Internet Explorer не підтримується. Оновіть браузер або використовуйте інший.

Оновіть

UA creditplus
0 800 753 363 безкоштовно по Україні
0 800 753 363 (безкоштовні дзвінки по Україні)
Час роботи служби підтримки:
Пн-Пт: з 8:00 до 23:00
Сб-Нд: з 8:00 до 22:00

Як витрачати гроші розумно — 7 порад

поради

Фінансові труднощі часто з’являються через недостатній рівень доходу. Однак для багатьох проблема полягає в тому, що вони не витрачають гроші розумно або витрачають більше грошей, ніж заробляють. У цій статті ми розглянемо 7 способів, за допомогою яких ви зможете оптимізувати витрати й досягти своїх фінансових цілей.

Відстежуйте свої фінанси

Перш ніж ви почнете з'ясовувати, як витрачати кошти більш розумно, спочатку потрібно зрозуміти, куди йдуть гроші. Складіть бюджет і відстежуйте свої доходи та витрати. Так ви зможете побачити, де сховалися зайві витрати.

Обмежте імпульсивні покупки

У популярних супермаркетах складно встояти перед акційними пропозиціями. Шоколад за 15 гривень замість 30 або пательня за 200 гривень замість 450. Ця ж сковорідка може коштувати дешевше в спеціалізованому супермаркеті. Там же можна купити якісніший посуд.

А постійні покупки акційних продуктів ми здійснюємо не через потреби, а через сам факт знижки. Крок за кроком набіжить велика сума витрат. Тому перш ніж щось купувати, подумайте, як це відіб'ється на бюджеті в майбутньому.

Слідкуйте за кредитним балансом картки

Кредитні картки не є перешкодою для ваших фінансів. Зрештою, вони зручні, і багато карток пропонують кешбек за ваші покупки. Однак вам слід використовувати кредитний ліміт тільки в тому випадку, якщо ви зможете повністю погасити його наприкінці місяця.

Якщо ви погашаєте залишок за кредитною карткою щомісяця, з вас не будуть стягуватися відсотки. По суті це те ж саме, що й оплата готівкою. Але якщо ви не поповнюєте свій баланс щомісяця, нараховані відсотки можуть швидко вийти з-під контролю.

Не намагайтеся справити враження на інших

Звичайна людина витрачає занадто багато грошей, просто намагаючись підтримати імідж: від модних автомобілів до фірмового одягу. Багато покупок, які ми здійснюємо, націлені на те, щоб справити враження на інших. І тільки в останню чергу ми замислюємося про придбання того, що нам дійсно потрібно та подобається.

З'ясуйте, які звички виснажують ваш бюджет

Після того як ви почнете відстежувати свої фінанси, беріться до пошуку звичок, які виснажують ваш бюджет. Ці звички можуть охоплювати дорогі хобі, постійні обіди/вечері поза домом, значні витрати на одяг тощо. Як тільки ви з'ясуєте, які звички з'їдають значну частину вашого доходу, ви зможете оцінити, чи дійсно вони необхідні.

Навчіться цінувати заощадження більше, ніж покупки

Деякі люди від природи добре вміють економити гроші й отримують задоволення від зростання свого капіталу. Для інших гроші — це миттєва радість. Остання категорія людей витрачає весь аванс протягом декількох днів після його отримання.

кщо ви потрапили у другий табір, постарайтеся дотримуватися менталітету, при якому заощадження важливіші за покупки. Вкладені або заощаджені гроші принесуть вам більше користі, ніж гроші, витрачені на короткострокові примхи.

Почніть інвестувати якомога раніше

Витрачати гроші з розумом — значить не просто уникати непотрібних покупок. Правильний розподіл фінансів також вимагає, щоб ви вкладали заощаджені гроші на те, що допоможе вам досягти цілей. Тому вік для інвестування значення не має. Неважливо, скільки вам років і якою сумою ви володієте. Вкладати гроші в надійні компанії, вартість яких з часом буде зростати, — це завжди розумне використання вашого доходу.

utm_Campaign
Сума:
грн
-
+
Термін:
днів
-
+
  • Сума

  • Проценти

  • Сума погашення

Код активований