Як отримати те, що хочеться, через правильні фінансові цілі — 7 порад

Гроші

Коли ви просуваєтеся по кар'єрних сходах, незалежно від того, чи створюєте ви сім'ю, чи зосереджуєтеся виключно на кар'єрі, важливо побудувати надійне фінансове майбутнє. Як ви працюєте над таким майбутнім? Ось сім порад щодо конкретних фінансових завдань, які варто почати виконувати вже зараз.

1. Визначте свої цілі

Ваші фінансові кроки повинні бути пов'язані з вашими цілями. Якщо це не так, ви будете робити кроки, які не обов'язково сприятимуть досягненню ваших цілей і вашому загальному задоволенню життям. Наприклад, ви хочете купити будинок? Тоді однією з ваших цілей має бути накопичення коштів для першого внеску. Ви плануєте мати дітей? Подумайте про заощадження на їхню освіту в майбутньому. Коли ви хочете вийти на пенсію? Відповідь на це запитання дасть вам хоча б попереднє уявлення про те, скільки вам потрібно відкладати на пенсію зараз.

Враховуйте всі свої цілі, а не тільки чіткі цілі заощаджень. Ви любите подорожувати щороку? Чи хотіли б ви колись придбати будинок для відпочинку? Всі ці цілі повинні бути відображені у вашому фінансовому плані.

2. Керуйте своїми доходами та витратами

Ніщо не дає людям міцнішого фінансового підґрунтя, ніж усвідомлення того, скільки грошей витрачається щомісяця і скільки надходить. Вам потрібно скласти бюджет, розписавши свої доходи й витрати за категоріями (іпотека/оренда, продукти, їжа в ресторанах, виплати за боргами, комунальні послуги й так далі). У багатьох людей слово «бюджет» асоціюється з економією на всьому, але фінансовий бюджет — це зовсім не те. Фінансовий бюджет — це детальний список ваших витрат за певний період, наприклад, тиждень або місяць, у порівнянні з вашими доходами.

Таким чином, бюджет дозволяє вам знати, чи перевищують доходи витрати. Якщо так, то чудово! Ваш бюджет покаже, скільки грошей у вас залишилося, щоб заощадити або витратити на цілі. Але якщо бюджет показує, що ваші витрати перевищують доходи щомісяця, потрібно вжити заходів, щоб виправити ситуацію. Варто скоротити витрати, підвищити доходи або зробити й те, і інше. Якщо ви цього не зробите, ви залазитимете в борги (або залишатимете рахунки неоплаченими). Це зашкодить вашому фінансовому майбутньому.

3. Зіставте платежі за житло з вашим бюджетом

Однією з ваших цілей може бути оселя мрії. Але будьте обережні із загальною ціною будинку. Якщо ви купуєте житло, яке відповідає вашим доходам, це один з найкращих фінансових кроків, які ви можете зробити.

Але якщо ви купуєте житло, яке вам не по кишені, це може обернутися фінансовим кошмаром. Ви будете обмежені в коштах, щомісяця здійснюючи платежі, що може призвести до того, що у вас не залишиться грошей на реалізацію ваших цілей. Це може підірвати ваші заощадження. Отже, урок такий: ніколи не купуйте занадто дороге житло. Сядьте і визначте повну вартість будинку, включаючи іпотеку, ремонт тощо.

4. Заощаджуйте на освіту своїх дітей

Якщо ви маєте або плануєте мати дітей, подумайте про те, як ви будете фінансувати їхню освіту. Витрати на вищу освіту неухильно зростають вже кілька десятиліть і не мають жодних ознак зупинки. Витрати на освіту можуть бути досить широкими і включати плату за навчання, а також витрати на підручники.

5. Автоматизуйте свої заощадження

Коли ви починаєте думати про численні цілі, на які ви можете заощаджувати — пенсію, перший внесок за житло, заощадження на освіту — це може здатися складним завданням. Дуже важливо підписатися на автоматичні внески для кожного плану заощаджень, який ви маєте.

Але ще важливіше те, що дослідження показали, що люди, які підписуються на автоматичні заощадження, заощаджують більше, ніж ті, хто цього не робить. Якщо вам доводиться щомісяця робити заощадження вручну, ви можете знайти причини не робити цього. Але якщо це вже зроблено? Це вже зроблено.

6. Розширюйте свої знання

Ми живемо у вічно рухомому середовищі, де щодня зʼявляється нова інформація. Тому надважливо вчасно оновлювати свої знання — повірте, це точно вплине і на ваш фінансовий стан. Підвищуйте фінансову грамотність, дізнавайтесь про нові способи заощадження та інвестицій. Врешті, можливо, відкрийте свою справу, і не бійтесь відразу негативного результату. Будь-який результат — це рух. Ви зробите висновки, і це стане підґрунтям для майбутніх успішних кроків.

Наразі вам не потрібно йти до банку за потрібною сумою, якщо ви вирішили відкрити стартап, і треба перший внесок. За наявності хорошої кредитної історії більшість ситуацій можна вирішити онлайн. Водночас якщо вам не вистачає невеликої суми для закупки матеріалів або покриття певних витрат, ви завжди можете звернутись до нас. На щастя, прогрес пішов так далеко вперед, що отримати гроші можна не виходячи з дому.

7. Працюйте над тим, що вам потрібно знати

Наведені вище поради охоплюють усі аспекти фінансового життя дорослої людини. Вони є будівельними блоками, але також визначатимуть хід усього вашого фінансового життя в міру того, як воно розгортатиметься.

Якщо ви відчуваєте певне занепокоєння або збентеження, думаючи про все, що потрібно зробити, чесно кажучи, це цілком природно! Починайте повільно, заощаджуючи якомога більше і розвиваючи свої життєві цілі. Додавайте кожен крок у міру того, як ви будете готові й відчуєте себе комфортно — водночас не забуваючи про те, що ще потрібно зробити.