Як бюджетно захистити свою домівку від крадіїв

Будинок

Злодіям байдуже, що ви місяцями відкладали гроші на новий ноутбук або що каблучка з дорогоцінним камінням передавалася у вашій родині з покоління в покоління. Навіть якщо ви встановили сигналізацію та кілька замків, вони все одно можуть знайти спосіб проникнути всередину і забрати найцінніші для вас речі. Але ми знайшли декілька способів, які можуть підвищити рівень безпеки вашої оселі та цим самим захистити від зловмисників.

Зважаючи на те, що в Україні щороку відбуваються тисячі майнових злочинів, важливо вжити додаткових заходів, щоб захистити себе і свою оселю. Навіть якщо ви не можете дозволити собі відеонагляд за будинком або наворочені сейфи для цінних речей, ви все одно можете знайти інші способи відлякати грабіжників. Злодії, як правило, керуються кількома принципами при проникненні в будинок — вони хочуть взяти якомога більше за найкоротший час, без жодних затримок на цьому шляху.

Як власник або орендар житла, ви можете зробити свою оселю менш привабливою для злодія, перетворіть її на незручну, неприємну та складну для проникнення. Наведені нижче поради є недорогими.

Приховуйте сміття, яке сигналізує про дорогі покупки

Легко піддатися хвилюванню, розпаковуючи велику покупку. Охоплені ентузіазмом, більшість людей викидають паковання без зайвих роздумів. Замість того, щоб бездумно викидати ці предмети, розбийте коробки, запакуйте їх у пакети й заховайте глибоко у сміттєвий бак. Можете також розрізати їх, щоб не було так помітно, що ви нещодавно придбали дещо дороге.

Утилізація старого пакувального матеріалу може здатися надто складним завданням, але злодії шукають саме такі покупки, коли розвідують територію. Велетенська коробка з яскравим зображенням вашого шикарного телевізора з великим екраном, що стоїть біля під'їзду, попереджає весь район про те, що у вас є щось нове і цінне у вашому домі. Це може вразити ваших сусідів, але також приваблює грабіжників, потенційно наражаючи вас і ваше майно на небезпеку.

Закріпіть дверні петлі захищеними від несанкціонованого доступу гвинтами

Двері та вікна — це головні точки доступу до вашої оселі. Оскільки це найбільш доступні місця, ви повинні зробити все можливе, щоб ускладнити доступ до них для тих, хто не має ключів. Зробіть так, щоб їх було складніше зламати, встановивши захисні гвинти у петлі звичайних дверей та віконниць, а також у віконні жалюзі. Перш ніж замовляти гвинти, огляньте кожну дверну та віконну петлю, яку ви хочете замінити. Фурнітура із захистом від несанкціонованого доступу зазвичай продається в упаковках по кілька штук, тому вам потрібно купити стільки ж шурупів, скільки їх є на кожній петлі. Після того, як ви придбали фурнітуру, все, що вам потрібно зробити, — це зняти наявне обладнання та замінити його на ці засоби захисту.

Фурнітура із захистом від несанкціонованого доступу має штифтові вставки, які не дають людям змоги вправлятися з нею та відкручувати її без спеціальних інструментів. Деякі з них обертаються лише в одному напрямку і є постійними, що унеможливлює їх зняття навіть вами. Маніпулювати захисними петлями складно і виснажливо, навіть для найспритніших злодіїв. Злодіям потрібно очистити будинок до того, як повернеться поліція або власники, і затримка збільшує їхні шанси бути спійманими або відмовитися від своїх намірів. Вони втратять надію, коли зрозуміють, що ваша оселя нелегка мішень.

Зробіть так, щоб вони думали, що ви вдома

Наступного разу, коли підете на роботу, навчання або в інших щоденних справах, не робіть так, щоб було очевидно, що вас немає вдома. Залиште світло або увімкніть стереосистему, щоб створити ілюзію, що хтось є вдома. Енергоощадні варіанти не збільшать ваш рахунок за електроенергію, але при цьому створять враження, що ваш будинок не порожній і захищений на певний час. Для більшої переконливості переконайтеся, що світло і звук ледь помітні або чутні ззовні.

