Як сплачувати кредит, коли мало грошей?

Калькулятор

Як впоратись із кредитами на авто, квартиру чи споживчою позикою, коли у вас не вистачає коштів для сплати боргу? Підготували короткий гайд, які стратегічні кроки допоможуть у розв’язанні цієї проблеми. Ось що вам потрібно знати про те, як здійснювати платежі за кредитом, коли у вас скрутне становище.

Зверніться до свого кредитного менеджера або кредитора

Якщо ви знаєте, що у вас обмежена кількість коштів і у вас виникнуть труднощі зі здійсненням платежу, перший крок, який вам потрібно зробити, — це зв'язатися з вашим кредитним менеджером, позикодавцем або кредитором.

Ендрю Локенаут, експерт з особистих фінансів у Fluent in Finance, рекомендує зв'язатися з кредитором якомога швидше. Не чекайте, поки кредитор або позикодавець зателефонує вам сам. Можливо, ви маєте право на участь у програмах, які можуть допомогти позичальникам, що перебувають у скрутному фінансовому становищі.

«Якщо ви натрапили на фінансові труднощі через тимчасову ситуацію, наприклад, втрату роботи або проблеми зі здоров'ям, деякі кредитори можуть запропонувати програми допомоги, що допоможуть вам пережити важкі часи», — каже Локенаут.

Іншим варіантом може бути менший план виплат.

«Багато кредиторів дозволять встановити план, який дозволить вам робити менші, більш керовані платежі, — додає експерт. — Це може допомогти уникнути прострочення за кредитом».

Відстежуйте витрати у своєму бюджеті

Кожна копійка має значення, коли з грошима сутужно. Знайдіть час, щоб ще раз переглянути свій бюджет і отримати чітке уявлення про те, куди йдуть гроші щомісяця.
Ви повинні розділити витрати на постійні, змінні та періодичні, а також вміти швидко розпізнавати ситуації, в яких ви можете заощадити.

У вас є постійна підписка на потоковий сервіс, яким ви майже не користуєтеся? Відмовтеся від неї. Чи збільшуються ваші чеки за продукти через те, що ви регулярно купуєте товари не першої необхідності? Складіть список і дотримуйтесь його під час походів до магазину.

Відстеження витрат також може дати вам можливість переглянути будь-які зміни в періодичних рахунках. Наприклад, якщо ваш рахунок за Wi-Fi збільшився, зателефонуйте своєму провайдеру, щоб обговорити це. Дізнайтеся, як можна знизити ці тарифи.
У деяких випадках фінансово вигідніше буде перейти до іншого провайдера. Продовжуйте відстежувати свої витрати й щомісяця стежте за тим, скільки грошей ви отримуєте і куди вони йдуть.

Пріоритезуйте кредити з високими відсотковими ставками

Локенаут рекомендує в першу чергу погашати кредити з найвищими відсотковими ставками. Розгляньте можливість використання наступних стратегій для розв'язання проблем з кредитами:

  • Рефінансування. Якщо у вас висока відсоткова ставка за кредитом, рефінансування може бути варіантом, який допоможе знизити щомісячні платежі.
  • Консолідація. Ті, хто консолідує борги, можуть об'єднати їх під однією «парасолькою» за нижчими відсотковими ставками. Це часто вигідно для тих, хто жонглює кількома кредитами, наприклад.

Працюючи над погашенням наявних заборгованостей, намагайтеся не брати нових боргів, якщо це можливо. Зараз не час робити імпульсивні покупки речей, які вам не потрібні.

Внесіть мінімальний щомісячний платіж

Якщо ви можете здійснювати лише мінімальний щомісячний платіж за кредитом, сплатіть цю суму. Цього може бути недостатньо, щоб поповнити ваш баланс, але це мінімально необхідна сума. З часом, коли ви зможете собі це дозволити, поповнюйте свій баланс трохи більше і врешті-решт виплатіть борг повністю.