплинути на ухвалення рішення про видачу коштів.

4. Надання договору. Якщо ваша заявка схвалена, компанія надішле вам договір кредитування на електронну пошту, де зазначено суму, процентну ставку, термін погашення та інші важливі деталі. Вам слід уважно ознайомитися з цими умовами та переконатися, що ви їх розумієте.

5. Підписання договору. Після ознайомлення з умовами кредиту та згоди з ними потрібно підписати договір за допомогою SMS-коду.

6. Отримання коштів. Після підписання договору вам надішлють гроші на картку.

Коли анулюється заявка на онлайн-кредит?

В Україні закони та правила, що регулюють мікропозики та терміни їх анулювання, можуть змінюватися з часом. Зазвичай МФО мають власні політики та процедури, які визначають, як довго буде дійсна мікропозика, якщо клієнт оформив заявку на сайті, але ще не підписав договір кредитування.

Наприклад, у CreditPlus заявка дійсна протягом доби, після чого вона буде відкладена в архів. Однак подати новий запит можна знову у будь-який час. Щоб бути впевненим, що ваша заявка не буде анульована, важливо попередньо промоніторити цей момент — як правило, подібна інформація є на сайті обраної компанії.

Підписання договору зазвичай є невіддільною частиною оформлення мікропозики, оскільки в ньому визначаються умови кредиту, права та обов'язки сторін. Без підписання договору мікропозика не буде дійсною.

Якщо ви не бажаєте отримати мікропозику або не плануєте підписувати договір, одразу зверніться до компанії та повідомите її представників, що ваше рішення змінилося.

Що буде, якщо не сплачувати кредит?

Якщо не виплачувати мікропозику в Україні, можуть виникнути різні наслідки. Зазвичай кредитори вживають таких заходів:

  • Нагадування та повідомлення. Компанія буде зв'язуватися з вами, нагадуючи про необхідність оплати заборгованості. Це може бути у вигляді листів, дзвінків або електронних повідомлень.
  • Нарахування пені та відсотків. У період воєнного стану пеня та штрафи тимчасово не нараховуються, проте це не стосується відсотків. Якщо заборгованість не буде погашена вчасно, відсотки все одно продовжуватимуть нараховуватись.
  • Передача заборгованості фахівцям зі стягнення заборгованості. У разі тривалої неплатоспроможності кредитор може передати борг іншій компанії.

Крім того, невчасна оплата негативно впливає на кредитний рейтинг із кількох причин.

1. Історія платежів. БКІ відстежують та реєструють вашу історію платежів. Якщо ви пропускаєте або затримуєте платежі, це буде відображено у кредитній історії. Це свідчить про фінансову нестабільність та недотримання фінансових зобов'язань, що може негативно позначитися на вашому кредитному рейтингу.

2. Відображення ризику для кредиторів. Рейтинги використовуються для оцінки вашої платоспроможності та ризику. Якщо ви показуєте непостійність у виплаті позики, це сигналізує про можливі проблеми із поверненням боргу у майбутньому. Кредитори можуть розглядати вас як ризикованого позичальника й бути більш схильними відмовити вам.

3. Вплив на кредитну оцінку. Рейтинг є одним з основних факторів при розрахунку оцінки, яку використовують кредитори під час розгляду ваших заявок.

Важливо виконувати своєчасні платежі, щоби підтримувати хороший кредитний рейтинг. Це сприяє вашій фінансовій надійності та відкриває більше можливостей для отримання позик та кращих умов у майбутньому.