Internet Explorer не підтримується. Оновіть браузер або використовуйте інший.

Оновіть

UA creditplus
0 800 753 363 безкоштовно по Україні
0 800 753 363 (безкоштовні дзвінки по Україні)
Час роботи служби підтримки:
Пн-Пт: з 8:00 до 23:00
Сб-Нд: з 8:00 до 22:00

Як погасити проблемний кредит в МФО

погашення кредиту в МФО

Якби люди не залежали від обставин, більшу частину населення планети становили б багатії та середній клас. Є ситуації в зоні нашого впливу, а також обставини, на які ми не можемо впливати.

Так, наприклад, карантин позбавив багатьох людей 100% оплати праці. Деяким компаніям довелося зрізати рівень зарплат, щоб якось вижити. Водночас навіть найбільші підприємства, зокрема світові авіакомпанії й транснаціональні корпорації, скоротили штати співробітників. З огляду на, що у значного відсотка населення планети є відкриті кредити, це сильно вдарило по гаманцю кожної людини. З'явилися труднощі з закриттям та продовженням наявного боргу. Чим погашати поточний кредит і як знайти спосіб відстрочити платежі, ми розповімо далі.

Кредитний рейтинг — приклад США

Середній дохід американської сім'ї — 61 372 $, згідно з даними Бюро перепису США. Це майже на 20 000$ більше, ніж у 2000 році. Водночас середній борг — 137 063 $. Своєчасне погашення кредитів життєво необхідно в штатах, щоб сформувати позитивний кредитний рейтинг. Він відповідає за одержання будь-яких благ: від покупки авто або оренди квартири до отримання топової посади.

Для того щоб сформувати той самий рейтинг, про який мріють мільйони американців, треба практично щодня перевіряти його стан. У кожного жителя США в смартфоні є програма, яка дозволяє тримати під контролем усе, що відбувається з рейтингом. Іноді американці отримують певні вигоди від того, що в них є кредит. Якщо в потрібний момент погасити одну з виплат і перекрити відсотки, частина суми може впасти на депозит і почати працювати на самого власника кредиту. Як правило, банк сам про це не підозрює. Це законні дії, але вони допомагають отримати бонуси та не втратити великі суми на оплату фактично нарахованих відсотків.

Прострочення кредиту в МФО — що буде далі 

Перед внесенням платежу для подовження або погашення кредиту МФО відправляють листи-нагадування на пошту позичальника. Також йому можуть дзвонити менеджери. Листи та дзвінки надходять у день внесення грошей і протягом декількох днів після настання дати та старту прострочення. Головна помилка в цей період — ігнорувати контакт з кредитором. Для компаній нерентабельно тримати прострочені кредити, тому вони можуть запропонувати клієнтові рефінансування, реструктуризацію, пом'якшення умов в індивідуальному порядку. Компанії необхідний зворотний зв'язок, щоб розуміти, що робити з кредитом далі.

За простроченого кредиту деякі позичальники гадають, що завдання МФО — пробачити борг. У таку категорію клієнтів потрапляють ті, хто вважає причини несплати вагомими. Такі причини дійсно є:

  • відсутні ліквідні активи — нерухомість, авто, техніка. Тобто конфіскувати МФО нема чого, а отже, простіше закрити кредит;
  • закінчився термін давності останнього внесення оплати. Має пройти 36 місяців. Однак не все так просто: це означає бан на виїзд з країни й відстоювання своєї позиції в суді протягом 3-х років. Крім того, ім'я позичальника внесуть у чорний список, і він більше не зможе брати кредити онлайн або мікропозики;
  • банкрутство;
  • інвалідність.

Однак часто позичальники оперують абсурдними причинами: "забув", "мені не дзвонили", "згідно з законом я не повинен платити" тощо. Скандали з консультантами ні до чого не приведуть. Кращий варіант — самому вийти на зв'язок з МФО, якщо з’явилися проблеми з погашенням. Менеджери зможуть підказати, як вчинити в цій ситуації.

Контакт з колекторами — що робити

Коли кредитор передає справу компанії зі стягнення заборгованостей, вона зобов'язана відправити позичальникові документи, які це підтверджують. Під час дзвінків колекторів необхідно уточнити, інтереси якої компанії вони представляють і запитати документи. Якщо представники відмовляються їх надсилати, дії можна розцінювати як шахрайські.

Відповідно до Цивільного Кодексу України позичальник має право не виконувати фінансові зобов'язання, поки не отримає докази переходу права стягнення заборгованості в іншу компанію.

Колектори не мають права ображати, погрожувати або застосовувати силу стосовно позичальника або його сім'ї. Існує звід правил і законів, яких вони зобов'язані дотримуватися. Своєю чергою, з ними не потрібно скандалити або кричати, оскільки це загрожує наслідками — якщо проявите агресію першим, це буде сигнал до дій з їх боку. 

Намагайтеся йти на контакт і з'ясувати, чи можна розбити кредит на кілька платежів, відстрочити або рефінансувати. Ігнорування ні до чого не приведе.

Альтернативні способи отримання грошей на погашення заборгованості

Як ми писали раніше, з МФО можна обговорити зміни договору. Наприклад, щоб пом'якшити умови кредиту, можна використати такі інструменти:

  • рефінансування. Ви берете кредит онлайн в іншій організації та таким чином погашаєте заборгованість перед старою компанією;
  • реструктуризація кредиту. МФО може схвалити зменшення відсоткової ставки за виданою позикою;
  • пролонгація. Ви оплачуєте фактично нараховані відсотки, подовжуючи строк дії договору.

Якщо жоден зі способів не підходить, ви можете знайти альтернативні джерела отримання грошей. Це може бути фріланс (фото, копірайтинг, дизайн тощо), монетизація хобі (продавайте картини, якщо пишете їх, хендмейд-одяг або меблі, домашню косметику тощо) або продаж непотрібних речей. Перевірте стан депозитів, якщо вони у вас є. Можливо, відсотки зможуть погасити борг або покрити його частину. Останній спосіб — позика у близьких. Однак варто бути обережнішими — фінансове питання зіпсувало багато стосунків. Напишіть боргову розписку, щоб жодна зі сторін не турбувалася про стан заборгованості.

utm_Campaign
Сума:
грн
-
+
Термін:
днів
-
+
  • Сума

  • Проценти

  • Сума погашення

Код активований