Останнім часом здається, що майже все — від газу до продуктів і оренди житла — коштує дорожче, ніж будь-коли (і, зважаючи на рекордно високу інфляцію через війну в країні ці відчуття абсолютно справедливі). Та давайте трохи відірвемось від нашої реальності та подивуємось, які речі є найдорожчими на планеті — ми визначили 20 найкоштовніших речей у світі на сьогодні.
Багаті та знамениті відомі своїми щедрими проявами любові, особливо коли мова йде про заручини. Хоча вони так і не дійшли до вівтаря, мільярдер Джеймс Пакер зробив пропозицію Мераї Кері, подарувавши їй приголомшливу обручку з діамантом у 35 каратів, вартість якої оцінюється в 10 мільйонів доларів.
Рекордсмен з найдорожчого напою Starbucks, який коли-небудь замовлявся, підняв вартість кави на новий рівень. У 2017 році американський бізнесмен Вільям Льюїс-молодший витратив 148,99$ на Super Venti Flat White у кав'ярні Starbucks у Мериленді. Кава була величезною (він приніс власну чашку): вона містила приблизно 11 000 мг кофеїну (170 порцій еспресо були додані до стандартних порцій венті-флет-вайт). До напою також було додано кокосове молоко.
Дехто каже, що дизайнерська сумочка — це інвестиція. Визнана найдорожчою у світі за версією Книги рекордів Гіннеса у 2011 році, діамантова сумочка 1001 Night Diamond Purse від Mouawad технічно є гаманцем, але по суті це ще і ювелірна прикраса. Блискуча сумочка у формі серця виготовлена вручну з 18-каратного золота і прикрашена 4 517 діамантами (загальною вагою 381,92 карата).
Тибетський мастиф є однією з найдорожчих порід собак. За повідомленням USA Today, золотисте цуценя тибетського мастифа було продано в Китаї майже за 2 мільйони доларів у 2014 році. Залишається тільки здогадуватися, скільки могла коштувати страховка для цього цуценяти!
Хоча багато хто з нас, хто живе чи бував у Києві, Львові, Одесі та інших великих містах, ймовірно, вважає їх досить дорогими (якщо судити за дівчатами із сумками Chanel на Площі Ринок або тисячами розробників з макбуками в київських кав’ярнях. А квартири у Чернівцях до тисячі доларів для винаймання!). Згідно з Індексом вартості життя у світі, складеним Economist Intelligence Unit (EIU), Нью-Йорк і Сінгапур розділили між собою першість серед найдорожчих міст світу у 2022 році. Не дивно, що ці міста очолили список, особливо якщо врахувати, що середня місячна оренда житла в Нью-Йорку становить приблизно 4 500$.
Ресторани з зірками Мішлен не відрізняються дешевизною, і Sublimotion, який багато хто вважає найдорожчим рестораном у світі відповідає цьому поняттю. Розташований у готелі Hard Rock Hotel на Ібіці, Sublimotion — це 12-місцевий ресторан, який пропонує більше, ніж просто їжу. Їжа в Sublimotion — це цілий досвід. Заснований двозірковим шеф-кухарем Пако Ронсеро, володарем двох зірок Мішлен, ресторан пропонує захопливу вечерю з 20 страв.
Текіла — класичний алкогольний напій, яким можна насолоджуватися в багатьох цінових діапазонах, але він може бути й дуже дорогим. За версією Wealthy Gorilla, найдорожчою текілою у світі є Tequila Ley .925 Diamante. Що робить її такою коштовною? Текіла, яка, як кажуть, має м'який смак ірисок і ванілі, повинна відпочити протягом семи років після 18-місячної витримки в дубових бочках. Вона також випускається в пляшці, прикрашеній платиною та діамантами.
Ви коли-небудь замислювалися, яка найдорожча сукня у світі? Насправді це культова сукня Мерилін Монро «З днем народження, пане президенте», яка була продана Ripley's Believe It or Not у 2016 році за майже 5 мільйонів доларів США, що робить її найдорожчою сукнею у світі. Мерилін Монро вдягла блискучу «оголену» сукню, розроблену Жаном Луї, 19 травня 1962 року під час святкування 45-го дня народження президента Джона Кеннеді в Нью-Йорку.
У 2022 році Кім Кардашян вдягла сукню на гала-вечір Met Gala, присвячений темі «Позолочений гламур». Цей крок викликав багато суперечок після того, як Кардашян заявила Access Hollywood, що сукня не може бути перешита або адаптована в будь-який спосіб. Це означає, що Кім повинна була підігнати себе під сукню, а не сукню — під себе.
Скільки ви готові заплатити за гарячу піцу? За даними Wealthy Gorilla, найдорожча піца у світі коштує колосальні 12 000$.
Не дивно, що піца «Людовик XIII» від Ренато Віоли має таку високу ціну, адже вона не лише готується 72 години, але й наповнена трьома видами ікри, найкращим лобстером з Норвегії та сімома видами сиру. До того ж піца подається з шампанським.
