Internet Explorer не підтримується. Оновіть браузер або використовуйте інший.

Оновіть

UA creditplus
0 800 753 363 безкоштовно по Україні
0 800 753 363 (безкоштовні дзвінки по Україні)
Час роботи служби підтримки:
Пн-Пт: з 8:00 до 23:00
Сб-Нд: з 8:00 до 22:00

Що робити, якщо ви не розрахували бюджет?

Гроші

Правильно планувати бюджет — це мистецтво. Навчитися цього нескладно, але на перших етапах можна натрапити на труднощі. Як вийти зі становища і розв'язати фінансові питання — читайте далі. 

Проаналізуйте ситуацію

Краща практика — якомога точніше дотримуватися свого бюджету, але це не завжди виходить. Іноді непередбачені витрати або надзвичайні ситуації можуть ускладнити ваше фінансове становище. Саме здатність пристосовуватися до змін й отримувати з них вигоду сприяє розумному фінансового менеджменту.

Якщо ви розорили свій бюджет, перше, що потрібно зробити — проаналізувати ситуацію, що склалася. Для цього щомісяця відстежуйте прогрес чи регрес фінансів. Тобто ведіть облік витрат. Якщо ви не постраждали від надзвичайної ситуації або у вас були непередбачені витрати — зрозумійте, коли, як і чому ви перевищили свій план.

Розуміння того, як ви витрачаєте гроші, допоможе планувати заздалегідь. Є три головні пункти, на які потрібно звернути увагу:

  • чи витрачали ви багато на спонтанні бажання, а не на реальні потреби;
  • чи правильно ви розрахували планові й фактичні витрати;
  • чи вчасно ви платили за поточними заборгованостями (можливо, за останній час у вас з'явилися прострочені кредити).

Використовуйте свій резервний фонд

Якщо ви сформували подушку безпеки, саме час її використати. Детальніше про те, що таке фінансова подушка і як її створити, читайте в цій статті. Резервний фонд дає вам можливість управляти грошовим потоком, коли дохід або щомісячна допомога можуть виявитися недостатніми. Якщо не вистачає грошей, використання резерву допоможе вам погасити борги.

Використовуючи свій резервний фонд, складайте бюджет і плануйте заздалегідь, як якби ви зробили зі своїм регулярним доходом. Попри те що це гроші призначені для ПП, це не означає, що потрібно витратити все в нуль. 

Спрогнозуйте, яку частину «подушки» ви витратите. Після цього складіть план бюджету, щоб згодом поповнити запаси. Таким чином, у вас завжди будуть у наявності гроші для наступної непередбаченої ситуації. 

Продайте непотрібні активи

Якщо у вас немає резервного фонду або його недостатньо для покриття витрат, подумайте про додаткову роботу або продайте будь-які активи. Виставте на продаж непотрібні речі або ті, якими ви користуєтеся нечасто в повсякденному житті. Багато хто віддає перевагу продавати старий одяг або меблі.

Якщо ви зіткнулися з великими витратами, розгляньте варіант продажу більших активів. Обміркуйте розмір ваших витрат і подумайте, які активи ви могли б продати. Якщо у вас немає цінних речей для продажу, ви все одно можете взяти під контроль свої фінанси. Наприклад, вивчіть, які варіанти кредитування вам доступні.

Дізнайтеся, які кредитні лінії вам доступні

Кредитування ефективне, якщо вам терміново знадобилися гроші. Наприклад, короткострокові кредити призначені для того, щоб отримати невелику суму до зарплати. 

Важливо розуміти, чи берете ви забезпечений (під заставу) або незабезпечений кредит (не забезпечений заставою у разі невиконання боргових зобов'язань). Забезпечений борг вимагає, щоб ви надали актив як заставу. Це означає, що якщо ви не будете дотримуватися графіку платежів, актив може бути конфіскований кредитною установою. Таким чином кредитор спробує повернути суму, яку вам надав.

Незабезпечені кредити часто мають вищі процентні ставки. Але при цьому ви не ризикуєте втратити актив, якщо не будете платити регулярно. Водночас це не означає відсутність юридичної відповідальності за виплату кредиту. Невиконання договірних зобов'язань може привести до юридичних і фінансових труднощів.

Подайте заявку на отримання кредиту

Якщо вам потрібні фінанси, щоб контролювати свій грошовий потік, ви можете звернутися до CreditPlus. Ми надаємо кредити на суму до 10 тис. грн на перший кредит і до 20 тис. грн — на другий і наступні. Перед подачею заявки відбивається загальна сума вашого погашення — і ви навіть можете заощадити на відсотках, погасивши кредит достроково. Постійні клієнти регулярно беруть участь в акціях та розіграшах і можуть отримати до 90% знижки на повторні кредити.
 

utm_Campaign
Сума:
грн
-
+
Термін:
днів
-
+
  • Сума

  • Проценти

  • Сума погашення

Код активований