Як розпочати манікюрний бізнес за 6 кроків

Руки

Обожнюєте догляд за нігтями, любите створювати приголомшливий дизайн і допомагати людям виражати свій унікальний стиль? Якщо так, то цей матеріал — знак, що час відкривати салон настав! У цій статті розповімо деталі: від розробки концепції до та впровадження ефективних маркетингових стратегій. Ми також розглянемо проблеми, які виникають під час ведення манікюрного бізнесу, і запропонуємо практичні кроки, які допоможуть вам їх подолати.

1. Досліджуйте ринок і плануйте свій бізнес

Проведіть маркетингове дослідження, щоб зрозуміти попит на манікюрні послуги у вашому населеному пункті. Проаналізуйте демографічні показники, конкуренцію та потенційну клієнтську базу. Потім розробіть бізнес-план, який закріпить ваші цілі, маркетингові стратегії, короткий опис та операційні процедури. Розгляньте свої фінансові прогнози та вирішіть, чи потрібно вам залучати гроші для вашого бізнесу. Звісно, допомоги від CreditPlus для відкриття стартапу буде замало, але якщо згодом вам знадобляться гроші на витратні матеріали — такі як гель-лак, розчинник кутикули тощо, ми легко дамо потрібну суму.

2. Оберіть організаційно-правову форму та зареєструйте свій бізнес

Виберіть юридичну структуру для вашого манікюрного бізнесу, наприклад, ФОП або товариство з обмеженою відповідальністю (ТОВ). Проконсультуйтеся з юристом або бухгалтером, щоб визначити найбільш відповідний варіант, зважаючи на ваші цілі.

Зареєструйте свій бізнес і отримайте необхідні дозволи та ліцензії, щоб працювати на законних підставах. Якщо ви не знаєте, як назвати свій бізнес, і ще не визначилися з назвою, скористайтеся генератором назв, щоб придумати привабливий варіант, що запам'ятовується. А ще ознайомтесь із цим матеріалом, де ми розповідаємо, як краще вибрати назву.

3. Визначте свої послуги та ціни

Вирішіть, який спектр манікюрних послуг ви пропонуватимете: манікюр, педикюр, нарощування нігтів чи нейл-арт. Встановіть структуру цін на основі таких факторів, як складність послуг, розцінки на місцевому ринку та вартість матеріалів. Розгляньте можливість пропонувати пакети послуг або програми лояльності для залучення та утримання клієнтів.

4. Придбайте необхідне обладнання та витратні матеріали

Інвестуйте у високоякісне манікюрне обладнання та витратні матеріали, щоб надавати професійні та гігієнічні послуги. Сюди входять пилки для нігтів, буфери, ультрафіолетові або світлодіодні лампи, інструменти для стерилізації (зокрема, найважливіше — сухожарова шафа) та широкий вибір кольорів лаків для нігтів. Переконайтеся, що у вас є достатній запас, щоб задовольнити потреби клієнтів і підтримувати чисте та безпечне робоче середовище.

5. Створіть привабливий інтерʼєр

Зробіть свій манікюрний салон комфортним, чистим і естетично привабливим. Враховуйте такі фактори, як зручні сидіння, достатнє освітлення та привітна атмосфера. Ефективно організуйте робоче місце, забезпечивши його всіма необхідними інструментами та обладнанням (у тій самій Аврорі можна купити органайзери, щоб на робочому столі завжди був порядок). Впроваджуйте належні практики санітарії та стерилізації, щоб зробити безпеку клієнтів пріоритетом.

6. Забезпечуйте винятковий рівень обслуговування клієнтів

Зосередьтеся на наданні відмінного обслуговування, щоб створити позитивну репутацію. Навчіть свій персонал бути доброзичливими та уважними до потреб клієнтів. Пропонуйте персоналізовані рекомендації, підтримуйте чистоту і надавайте пріоритет задоволеності клієнтів. Заохочуйте клієнтів залишати відгуки та рекомендації, щоб ще більше зміцнити репутацію бізнесу.

А ще — вигадайте щось особливе, свою унікальну торгову пропозицію. Наприклад, так зробили деякі салони України — вони пропонують безплатне просеко для своїх клієнтів. Обдумайте свою унікальну фішку, яка виділятиме вас поміж інших салонів.

Чи прибутковий манікюрний бізнес?

