Internet Explorer не підтримується. Оновіть браузер або використовуйте інший.

Оновіть

UA creditplus
0 800 753 363 безкоштовно по Україні
0 800 753 363 (безкоштовні дзвінки по Україні)
Час роботи служби підтримки:
Пн-Пт: з 8:00 до 23:00
Сб-Нд: з 8:00 до 22:00

Як захистити свій телефон від хакерів

Телефон

Смартфони стали частиною нашого життя. У них — особисті чати в соцмережах, паролі, доступ до банкінгу, персональні дані та багато іншого. Щоб викрасти інформацію у 21 столітті, необов'язково фізично красти гаджет. Достатньо отримати доступ обманним шляхом. Ви можете не усвідомлювати, що смартфон не захищений, доки не стане надто пізно. Ми розповімо про те, як убезпечити свій iPhone або Android від зловмисників.

5 загальних рекомендацій щодо захисту смартфона

Смартфон, як і комп'ютер, неважко зламати. Для досвідчених шахраїв практично немає зачинених дверей. Щороку мільйони телефонів стають легкою мішенню для кіберзлочинців. Приділіть лише кілька хвилин для налаштувань безпеки свого гаджета, і це убезпечить ваші дані. 

Використовуйте PIN-код

Незалежно від того, чи ви використовуєте графічний ключ, цифровий код, відбиток пальця або ідентифікатор обличчя, PIN-код є першою лінією захисту від хакерів, особливо якщо телефон вкрадений. Однак, якщо для вас незручні Face ID або ідентифікація відбитком пальця, використайте числовий код. Він значно ефективніший, ніж графічний ключ, тому що його важче зламати. Але переконайтеся, що вибраний PIN-код є унікальним, і його важко вгадати. Багато людей обирають прості коди — такі, як «1234», бо їх легко запам'ятати. І за це хакери щиро дякують колишнім господарям смартфонів.

Завантажуйте програми з офіційного магазину

За даними Symantec, на кожен 36 смартфон встановлено програму з високим ступенем ризику. Більшість із них шкідливі та завантажуються поза межами Apple App Store або Google Play Store. Це тому, що вони можуть уникнути суворих заходів безпеки, які Apple та Google використовують для захисту смартфонів від шкідливих програм. Після встановлення на телефон застосунку з високим рівнем ризику хакер може отримати доступ до особистих даних, зокрема паролі та дані кредитної картки. 

Висновок: завантажуйте програми лише з Google Play або App Store. І перш ніж встановлювати їх, перевіряйте описи та огляди.

Своєчасно оновлюйте програми та операційну систему

Необхідно не тільки завантажувати програми з Google Play або App Store, але й стежити за їхньою актуальністю. Хакери можуть скористатися застарілою версією, виявивши слабкі місця в її інфраструктурі та отримати доступ до особистих даних. 

З тієї ж причини важливо підтримувати актуальність операційної системи. Ці оновлення часто містять виправлені недоліки, виявлені в операційному коді, які додатково захищають телефон від злому хакерами. Оновлення телефону триває не 10 секунд, і це може дратувати. Однак це значно знижує ймовірність злому.

Використовуйте VPN

Якщо ви плануєте під'єднатися до публічної мережі Wi-Fi, важливо використовувати VPN. Хакери можуть під'єднатися до загальнодоступного маршрутизатора Wi-Fi та спробують отримати доступ до будь-якого пристрою, який також використовує цю мережу. VPN приховує ваше з'єднання від кіберзлочинців, захищаючи його від злому. Однак за можливістю краще взагалі уникати використання загальнодоступних мереж Wi-Fi. 

Не використовуйте автоматичний вхід

Це зручно. Але програми простіше зламати, коли вони нічим не захищені. Особливо, якщо ви дали їм доступ на запам'ятовування даних для входу. Хакер, який може отримати доступ до вашого смартфону, де встановлені програми з автоматичним входом, легко отримає незахищені дані. Безпечніше вводити пароль вручну щоразу, коли ви відкриваєте програму. Це займає більше часу, але створює додатковий фільтр захисту.

Як захистити свій iPhone від хакерів

Завантажте програму «Локатор»

Якщо ваш смартфон вкрадений, «Локатор» надішле оновлене розташування телефону. Щобільше ви також можете використовувати його, щоб повністю заблокувати доступ до iPhone, натиснувши на «Позначити як зниклий». Це означає, якщо телефон вкрадений, можна запобігти його зламу, поки ви відстежуєте його. Також можна відстежувати свій телефон в автономному режимі в розділі «Пристрій».

Відключіть Siri

У 2020 році група дослідників виявила новий метод зламу смартфонів під назвою Surfing Attack. Цей злам працює шляхом надсилання нечутних ультразвукових хвиль на голосового помічника iPhone, Siri. Так хакери маніпулюють Siri, щоб дзвонити та отримувати SMS-коди за допомогою телефону. Потім вони можуть використовувати їх для отримання доступу до телефону та, отже, до всіх особистих даних. Відключення Siri запобігає подібним атакам.

Налаштуйте режим «самознищення»

Ви можете налаштувати iPhone на самознищення після десяти невдалих спроб введення пароля. Це повністю зітре дані телефону, не дозволяючи зловмисникам отримати доступ до даних, якщо спроб входу буде багато. Для цього перейдіть у «Налаштування», потім у розділ «Touch ID і пароль» або «Face ID і код-пароль». Після того, як з'явиться екран із попередженням, натисніть «Стерти дані» та «Увімкнути».

Як захистити Android від хакерів

Блокування окремих програм

На телефонах Android можна заблокувати окремі програми. Це означає, якщо телефон вкрали або хакеру вдалося розблокувати ваш екран, він не зможе отримати доступ до них. Як альтернативу розгляньте спеціальні програми для блокування — наприклад, Norton App Lock або AppLock — Fingerprint.

Увімкніть «Знайти мій пристрій»

У смартфонів на базі Android також є функція «Знайти мій пристрій», яка дозволяє відстежувати їх. Щоб активувати її, перейдіть у «Налаштування», потім натисніть «Google», «Безпека», потім перейдіть до розділу «Знайти мій пристрій» й активуйте. Щоб відстежувати телефон, потрібно перейти за цим посиланням та увійти до облікового запису Google.

Перевірте дозволи програм

Більшість програм Android вимагають доступ до функцій телефона: камери, розташування або сховища. Іноді деякі з них можуть отримати доступ до конфіденційних даних. Тому важливо регулярно перевіряти налаштування дозволів, щоб переконатися, що вони не отримали дані, якими ви не хотіли ділитися. Для цього перейдіть у «Параметри», «Програми» та «Дозволи» пристрою. Тут необхідно перевірити всі дозволи програм, особливо ті, які перелічені у розділі «Особливий доступ».
 

utm_Campaign
Сума:
грн
-
+
Термін:
днів
-
+
  • Сума

  • Проценти

  • Сума погашення

Код активований