Internet Explorer не підтримується. Оновіть браузер або використовуйте інший.

Оновіть

UA creditplus
0 800 753 363 безкоштовно по Україні
0 800 753 363 (безкоштовні дзвінки по Україні)
Час роботи служби підтримки:
Пн-Пт: з 8:00 до 23:00
Сб-Нд: з 8:00 до 22:00

Як зберегти сімейний бюджет: скорочуємо обов'язкові витрати

Скарбничка з монетками

Харчування, комунальні послуги, лікування і плата за проїзд — обов’язкові витрати, які неможливо звести до нуля. При цьому на них реально заощадити, якщо підійти до витрат з правильного боку.

Харчування

Не закликаємо вас пересісти на хліб і воду — наслідками можуть стати рахунки від лікарів, які точно не дозволять заощадити. Харчуватися потрібно якісними та корисними продуктами. Однак позбутися деяких надмірностей цілком можливо.

Відмовтеся від бізнес-ланчів або принаймні скоротіть візити до закладів. Ціна обіду, який включає яйця "Бенедикт", каву та десерт, стартує від 130 грн. На місяць за 20 робочих днів це складе 2600 грн. Можна заощадити, якщо віддати перевагу домашній їжі.

Каву можна готувати вдома й брати її в термосклянці. Останню рекомендуємо купувати не в роздрібних магазинах, а замовити на AliExpress, Wish, Taobao чи інших китайських сайтах. Українські шоу-руми закуповують їх там само. Виняток — спеціалізовані магазини. Наприклад, для гірського туризму знадобляться більш дорогі й якісні речі.

Зверніть увагу на акції магазинів — можливо, в супермаркеті представлений новий продукт або товари тижня. Користуйтеся картками лояльності й частіше заглядайте на сайти торговельних мереж — там часто публікують інформацію про промо та вигідні пропозиції за категоріями товарів.

Купіть кілька шоперів — це екологічніше, економніше й зручніше. Є спеціальні зіп-пакети з сітки або тканини, які можна використовувати для дрібних товарів. Наприклад, для томатів, моркви, яблук тощо. Після зважування й оплати продуктів товарну наліпку легко прибрати. Вартість екосумок окупиться через 5-10 покупок, а вистачить їх мінімум на кілька років.

Використовуйте можливості кешбеку й накопичувальних карток лояльності супермаркетів. 

Житло та комунальні послуги

Відмовтеся від послуг, які вам не потрібні. Наприклад, після аналізу платіжок ви з'ясуєте, що не користуєтеся радіо та міським телефоном і не дивитеся телевізор. Усе це можуть замінити смартфон і ноутбук разом із більш бюджетними підписками на Netflix, YouTube та інші сервіси.

Встановіть лічильники на воду й опалення — таким чином ви заощадите ресурси. Також знизити витрати допоможе установка сантехніки зі зниженою витратою води. Наприклад, у продажу будь-якого DIY-ритейлера є зливні бачки з двома кнопками — наприклад, на 3 і 6 літрів. При кожному використанні можна регулювати витрати води. 

Посудомийні машини, мийні пилососи та інша техніка допоможуть істотно скоротити витрати води й електроенергії. Придбання пристроїв окупається при довготривалому використанні. 

Економити на електриці можна за допомогою енергоощадних ламп. Слідкуйте, щоб при виході з будинку були вимкнені всі прилади, включаючи зарядні пристрої смартфонів. Крім збереження бюджету, це допоможе знизити ризик замикань і загорянь. Розгляньте варіант покупки більш дорогої, але енергоефективної техніки.

Лікування

Вивчіть можливості поліса медичного страхування. Ви зможете безкоштовно отримати консультацію вузькоспеціалізованого лікаря: офтальмолога, хірурга, гастроентеролога тощо. Вас можуть направити на лікувальний масаж, якщо фахівець визначить необхідність у цьому.

Як і у випадку із супермаркетами, використовуйте аптечні картки лояльності. Деякі з аптек готують для постійних клієнтів індивідуальні пропозиції. Наприклад, завдяки картці список ваших покупок можна відстежити, і на обрані товари для вас можуть зробити персональну знижку.

На консультаціях лікарів уточнюйте можливість використання дженериків. Це препарати з тою самою активною речовиною, що й в оригінальних ліків, але ціна нижча. Однак варто прислухатися до думки лікаря — не всі ліки замінні.

Освойте медичний туризм. Можливо, хтось зі знайомих радив вам звернутися до стоматолога з Житомира, який недорого встановлює якісні вініри. У порівнянні з Києвом, Львовом, Харковом та іншими містами це може бути оптимальною альтернативою. Комплексні й дорогі послуги принесуть більше економії.

Транспорт

Якщо у вашому місті передбачені проїзні на місцевий громадський транспорт, використовуйте цю можливість. Крім того, деякі банки та платіжні системи є партнерами метрополітену. Наприклад, завдяки цьому при кожній десятій поїздці проїзд безкоштовний.

Вивчіть, чи доступний по вашій картці кешбек у категорії "Транспорт". Іноді повернення може сягати 20-30%. Деякі картки дають кешбек за покупку бензину на заправках. 

utm_Campaign
Сума:
грн
-
+
Термін:
днів
-
+
  • Сума

  • Проценти

  • Сума погашення

Код активований