Прибутковість манікюрного бізнесу може сильно варіюватися залежно від декількох факторів, включаючи ваше місцеперебування, суб'єкт і модель бізнесу, цінову стратегію, конкуренцію, якість послуг і вашу здатність управляти витратами. Ось деякі фактори, які слід враховувати під час оцінки прибутковості:

 • Розташування відіграє значну роль у його прибутковості. Зони з високим трафіком, міські центри або райони з цільовою демографічною групою клієнтів можуть залучити більше клієнтів і вищі ціни.
 • Ви відкриваєте окремий манікюрний салон, домашню студію або пропонуєте мобільні манікюрні послуги? Кожна модель має різні накладні витрати та потенційний дохід.
 • Оцініть рівень конкуренції у вашому регіоні. Пропонуючи унікальні послуги, виняткове обслуговування клієнтів або спеціалізований нейл-арт, ви зможете виділитися на тлі конкурентів.
 • У манікюрному бізнесі можуть спостерігатися коливання попиту залежно від сезону, свят і спеціальних подій. Планування цих коливань у бізнес-циклі може допомогти управляти грошовими потоками.

Про що слід пам'ятати в управлінні манікюрним бізнесом

 • Інвестуйте в правильне управління запасами і витратами. Почніть зі створення комплексної системи управління запасами для відстеження манікюрної продукції та витратних матеріалів. Це дозволить вам регулярно оцінювати рівень запасів і поповнювати їх відповідно до попиту клієнтів. Деякі приклади витратних матеріалів, необхідних для манікюрного бізнесу, включають лаки для нігтів, гелі, акрил, пилки для нігтів, бафи, лопатки для кутикули, стерилізаційне обладнання та одноразові предмети, такі як рукавички та рушники.
 • Використовуйте технології для ефективності. Впровадження онлайн-меню або систем бронювання, які дозволяють клієнтам переглядати послуги, ціни та наявність вільних місць, дасть вам змогу краще контролювати організацію та управління вашим бізнесом. Наприклад, онлайн-планування зустрічей для зручності — це прекрасний спосіб оптимізувати управління клієнтами й гарантувати, що ви ніколи не пропустите зустріч. Ви також можете розглянути можливість використання застосунку або програмного забезпечення для обробки платежів, щоб полегшити безперебійні транзакції та впорядкувати фінансові операції.
 • Інвестуйте в навчання працівників. Надайте пріоритет комплексному навчанню працівників манікюрним технікам, роботі з клієнтами та протоколам салону. Крім того, постійно навчайте своїх співробітників і себе, щоб бути в курсі останніх тенденцій, технік і продуктів для манікюру, проводячи тренінги та підвищуючи свою кваліфікацію.

Про що слід пам'ятати, просуваючи свій манікюрний бізнес

Маркетинг вашого бізнесу має вирішальне значення для залучення нових клієнтів і створення сильної присутності бренду. З огляду на це, ось кілька маркетингових порад для манікюрного салону, які допоможуть просунути ваш бренд.

 • Створення вебсайту. Це не першочергово, якщо у вас обмежений бюджет — наразі можна працювати суто через інстаграм. Але на майбутнє: створіть візуально привабливий і зручний вебсайт, щоб продемонструвати свої манікюрні послуги, ціни та контактну інформацію. Ви можете скористатися конструктором сайтів, таким як Wix, щоб легко розробити й налаштувати свій сайт без глибоких знань в області кодування. Обов'язково підкресліть свій досвід, розмістіть відгуки клієнтів і включіть функцію онлайн-бронювання, щоб спростити процес запису на прийом. Використовуйте конструктор логотипів Wix, щоб створити логотип, який ви зможете використовувати у всіх своїх цифрових активах.
 • Налагоджуйте зв'язки, щоб створити клієнтську базу. Відвідуйте місцеві нетворкінгові заходи, галузеві конференції та виставки, щоб налагодити зв'язки з потенційними клієнтами та постачальниками. Це передбачає участь у дискусіях, обмін контактами та подальшу комунікацію з окремими особами, щоб побудувати відносини й розширити свою мережу.
 • Інвестуйте в маркетингові стратегії. Розробіть комплексний маркетинговий план, що включає як онлайн, так і офлайн-стратегії. Варіанти онлайн-реклами включають платні кампанії в соціальних мережах, Google Ads і таргетовану електронну розсилку. Методи офлайн-маркетингу можуть включати розповсюдження флаєрів, партнерство з місцевим бізнесом для перехресного просування.
 • Використовуйте можливості соціальних мереж. Instagram, Facebook і TikTok допоможуть створити спільноту навколо вашого манікюрного бізнесу. Популярні тактики просування в соціальних мережах охоплюють обмін високоякісними зображеннями дизайнів нігтів, перетворень до і після, а також залаштунковий контент для залучення потенційних клієнтів. Ви також можете проводити інтерактивні кампанії, такі як конкурси або розіграші, щоб заохотити участь користувачів і створити інфошум навколо вашого бренду.

