Чому навіть мільйонери беруть кредити?

Чому навіть мільйонери беруть кредити

Ви гадаєте Марк Цукерберг фінансує всі свої проєкти та відкриває нові за власний кошт? Аж ніяк. Навіть найбагатші люди беруть кредити на певні потреби. Звісно, це не для оплати комунальних рахунків чи покупки нового телефону. І в цьому матеріали ми пояснимо, чому кредити можуть бути не просто корисними, а й фінансово вигідними навіть для багатіїв.

1. Фінансове планування та ефективне використання капіталу

Мільйонери не тримають усі гроші в готівці, а вкладають в активи — бізнес, нерухомість, акції. Навіть якщо вони можуть оплатити покупку відразу, вони вважають за краще використати кредит, щоб зберегти ліквідні кошти для вигідніших інвестицій.

2. Оптимізація податків

Багато країн дозволяють відносити відсотки за кредитами на витрати, що зменшує оподатковуваний дохід. Це дозволяє бізнесменам та інвесторам заощаджувати на податках, використовуючи позикові кошти.

3. Доступ до дешевих грошей

Завдяки високому кредитному рейтингу мільйонери можуть отримувати кредити під низькі відсотки. Якщо ставка за позикою менша за очікуваний прибуток від інвестицій, то логічно взяти кредит і використати власні кошти для більш прибуткових вкладень.

4. Диверсифікація ризиків

У бізнесі та інвестиціях важливо не вкладати всі ресурси в один актив. Позики допомагають розподілити ризики, не прив'язуючи всі кошти до одного проєкту чи придбання.

5. Збереження ліквідності

Навіть заможні люди можуть мати багато активів, які важко швидко продати без втрат. Кредити дозволяють отримати необхідні кошти, не продаючи цінні активи у невигідний момент.

6. Можливість масштабування бізнесу

Мільйонери часто беруть кредити для розширення своїх компаній. Використовуючи позикові кошти, вони можуть відкривати нові ринки, купувати обладнання чи розширювати виробництво без потреби залучати власний капітал.

7. Захист від інфляції

Якщо взяти кредит із фіксованою ставкою, а інфляція зросте, то фактична вартість боргу зменшиться. Це ще одна причина, чому багаті люди користуються позиками, особливо в періоди економічної нестабільності.

8. Вигідні умови кредитування

Банки охоче працюють з мільйонерами, пропонуючи їм особливі умови: низькі відсотки, тривалі строки погашення, можливість перегляду умов. Це робить позики ще більш привабливими.

9. Фінансування великих покупок

Навіть якщо мільйонер може купити нерухомість чи яхту за готівку, йому може бути вигідніше взяти кредит, а вільні кошти вкласти у високоприбуткові активи.

10. Використання чужих грошей для створення додаткового прибутку

Є правило: «Якщо ви можете використати гроші банку і заробити більше, ніж відсоткова ставка — робіть це». Це одна з головних стратегій фінансово грамотних людей.

Два універсальні фінансові прийоми від мільйонерів

1. Використовуйте борг як інструмент

Заможні люди не бояться брати кредити. Але вони зазвичай не позичають гроші, щоб жити не по кишені або тому, що не змогли заощадити на непередбачувані обставини чи скласти план покриття витрат.

Натомість багаті люди схильні використовувати борг як інструмент, що допомагає їм накопичити більше багатства. Наприклад, дуже багаті люди можуть взяти позику на придбання компанії, якщо вважають, що зможуть підвищити її прибутковість. Вони також можуть взяти кредит для фінансування стартапу або використати маржу на своєму брокерському рахунку, щоб інвестувати в більше активів, які допоможуть їм примножити багатство.

2. Зробіть так, щоб кредитні картки платили вам, а не ви їм

Багаті люди часто користуються кредитними картками. Але замість того, щоб платити відсотки емітенту картки, вони збирають винагороду, списуючи її з усіх своїх покупок, а потім повністю погашають баланс, щоб не платити відсотки.

Отримуючи винагороду і ніколи не сплачуючи відсотки за кредитною карткою, заможні люди стають багатшими завдяки своїм стосункам з фінансовою компанією, а не біднішають. Багато мільйонерів навіть підписуються на картки з великою річною платою, але вони роблять це, щоб скористатися цінними привілеями, які пропонують ці картки — наприклад, послугами консьєржа, підвищенням класу перельоту або готелю тощо.