За даними ADT, більшість квартирних крадіжок відбуваються в денні години між 10:00 та 15:00. Хоча ми можемо уявити собі злодіїв, які підкрадаються до будинків вночі, правда полягає в тому, що багато з них воліють вдиратися вдень, коли членів сім'ї немає вдома. Злодії не хочуть стикатися з людьми, що ще більше ускладнить їхні плани й, можливо, збільшить тяжкість їхніх злочинів. Тому звуки та світло у вашому домі роблять його набагато менш бажаною ціллю. Ця порада також стосується людей, які залишають свої будинки на ніч без нагляду. Якщо вже на те пішло, то світло і звуки радіо будуть більш помітними в тихі години. Враховуючи ці умови, цей трюк є ефективним для тих, хто працює в нічні зміни або проводить ночі в інших місцях.

Розмістіть знаки безпеки, навіть якщо ваш будинок не охороняється

Мало що може зупинити грабіжників на їхньому шляху швидше, ніж знак безпеки перед входом. Якщо у вас встановлена справжня сигналізація або система відеоспостереження, виробник, швидше за все, включить такі знаки в комплект постачання. Навіть ті, хто не може дозволити собі справжню систему захисту, можуть скористатися дублікатами. Є імітації відеокамер всього за 400 грн і наліпки «Об’єкт під охороною» за 100 грн.

Розміщення знаків або очевидних камер, що попереджають про наявність сигналізації, дозволяє грабіжникам знати, що ваш будинок захищений, перш ніж вони зламають замки або розіб'ють вікна. Фактично, 25% ув'язнених грабіжників повідомили Департаменту кримінального правосуддя та кримінології, що вони йдуть з будинків, де чітко видно системи безпеки. Вони не хотіли б ризикувати, перевіряючи дійсність знаку і те, чи справді під'єднана система безпеки.

Заведіть собаку, або вдайте, що маєте його

Не всі мають гроші або час, щоб завести собаку у своєму домі. Зважаючи на витрати, песик — не ідеальний варіант для кожного. Але це не означає, що ви не можете вдавати, ніби у вашому домі є захисник. Існують сигналізації, які імітують собачий гавкіт, що змушує зловмисників думати, ніби собака перебуває у вашому домі. Ця сигналізація з датчиком руху коштує від 400 до 1000 грн, якщо замовити з Китаю на сайтах Joom або AliExpress. Ви також можете повісити попередження «Обережно, собака!» на паркані. Якщо ви хочете бути ще більш помітними й не боїтеся пояснювати свої дії друзям і родині, можете залишити старий повідець і нашийник біля вхідних дверей, якщо живете у приватному будинку.

Додайте бар'єр до нижньої частини розсувних дверей

Злодії знають всі тонкощі втручання у стандартні замки, дверні петлі та віконні рами. До чого вони не завжди готові, так це до імпровізованих бар'єрів, що блокують їхнє непомітне проникнення. Візьміть довгу металеву або дерев'яну жердину і покладіть її в пази зачинених розсувних дверей. Прут перешкоджає розсуванню дверей, унеможливлюючи їх природне відчинення ззовні. Вибирайте штангу, яка лише трохи коротша за довжину розсувної доріжки. Вам потрібно достатньо місця, щоб встановити й зняти її без труднощів, тому двері мають бути в змозі відсунутись лише на 3-4 см або близько того, коли вона заважає.

Всупереч поширеній думці, багато злодіїв не хочуть розбивати вікна і нишпорити у вашій оселі. Вони хочуть прослизнути всередину і втекти непоміченими, прихопивши з собою цінні речі. Якщо їм не вдасться тихо і швидко відчинити двері, вони, швидше за все, здадуться і підуть до наступного найбільш привабливого будинку у вашому районі.

Паркуйте машину на під'їзній доріжці

Іноді здається, що безпечніше тримати все майно під замком за дверима та стінами гаража. Але замість того, щоб паркувати авто в гаражі, подумайте про те, щоб залишати його на під'їзній дорозі, коли ваш будинок порожній. Тільки не забувайте замикати двері автомобіля і не залишайте цінні речі в салоні. Якщо у вас є два автомобілі, які суттєво відрізняються за вартістю, завжди залишайте дешевший з них на вулиці.

Новинний сайт KTVB опитав 86 в'язнів, ув'язнених за крадіжки, і більшість з них зізналися, що припаркований автомобіль змушує їх двічі подумати, перш ніж вломитися в будинок. Один ув'язнений заявив: «У більшості випадків це вірна ознака того, що хтось є вдома». Більшість злодіїв не хочуть вдиратися, коли люди вдома. Конфронтація робить ситуацію більш небезпечною для всіх сторін, і більшість злодіїв воліють уникати ускладнень.