Виклики, пов'язані з відкриттям манікюрного бізнесу

Хоча відкриття манікюрного бізнесу має безліч переваг, воно також пов'язане з певними труднощами.

 • Конкуренція. Індустрія є висококонкурентною, оскільки багато салонів і майстрів пропонують схожі послуги. Щоб виділитися, вам потрібно розробити унікальну торгову пропозицію, запропонувати виняткове обслуговування клієнтів і бути в курсі останніх тенденцій і технік.
 • Початкові інвестиції. Відкриття манікюрного бізнесу вимагає початкових інвестицій в обладнання, витратні матеріали та облаштування салону. Сюди можуть входити манікюрні засоби, меблі для салону, інструменти та ліцензійні платежі. Правильне фінансове планування має вирішальне значення для того, щоб забезпечити наявність необхідних коштів для покриття цих операційних витрат.
 • Розвиток навичок і репутації. Формування сильного набору навичок і репутації вимагає часу і самовіддачі. Важливо постійно вдосконалювати свої манікюрні техніки, бути в курсі галузевих тенденцій і надавати пріоритет безперервному навчанню, щоб надавати високоякісні послуги, які відповідають очікуванням клієнтів.
 • Утримання клієнтів. Утримання постійної клієнтури може бути складним завданням, особливо на конкурентному ринку. Важливо забезпечити відмінне обслуговування клієнтів, запропонувати широкий спектр манікюрних послуг і впровадити ефективні маркетингові стратегії для залучення та утримання клієнтів.

Який тип манікюрного бізнесу найкраще підходить саме вам?

Манікюрний салон

Робота в салоні — хороший варіант, якщо ви шукаєте стабільну зарплату. Салони зазвичай мають велику клієнтську базу, тому ви можете розраховувати на постійний потік клієнтів. Ви також матимете доступ до обладнання та витратних матеріалів салону, що може заощадити вам гроші на початкових витратах.

Однак робота в салоні може мати й певні недоліки. Можливо, вам доведеться працювати довгий час і мати справу з важкими клієнтами. Ви також можете мати обмежену гнучкість у своєму графіку, оскільки вам доведеться працювати в години, коли салон відкритий.

Мобільний манікюрний салон

Відкриття мобільного манікюрного бізнесу — хороший варіант, якщо ви шукаєте гнучкий графік і можливість бути самим собі начальником. Мобільний манікюрний бізнес стає все більш популярним, оскільки він пропонує клієнтам зручність робити манікюр у себе вдома або в офісі. Однак відкриття мобільного манікюрного бізнесу вимагає певних інвестицій. Вам потрібно буде придбати транспортний засіб для пересування та обладнання.

Робота з дому

Це хороший варіант, якщо ви хочете заощадити на накладних витратах і мати гнучкий графік. Ще це плюс, якщо у вас є маленькі діти або інші члени сім'ї, про яких вам потрібно піклуватися.

Однак робота з дому може бути й складною. Вам потрібно бути дисциплінованими й організованими, щоб не відставати від графіка, а також наполегливо працювати над маркетингом свого бізнесу для залучення клієнтів.

Ось кілька додаткових порад щодо вибору правильного типу манікюрного бізнесу.

 • Подумайте про свій цільовий ринок. Кого ви намагаєтеся охопити своїм бізнесом? Якщо ви орієнтуєтеся на працівників офісів, хорошим варіантом може стати мобільний манікюрний бізнес. Якщо ви орієнтуєтеся на сім'ї, кращим вибором може стати бізнес, що працює вдома.
 • Подумайте про свій досвід і навички. Чи є у вас досвід, необхідний для успішного ведення манікюрного бізнесу? Якщо ви новачок у манікюрній індустрії, можливо, вам варто почати з роботи в салоні, щоб набратися навичок.
 • Вивчіть конкурентів. Які інші манікюрні бізнеси є у вашому районі? Як їхні ціни та послуги порівнюються з вашими?
 • Складіть бізнес-план. Це допоможе вам визначити свої цілі та стратегії для досягнення успіху.