Internet Explorer не підтримується. Оновіть браузер або використовуйте інший.

Оновіть

UA creditplus
0 800 753 363 безкоштовно по Україні
0 800 753 363 (безкоштовні дзвінки по Україні)
Час роботи служби підтримки:
Пн-Пт: з 8:00 до 23:00
Сб-Нд: з 8:00 до 22:00

5 відповідей про кар'єру у фінтеху

фінтех

Фінтех — це галузь, яка набирає обертів і пропонує безліч різних можливостей. Ви можете вибрати роботу в спеціалізованій фірмі, такій як Revolut або Stripe, або в складі фінтех-команди в таких компаніях, як Accenture або Aon. Плюс у тому, що в цьому секторі є багато робочих місць. Кілька фінтех-компаній недавно оголосили про плани розширення на острові Ірландія, зокрема Limerick HQ. В Україні ви теж напевно бачили багато вакансій до фінтех-стартапів, але думали, що потрапити туди досить складно. Якщо ви плануєте будувати кар'єру у фінтеху, вам будуть корисними поради професіоналів цієї сфери.

Хто може зробити кар'єру у сфері фінансових технологій?

Світ фінтехнологій об'єднує людей з різною освітою, навичками та досвідом. Наприклад, Денні Баклі з Ernst & Young Global Limited починав з юриста, перш ніж змінив спеціалізацію. Зараз він партнер у групі консультаційних послуг фінансового директора в EY Ireland.

"Краща частина роботи у сфері фінансових послуг — це різноманітність. Ти працюєш з абсолютно різними сферами й клієнтами".

Цій галузі потрібні як досвідчені професіонали, так і нові таланти. Ще торік Клео Бірн була стажистом у Fidelity Investments. Потім на початку стажування вона пройшла тренінг, який їй порекомендував тімлід. Після цього їй доручили дослідити різні технології та створювати додатки для перевірки правильності концепції. Бірн зараз працює молодшим інженером-програмістом і вважає, що працівникові не потрібно знати все, щоб почати кар'єру у фінтеху.

"У цьому напрямі ви постійно вчитиметесь і розвиватимете свої навички, оскільки технології постійно змінюються і будуть змінюватися протягом усієї вашої кар'єри. Я зрозуміла, що потрібно вміти адаптуватися до змін".

Якщо ви зможете розвинути ці навички, у вас можуть з'явитися можливості по всьому світу. Інженер-програміст Арес Чжан переніс офіс Fidelity в Даляні, Китай, на базу в Голуеї. Він проєктує і розробляє сервіси, що охоплюють великі й хмарні дані, а також мікросервіси.

Над якими проєктами можна працювати?

Щоб зрозуміти тонкощі обраної сфери, з нею потрібно просто почати працювати. Ви не зможете дізнатися все, поки не візьметеся до роботи. Наприклад, віцепрезидент Емі Ніл починала з комп'ютерної лінгвістики. Але тепер вона допомагає масштабувати стартапи у сфері фінансових технологій та електронної комерції через програму компанії — Start Path.

Основні тенденції у сфері фінансових технологій, якими захоплюється Ніл, включають відкритий банкінг, текстові й голосові інтерфейси та безпеку даних. У всіх цих галузях, за її словами, справа не в технологіях, а в проблемах, які вони вирішують у світі.

Керівник відділу платежів в Accenture Марк Квіглі займається консультуванням з 18 років, але проєкти, над якими він працює, як і раніше дивують його щодня. Робота у сфері фінансових технологій дає можливість внести суттєві зміни в життя людей за допомогою платежів у реальному часі, цифрових гаманців, кібербезпеки та багато чого іншого.

Ще одна цікава галузь фінтеху — це блокчейн. За словами одного з інженерів дублінської лабораторії інновацій, звичайний день охоплює все: від дослідження ринку до розробки рішень.

Які навички важливі?

Очевидно, що фінтех вимагає технічних знань, але важливі й більш "м'які" здібності. Спеціаліст з обробки даних Метью Бекінгем щодня використовує і те, й інше, програмуючи в основному на Python і повідомляючи про свій прогрес ширшим групам.

Акарш Сангі, який керував технічними командами в N26 і Zalando's The Studio, захоплений різноманітністю фінтеху, особливо коли мова йде про лідерство.

"Оскільки сфера фінансових технологій швидко розвивається, нам потрібні люди з різноманітними ідеями про те, як зробити фінансові інструменти загальнодоступними. Це дасть людям можливість досягати свого індивідуального прогресу".

За словами Сангі, для досягнення цієї мети необхідне добре розуміння того, як технології розвиваються, зокрема з точки зору платежів, банківської справи, інвестування та кредитування. Також важливі навички ретельного спостереження і знання поведінки й тенденцій споживачів.

"Сьогодні люди, які вперше користуються банківськими послугами, отримують їх на іншому рівні. Старше покоління може порівняти простоту, якість і доступність. Молоде покоління отримує все і відразу. При цьому технології швидко змінюються, так само як і досвід користування ними. Потреби цільової аудиторії необхідно вивчати, а тому це відмінна навичка для розвитку".

Чи існує баланс між роботою та особистим життям?

Баланс між роботою та особистим життям повинен бути пріоритетом незалежно від того, у якій сфері ви працюєте. Бріджит МакКаун раніше координувала програму Start Path в Mastercard, у якій вона працювала з фінтех-стартапами. За словами Бріджит, робота була настільки захопливою, що вона весь вільний час присвячувала створенню чат-ботів, веденню компаній та іншим обов'язкам. У результаті стався дисбаланс між роботою та особистим життям. 

"Я зрозуміла, що не можна тонути в роботі, навіть якщо ти нею захоплений. Це банально позначиться на якості й вашому ставленню до всього — ви можете вигоріти. Мій менеджер помітив це й порадив тимчасово взяти тайм-аут, щоб зайнятися спортом і поспілкуватися з близькими".

Що вам потрібно для початку?

CEO Citi Арлін Енніс вважає, що в галузі кожен знайде щось для себе. За її словами, не потрібно бути генієм, щоб досягти успіху. У Сангі була ще одна порада для новачків. Він твердо вірить у можливість навчання на робочому місці професіоналів-початківців у галузі фінансових технологій.

"Кращий спосіб розвинути нові навички — це працювати в галузі й отримати цінний досвід. Але замість роботи в традиційному великому банку спробуйте влаштуватися у стартап, що швидко розвивається. Такі компанії знаходяться на ранніх стадіях зростання і все ще намагаються зарекомендувати себе. Це буде майже як прискорений курс з кількох різних предметів".

utm_Campaign
Сума:
грн
-
+
Термін:
днів
-
+
  • Сума

  • Проценти

  • Сума погашення

Код активований