Фінансове планування для інтровертів: 4 поради, як контролювати бюджет, не виходячи з дому

Планування

Як і багато інших аспектів нашого життя, наші особистості відіграють важливу роль у наших стосунках із грошима та фінансовим добробутом. Ваша інтровертна особистість може бути ключовим елементом того, як ви відчуваєте, дієте та реагуєте на грошові питання. Вам властиво чимало переваг перед екстравертами з навичками шопоголізму, які можуть легко витратити всю зарплату, якщо дружній консультант розрекламує їм певну річ. Та інтроверти також з легкістю можуть витратити всі гроші онлайн або ж навпаки — занадто довго обдумувати кожен фінансовий крок. Тому ми дібрали всього чотири поради, які допоможуть саме вам контролювати ваш бюджет.

Інтроверти та гроші — переваги та проблеми

Інтроверти мають деякі природні переваги, коли справа стосується розв'язання грошових питань. Оскільки ці риси настільки вкорінені у вашій особистості, ви навіть не усвідомлюєте їх важливість.

Грошова перевага інтроверта

Вам пощастило бути інтровертом. Ваша особистість приносить велику користь, коли ви маєте справу з деякими особистими фінансовими питаннями.

Ви багато мислите та аналізуєте

Ви любите думати, чи не так? Інтроверти можуть витрачати тривалий час на роздуми та спостереження. Незалежно від того, перебуваєте ви в супермаркеті чи в банку — ви навряд чи легко попадетесь на те, що вам продають як споживачеві.

Ви любите думати й аналізувати, перш ніж прийняти будь-яке рішення. Зазвичай ви не робите щось миттєво. У вас є план і ви його дотримуєтесь.

Ви не імпульсивні

Ви навряд чи будете приймати імпульсивні грошові рішення, про які потім пошкодуєте. Ваша особистість дає вам цю унікальну перевагу та діє як ваш природний захист. Продавцю буде набагато важче, намагаючись продати вам невідповідний товар.

Ви багато слухаєте

Як і більшість інтровертів, ви, ймовірно, гарний слухач. Ймовірно, ви витрачаєте набагато більше часу на слухання, а не на розмову в будь-якій ситуації. Ви як губка — вбираєте всю інформацію та факти в кожній ситуації.

Ви — незалежний планувальник

Ви любите витрачати час на те, щоб скласти чіткий план перед початком нового проєкту. Інтроверти можуть працювати багато годин на самоті, щоб розробити план, не втрачаючи терпіння.

Ви боїтесь припускатись помилок

Ви набагато чутливіші до критики, ніж екстраверти. Ви дотримуєтеся дуже високих стандартів, оскільки ненавидите припускатись помилок. Часом ви можете бути самим собі найгіршим критиком, докоряючи за неправильне рішення. Вам може знадобитися багато часу, щоб подолати помилку та рухатися далі.

Як інтроверти можуть покращити грошові навички

Знайдіть партнера-екстраверта

Спілкування з партнером-екстравертом може допомогти вам подолати деякі труднощі вашої інтровертної особистості. Цим партнером має бути той, з ким вам зручно обговорювати свої фінансові питання.

Це може бути ваш друг, чоловік, дружина або фінансовий радник. Ваш партнер-екстраверт може допомогти вам побачити інший погляд на будь-яке грошове рішення, яке вам потрібно прийняти. Ваш партнер також дасть вам необхідний поштовх піти на певний ризик. Що ще важливіше, партнер також може допомогти вам перетворити ваші фінансові плани на дії.

Використовуйте додатки для автоматичного відстеження витрат

Інтровертам може бути складно вести постійний облік витрат вручну, але сучасні додатки можуть автоматизувати цей процес, дозволяючи вам отримувати повний контроль над бюджетом, не витрачаючи на це багато часу.

  • Підключіть свої банківські картки та рахунки до спеціальних мобільних додатків, які автоматично відстежують усі ваші витрати. Наприклад, додатки типу Mint або Monobank дозволяють вам побачити, куди йдуть ваші гроші, і класифікують витрати за категоріями (їжа, транспорт, розваги тощо).
  • Додатки можуть також надавати аналітику та рекомендації по бюджету, щоб допомогти вам зберігати фінансову дисципліну. Наприклад, якщо ви витрачаєте забагато на кафе або розваги, додаток підкаже, як скоригувати витрати.

Встановіть фінансові «правила» і мінімум рішень

Інтровертам може бути складно щодня приймати рішення про витрати, тому корисно встановити певні правила, які дозволяють мінімізувати необхідність у частих виборах і прийнятті рішень.

  • Визначте кілька простих правил для себе, які допоможуть автоматично контролювати ваш бюджет без постійного аналізу. Наприклад, можна встановити правило, що на їжу ви витрачаєте не більш ніж 30% від свого доходу кожен місяць. Або ж, що кожного разу, коли отримуєте зарплату, ви відразу відкладаєте 20% на заощадження.
  • Для більшої зручності налаштуйте автоматичні перекази (наприклад, на рахунок для заощаджень або інвестицій), щоб ці суми відкладалися без вашої участі.
  • Можна обмежити кількість великих покупок, що потребують роздумів. Наприклад, встановіть правило, що покупки на суму понад певну величину (наприклад, 1000 грн) повинні бути узгоджені лише один раз на місяць.

Використовуйте категоризовані банківські картки

Інтровертам може бути корисно створити декілька окремих банківських карток для різних категорій витрат. Це дозволить зменшити необхідність приймати рішення про кожну покупку та забезпечить автоматичний контроль над бюджетом.

  • Створіть окремі рахунки або картки для різних категорій витрат: наприклад, одну для щомісячних рахунків (комунальні послуги, кредитки тощо), іншу — для харчових продуктів та необхідних покупок, а ще одну для розваг чи особистих витрат.
  • Автоматично налаштуйте перекази на ці рахунки, щоб на кожен із них надходила певна сума коштів із вашого основного рахунку. Наприклад, можна налаштувати, щоб певна сума для їжі або для заощаджень надходила автоматично після отримання зарплати.
  • Це дозволяє вам чітко бачити, скільки грошей залишилося для кожної категорії, і зменшує необхідність кожен раз оцінювати, скільки можна витратити на кожну покупку.