5 помилок у кредитуванні, яких не варто припускатись

Заклад

Коли ми говоримо про типові помилки в кредитуванні, часто зосереджуємось лише на тих, які повʼязані з кредитними картками. Проте на кредитний рейтинг та загальний фінансовий стан впливають також оформлені товари на виплат, кредити онлайн у МФО тощо. Ми розповімо про пʼять помилок, яких не варто припускатись під час користування будь-якою з форм кредитування.

Помилка №1 — думати, що проблема стосується лише кредитних карток

Як ми вже згадували, ваша кредитна картка не може бути єдиним об'єктом уваги для покращення вашого рейтингу. Кредитний рейтинг базується не лише на залишках на кредитній картці. Він також містить своєчасну оплату інших рахунків, які можуть включати навіть великі покупки, що оплачуються протягом тривалого часу, а також борги в інших сферах вашого бюджету. Важливо розглядати кредит як довгострокову подорож. Ваша загальна кредитоспроможність складається з великої картини, що охоплює багато сфер вашого фінансового життя. Фактично ваш кредитний рейтинг можна розділити на такі розділи:

  • платіжна історія. На неї припадає близько 35% вашого кредитного балу;
  • коефіцієнт використання боргу та кредиту. Становить понад 30% вашого кредитного рейтингу;
  • кредитна історія. Навіть те, як довго ви користуєтесь кредитом, має значення — близько 15% вашого кредитного балу;
  • кредитний мікс. Різні типи кредитних рахунків, від автокредитів та іпотеки до розстрочки на товари — складають близько 10% вашого кредитного балу;
  • нові кредити. Кількість відкритих вами кредитних рахунків і жорсткі запити кредиторів складають близько 10% вашого кредитного балу.

Як показує цей розподіл, управління кредитами — це більше, ніж просто управління одним рахунком кредитної картки.

Помилка №2 — не уникайте перевірки кредитної історії

Ще однією поширеною помилкою є те, що люди не перевіряють свій кредитний рейтинг або не здійснюють його регулярний моніторинг. Перевірка кредитного балу може розчарувати, якщо він не такий, як ви хотіли б, і ви працюєте над покращенням кредитної історії, але він також є зручним способом відстежувати ваш прогрес, а також бачити, чи кредитні компанії не припустились помилки. Деякі люди думають, що часта перевірка кредитного рейтингу може зашкодити, як, наприклад, суворий запит, який часто роблять при відкритті нового рахунку, але це міф. Через УБКІ ви можете оформити відстеження свого статусу платно або раз на рік зробити це безкоштовно.

Не бійтеся перевіряти свій кредитний рейтинг, особливо якщо ви працюєте над його покращенням — він відстежує ваші досягнення.

Помилка №3 — невчасні платежі

Ваша платіжна історія має великий вплив на ваш кредит і є однією з найпростіших помилок, яких вам не варто припускатись. Якщо у вашій кредитній історії з'явиться прострочений платіж, він залишиться там на певний період і протягом цього часу буде перешкоджати зростанню вашого рейтингу. Тому, наприклад, CreditPlus завчасно інформує своїх клієнтів про внесення платежу, адже необовʼязково вносити відразу всю суму. Щоб комфортно користуватись кредитом онлайн, достатньо внести платіж відповідно до індивідуального графіка, про що ми завжди сповіщаємо. А якщо є будь-які запитання, ми завжди раді на них відповісти.

Помилка №4 — подача заявки на кілька карток

Ще одна річ, якої слід уникати — це подача заявок на кілька кредитних карток одночасно, оскільки кожен кредитор буде проводити жорсткий запит для перевірки вашого кредитного звіту. Це стосується також подачі заявки на кредит, але різниця полягає в тому, що у випадку з кредитами кілька складних запитів, зроблених за короткий проміжок часу, будуть зараховані як один запит на вашу кредитну історію. Наприклад, якщо ви подаєте заявку на новий автокредит, ви можете подати заявку в кілька банків і кредитних спілок в один день, щоб дізнатися, яка установа запропонує вам найкращу ставку й умови кредиту. Якщо всі ці запити були зроблені в один день, вони вважатимуться одним запитом.

З кредитними картками все інакше. Якщо ви подаєте заявку на декілька кредитних карток протягом короткого періоду часу, кожен запит буде зарахований як один. Один «важкий» запит може зняти кілька балів, але кілька запитів суттєво вплинуть на ваш кредитний рейтинг і змусять кредиторів вважати вас більш ризикованим позичальником.

Найкращий спосіб уникнути цього — не поспішати й вивчити кредитні пропозиції від МФО чи банків, а також ймовірність їх схвалення, перш ніж подавати заявку.

Помилка №5 — взагалі не користуватись кредитами

Якщо у вашому кредитному звіті мало інформації або вона взагалі відсутня, потенційні кредитори будуть дивуватися, чому, і можуть розцінити це як ознаку попереднього банкрутства. Поєднання різних видів кредитів, таких як кредитні картки, позики та кредитні лінії, може розглядатися як позитивний фактор і допомогти поліпшити ваш кредитний рейтинг.