8 міфів про особисті фінанси

Гроші

1. Немає причин заощаджувати на пенсію до 40 років

Ніколи не рано починати заощаджувати на пенсію. Насправді що раніше ви почнете, то довше ваші гроші будуть працювати на вас (а не навпаки). Різниця всього в 10 років може бути значною: наприклад, якщо ви вкладете 500 грн на рахунок на грошовому ринку, який приносить 8%, і будете додавати по 50 грн щомісяця, у віці 65 років у вас буде 186 687,08. Якщо ж ви почекаєте до 35 років і зробите те ж саме, то матимете вдвічі менше, або 79 985,84. Це саме працює і з більшими сумами, звісно.

2. Купівля житла завжди краще, ніж оренда

Ситуації у всіх різні, але деякі фактори, які слід враховувати під час ухвалення рішення про купівлю чи оренду, включають вашу здатність покрити авансові витрати (витрати на закриття угоди, перший внесок тощо), як довго ви плануєте жити в цьому будинку, а також ваш кредитний рейтинг. Іноді оренда може бути кращим вибором.

3. Наявність залишків на кредитній картці підвищить ваш кредитний рейтинг

Протилежне ближче до істини, оскільки кредитний рейтинг розраховується з використанням коефіцієнта використання кредиту, що означає, що менше у вас боргу стосовно суми, яку кредитори готові вам позичити, тим краще ви себе почуваєте. Це співвідношення між вашим балансом і кредитним лімітом. Хитрість використання кредитних карток або кредитами онлайн для підвищення вашого рейтингу полягає в тому, щоб користуватися ними і погашати їх повністю вчасно, а не мати залишок на рахунку.

4. Дорогоцінні метали — це завжди хороша інвестиція

Всупереч розповсюдженій думці, дорогоцінні метали (в тому числі золото) зазвичай не є найкращим місцем для вкладення грошей. Ціни на дорогоцінні метали можуть бути надзвичайно мінливими і піддаватися різким коливанням.

5. Ваш вік не підходить для інвестицій в акції

Немає жодних вікових обмежень для інвестування в акції. Просто запитайте 84-річного мегаінвестора Уоррена Баффета. Однак, як інвестор-пенсіонер, ви, можливо, захочете зменшити свої інвестиції на фондовому ринку, зважаючи на потреби в ліквідності.

6. Занадто пізно заощаджувати на пенсію

Дехто помилково вважає, що після 50 років уже занадто пізно починати заощаджувати на пенсію. Але це зовсім не так, адже середня тривалість життя постійно зростає. Незалежно від вашого віку, відкладати частину свого доходу на пенсію — це хороша ідея. Навіть якщо вам доведеться відкласти дату виходу на пенсію або змінити спосіб виходу на пенсію, про який ви мріяли, все одно краще мати щось, ніж не мати нічого.

7. Я не заробляю достатньо, щоб заощаджувати

Найпоширеніший варіант відповіді: "Сума, яку я можу відкладати, занадто мала, щоб щось змінити". Але дві найважливіші речі, які потрібно знати про заощадження: будь-яка сума, яку ви відкладаєте, краще, ніж не відкладати нічого взагалі, і заощадження — це звичка. І чим раніше ви виробите цю звичку, тим краще. Хороша тактика може полягати в тому, щоб почати з того, що ви можете заощадити зараз, а потім додавати 1% щороку (або 5% чи 10%, якщо ви бачите значне зростання доходу).

8. Що дорожче — то краще

Більше — не завжди краще, так само як і дорожче не завжди свідчить про вищу якість. Генеричні препарати коштують у кілька разів дешевше, ніж їхні брендові аналоги, але часто настільки ж ефективні. Порівнюючи якість і ціну, ви знайдете безліч місць, де можна знайти такі ж або кращі товари та послуги за меншу ціну.