Не поширюйте інформацію в соціальних мережах

Захищати свою приватність в інтернеті так само важливо, як і в реальному житті. Переконайтеся, що ваші соціальні мережі налаштовані так, щоб ділитися фотографіями, історіями та оновленнями лише з тими людьми, яким дозволено на вас підписатись. Якщо ви маєте більш публічну присутність в інтернеті, будьте обережні з тим, скільки інформації ви публікуєте. Вашим підписникам не потрібно знати точний час і дні, коли ви подорожуєте, перебуваєте на роботі чи відвідуєте заходи. Якщо ви їдете у тривалу відпустку, почекайте з публікацією фотографій до повернення. Немає сенсу повідомляти світові, що вся ваша сім'я знаходиться далеко, а ваш дім наразі не заселений.

Звіт Міністерства юстиції США за 2010 рік показав, що майже у 2/3 випадків насильницьких пограбувань злочинці та жертви були знайомі один з одним. Маючи це на увазі, ви, ймовірно, насправді не знаєте всіх, з ким дружите в соціальних мережах. На жаль, не всі люди керуються моральними принципами, і на вашій сторінці може ховатися хтось із поганими намірами. Відкрито публікуючи кожну деталь свого життя, ви полегшуєте зловмисникам запам'ятовування вашого розкладу і планів у спробі пограбувати вашу оселю.

Тримайте ключі від автомобіля біля ліжка

Перед тим, як лягати спати, не забудьте покласти ключі на тумбочку біля ліжка. Так вам буде легше знайти зв'язку ключів вранці, і вони будуть під рукою у разі виникнення надзвичайних ситуацій. Покладіть електронний дармовис біля ліжка.

Коли ви чуєте дивні звуки вночі або підозрюєте, що хтось повзає по вашій власності, ви можете легко простягнути руку і натиснути тривожну кнопку. Це призведе до спрацьовування сигналізації вашого автомобіля, неприємних звукових сигналів, які швидко відлякають потенційних зловмисників. Шум не лише відлякує їх. Він також приверне увагу сусідів до вашого будинку, і злодій не захоче залишатися на очах у свідків.

Залишайте великі черевики біля дверей

Це актуально для жінок, які живуть самі. Ніколи не варто недооцінювати природний інстинкт людини остерігатися всього, що здається їй більшим за неї саму. Поставте пару чоловічих черевиків біля вхідних дверей. Ця публічна демонстрація створить ілюзію (або покаже реальність), що в будинку мешкає хтось значного розміру. Вам не потрібно витрачатися на велику пару черевиків — це може просто спокусити злодіїв вкрасти самі черевики. Візьміть пару зі знижкою в комісійному магазині або секонд-хенді. Тільки переконайтеся, що вони брудні, а не явно не нові, бо це видасться дивним.

Цей трюк працює, тому що успішні злочинці часто розвідують будинки, шукаючи будь-які ознаки, за якими їх буде легко помітити. Якщо залишити імпозантні черевики надворі, це може відлякати зловмисників, які не впевнені у своїх фізичних можливостях. Вони не хочуть ризикувати конфронтацією з кимось, хто може легко перемогти їх, ставлячи під загрозу власну безпеку.

Вішайте на дверну ручку якийсь предмет на ніч

На жаль, це не спрацює на круглих дверних ручках, оскільки їхня форма не підходить для цього злому. Однак прямі дверні ручки створюють гачок для підвішування горняток. Просто повісьте ручку чашки на дверну ручку, відсунувши її достатньо далеко, щоб вона не зіслизнула. Єдине, про що слід пам'ятати — виберіть чашку, яку ви не боїтеся розтрощити, якщо повернути ручку з іншого боку, і горнятко впаде на підлогу.

Цей трюк працює, створюючи сигнал, якщо хтось спробує відчинити ваші двері ззовні. Коли вони натискають на ручку, щоб потрапити до вашої оселі, кружка зісковзує з ручки й падає на підлогу. Це сповістить вас і всіх інших у вашому домі про те, що хтось стоїть біля ваших дверей, і потенційно відлякає порушника, викликаючи небажаний шум.