Internet Explorer не підтримується. Оновіть браузер або використовуйте інший.

Оновіть

UA creditplus
0 800 753 363 безкоштовно по Україні
0 800 753 363 (безкоштовні дзвінки по Україні)
Час роботи служби підтримки:
Пн-Пт: з 8:00 до 23:00
Сб-Нд: з 8:00 до 22:00

Як шахраї використовують фейкові вакансії для крадіжки особистих даних

Вивіска

Від Facebook до LinkedIn, а також найбільших платформ для пошуку роботи — шахраї намагаються викрасти особисті дані не лише класичними способами, а й за допомогою вакансій. Попри те що компанії докладають усі зусилля, щоб покращити системи безпеки та перевірки роботодавців, зловмисники знаходять способи обійти інноваційні технології. Нерідко на сайтах з'являються вакансії, де обіцяють роботу, що добре оплачується, але тільки за умови, якщо кандидати заздалегідь повідомлять свої паспортні дані, ідентифікаційний код тощо. Потім шахраї використовують цю інформацію для подання заяви на допомогу з безробіття.

Приклади шахрайства з вакансіями

Шахрайство з роботою вдома

Багато людей хотіли б працювати з дому й отримувати дохід. Шахраї це знають, тому розміщують рекламу офлайн та в інтернеті, стверджуючи, що у них є ідеальна робота. Ви зможете заробляти тисячі доларів на місяць, працюючи з дому з невеликими витратами часу та зусиль. Робота може бути пов'язана з будь-чим: від пересилання продуктів до продажу речей людям, яких ви знаєте. Іноді шахраї намагаються зацікавити обіцянками, що ви можете бути самим собі начальником, розпочати свій бізнес чи встановити власний графік.

Але замість того щоб заробляти гроші, ви зрештою платите за марні стартові комплекти, «навчання» або сертифікати. Ви також можете виявити, що з кредитної картки списуються кошти без дозволу. Якщо хтось пропонує вам роботу з обіцянкою, що ви можете заробити багато грошей за короткий проміжок часу без особливих зусиль, це шахрайство.

Ось кілька прикладів шахрайства з роботою вдома:

  • Пересилання товарів. Іноді у списку вакансій можна зустріти оголошення про пошук менеджера з контролю якості або віртуальних особистих помічників. Як визначити, що це афера? Щойно вас «найняли», компанія заявляє, що ваша робота — отримувати посилки вдома. Далі необхідно викинути оригінальне пакування та квитанції, переупакувати продукти, а потім повторно відправити їх на адресу, яку вкажуть. Іноді адреса закордонна. Часто відправляються дорогі товари, такі як електроніка відомих брендів, яку купують шляхом вкрадених кредитних карток. Пересилання товарів ніколи не буває справжньою роботою. Це просто шахрайство. Іноді компанія повідомляє вам, що надішле першу зарплату після того, як ви пропрацюєте місяць. Але зарплата так і не надійде. А коли ви спробуєте зв'язатися з компанією, виявите, що номер телефону не працює, а вебсайт деактивований. Якщо ви надали особисту інформацію, гадаючи, що вона призначена для розрахунку заробітної плати, тепер у вас може виникнути проблема з крадіжкою особистих даних.
  • Перепродаж товарів. У цій афері вам може зненацька зателефонувати незнайомець із пропозицією роботи. Або ви можете побачити рекламу в інтернеті чи місцевій газеті. У будь-якому випадку шахраї кажуть, що ви можете заробляти гроші, купуючи предмети розкоші відомих брендів за цінами, нижчими за роздрібні, а потім продавати їх з метою отримання прибутку. Але після того як ви заплатите за товари, посилка ніколи не прийде, а якщо й прийде, то в ній буде запаковано сміття.

Шахрайство з вакансіями няні, доглядальниці та віртуальним особистим помічником

Шахраї розміщують на сайтах вакансій підроблені оголошення про вакансії нянь, доглядальниць та віртуальних помічників. Або вони можуть надсилати електронні листи, які виглядають так, ніби надійшли від когось із ваших знайомих, з колишньої роботи чи навчального закладу. Якщо ви відправите резюме, рекрутер може надіслати вам чек. Він попросить вас відправити частину грошей за свої послуги, а решту переслати комусь іншому. Це афера. Законний роботодавець ніколи не попросить про це. Далі виявиться, що реквізити підроблені. Банку можуть знадобитися тижні, щоб виявити акт шахрайства.

Повернення коштів залишиться на розсуд банку. Оскільки якщо все сталося через вашу необережність, відповідальність залишиться за вами. Тому, якщо ви отримали пропозицію, яка передбачає переказ грошей куди-небудь, це шахрайство.

Шахрайство з таємним покупцем

Таємний покупець — це перевіряльник, найнятий магазином для перевірки працівників торгових точок. Відмінно підходить тим, хто шукає підробітку. Але в той час як деякі пропозиції роботи з таємних покупок є законними, багато з них є шахрайськими.

Компанії, які ведуть свій бізнес на законних підставах, не проситимуть вас платити за сертифікати, довідники вакансій або гарантії роботи. Якщо хтось просить вас заплатити, щоби влаштуватися на роботу, це афера. І якщо роботодавець хоче, щоб ви переказали кудись гроші, це ознака шахрайства з підробленими реквізитами. 

Шахрайство з послугами з працевлаштування

Хоча багато кадрових агентств та хедхантерів працюють законно, є частка агентств, які роблять обманні пропозиції. Наприклад, просувають застарілі або підроблені вакансії та стягують плату за так звані послуги. Фірми, які займаються законним розміщенням зазвичай не стягують комісію. Натомість компанія-наймач платить рекрутерам за пошук кваліфікованих кандидатів. Якщо компанія з працевлаштування просить вас заплатити, це шахрайство.

Як уникнути шахрайства з вакансіями

Перш ніж прийняти пропозицію про роботу, вживіть таких заходів:

  • займіться пошуком в інтернеті. Знайдіть назву компанії або людини, яка вас наймає, а також слова «шахрайство», «перевірка» або «скарга». Ви зможете дізнатися, чи обдурили вони інших людей;
  • поговоріть про те, кому довіряєте. Розкажіть детальніше про пропозицію. Як вони гадають? Також це дасть вам час подумати про рішення;
  • не платіть за обіцяну роботу. Законні роботодавці ніколи не попросять заплатити за те, щоб вас найняли. Будь-хто, хто це робить, — шахрай;
  • ніколи не платіть за речі, які вас попросили купити рекрутери. Жоден законний роботодавець не надішле вам список предметів, «необхідних для повноцінної роботи», які потрібно купити власним коштом.
utm_Campaign
Сума:
грн
-
+
Термін:
днів
-
+
  • Сума

  • Проценти

  • Сума погашення

Код активований