Легендарні блакитні діаманти є найціннішими дорогоцінними каменями, їхня вартість сягає разючі $3,93 млн за карат.
Від знаменитого Діаманта Надії (перші записи про який з'явилися в 1666 році) до Серця Вічності та Блакитного діаманта Оппенгеймера (який є рекордсменом за найвищою ціною, заплаченою за будь-який діамант) — ці дорогоцінні камені є найбажанішими серед багатих і знаменитих.
Ви могли б подумати, що список найдорожчих коледжів світу очолять Гарвард або Колумбійський університет, але на першому місці опинився коледж Харві Мадда.
Маючи другий найвищий показник випуску докторів наук у галузі STEM, Harvey Mudd неодноразово потрапляв до списків найкращих шкіл США, а його інженерна програма є однією з найкращих у країні. Один рік навчання коштує 67 255$.
Якщо ви вважаєте, що ваш телефон дорогий — зачекайте, поки не побачите Falcon Supernova iPhone 6 Pink Diamond. Він також відомий як найдорожчий телефон у світі вартістю у 48,5 мільйонів доларів США.
Falcon Supernova — це кастомізований iPhone 6 2004 року, покритий 24-каратним золотом і прикрашений гігантським рожевим діамантом на задній панелі. Покритий платиною, кричущий iPhone також має технологію захисту від злому, щоб зберегти інформацію власника в таємниці.
Найдорожчою вініловою платівкою, яку коли-небудь продавали, є альбом Wu-Tang Clan 2015 року Once Upon a Time in Shaolin, який записувався в таємниці протягом шести років. Чому він такий дорогий? Лише одна копія сьомого студійного альбому гурту була створена. Він зберігався у сховищі марокканського готелю Royal Mansour у Марракеші, перш ніж був проданий на аукціоні Paddle8 у 2015 році за 2 000 000$.
Навіщо купувати машину, якщо можна з'їсти трохи ікри? Причина такої високої ціни полягає в тому, що вона походить від осетра-альбіноса — виду риби, який приносить обмежену кількість ікринок лише раз на 100 років, що робить її однією з найбажаніших ікринок у світі.
Це інтенсивне чотиритижневе лікування, яке спрямоване на прискорення циклу оновлення шкіри. Тому цей продукт вартістю 1 550$ можна використовувати лише чотири тижні. Зрештою, біоенергетична технологія повинна забезпечити вам більш пружну шкіру, але є один нюанс. Guerlain рекомендує використовувати процедуру двічі на рік, а це означає 3100$ на рік.
Кросівки виготовлені з 24-каратного золота. Ця колаборація Nike та Drake є найдорожчою парою кросівок у світі. Розроблена Метью Сенна, лише одна пара кросівок Solid Gold OVO x Air Jordan важить 22 кілограми. Тож, якщо ви готові носити їх з собою і маєте 2 000 000$ в запасі, можливо, це буде взуття вашої мрії.
Ця 100-футова супер’яхта з величезним цінником у 4,8 мільярда доларів побудована з 10 000 кг чистого золота.
Розроблена дизайнером розкоші Стюартом Г'юзом, найбагатшою людиною Малайзії. Роберт Нок є власником цього судна, на будівництво якого пішло близько трьох років. А в головній спальні є кістяна статуя тиранозавра, стіна з метеоритного каміння і настінний акваріум з 24-каратного золота.
Всього за 100 000$ за ніч ви можете зупинитися в найдорожчому готельному номері у світі в Palms Casino Resort у Лас-Вегасі. Після однієї з найдорожчих реконструкцій в історії, готель на 1400 номерів не лише має велику колекцію творів мистецтва, але й доріжки для боулінгу та номер люкс з власним баскетбольним майданчиком.
Найдорожчий номер готелю — люкс «Емпатія», який являє собою пентхаус площею 790 квадратних метрів, спроєктований Деміеном Хьорстом. У номері є «висячий» басейн, створені на замовлення витвори мистецтва (в тому числі тіла двох акул), бар на 13 місць і багато іншого.
Сир пуле вважається найдорожчим сиром у світі та доступний лише в Сербії та Чорногорії. Оскільки він виготовляється з віслючого молока — а віслюки дають дуже мало молока — щорічно можна зробити лише крихітну кількість сиру пуле (звідси й така висока ціна).
Мало того, що для виробництва кілограма сиру Пуле потрібно 25 літрів віслючого молока, так ще й молоко надходить виключно від балканських віслюків зі спеціального природного заповідника Засавіца, що робить його ще більш ексклюзивним.
Billionaire Vodka виробляє алкоголь повністю вручну, на замовлення. Мало того, що вона виготовляється невеликими мікропартіями, так ще й у п'ятилітровій пляшці, розробленій Леоном Верре, прикрашеній близько 3 000 діамантами та кристалами Swarovski.