Чому українці міняють гроші у долари — причини популярності та які є альтернативи

Купюра

В умовах економічної нестабільності українці вибирають валютні картки та інвестиції, здебільшого в долари, як стабільний та широко визнаний засіб для збереження вартості своїх заощаджень. Долар є популярним вибором завдяки глобальній прийнятності та легкій конвертованості. Детальніше, чому українці вибирають обмін грошей на долари та євро, та чи є криптовалюта альтернативою вкладень — читайте далі.

Історія популярності американської валюти в Україні

Україна вперше зазнала впливу долара у часи незалежності, коли в 1991 році розпався срср. Після цього події економіка країни розпочала процес стабілізації, а валютні відносини зазнали кардинальних змін. На початку 1990-х років українці зіткнулися з гіперінфляцією та економічним колапсом, що призвело до втрати вартості національної валюти — карбованця. У цей період долар виявився більш стабільною і надійною валютою, що виводило населення із фінансової нестабільності.

Пізніше вплив Сполучених Штатів Америки на економіку України поглибився, і це значною мірою пов'язано з геополітичними подіями. Під час Холодної війни українська економіка була частково інтегрована в межах радянського економічного простору, але з розпадом срср і набуттям незалежності Україною країна стала шукати нові шляхи співпраці. Сполучені Штати, як прихильник ринкової економіки та демократії, стали важливим партнером для України, і використання долара у фінансових операціях стало логічним кроком у поглибленні економічних відносин.

Також долар часто виступає як міжнародна резервна валюта, що використовується у багатьох країнах світу. Його стабільність і легка конвертованість в інші валюти роблять його привабливим для українців, які цінують надійність та мобільність своїх фінансів.

Чому українці вибирають долар у 2024?

У 2024 році долар продовжує залишатися привабливою валютою для українців з кількох причин.

 • Глобальна стабільність. Долар залишається однією з найстабільніших світових валют. В умовах геополітичних нестабільностей та економічних турбуленцій українці вважають долар надійною валютою для збереження вартості своїх заощаджень.
 • Міжнародні фінансові операції. Долар є основною валютою для міжнародних фінансових операцій та торгівлі, що робить його невіддільною частиною світового економічного простору. Велика частина світових транзакцій проводиться в доларах, що робить його зручним вибором для бізнесу та індивідуальних користувачів.
 • Інфляційна стабільність. У порівнянні з іншими валютами долар відзначається помірною інфляцією. Це означає, що українці, обираючи долар, можуть впевнено рахувати на стабільність його вартості та вибірково використовувати його для захисту своїх фінансів від дії інфляції.
 • Вплив криптовалют. В останні роки зросла популярність криптовалют, але в Україні долар залишається більш привабливим для багатьох через свою широку прийнятність та визнання.
 • Економічна стабільність Сполучених Штатів. Як основна валюта США, долар відзначається великим обсягом реальної економіки та фінансової стабільності. Високий рівень економічного розвитку і фінансової системи в Сполучених Штатах є додатковим привабливим фактором для українців.

У якій валюті краще тримати заощадження — у доларах чи євро?

Популярність відкладення заощаджень у доларах та євро в Україні пов’язана з різними факторами.

Стабільність інфляції

 • $ — зазвичай відзначається помірною інфляцією, що робить його привабливим для тих, хто шукає засіб збереження вартості.
 • € — інфляція в зоні євро може бути різною в різних країнах. У деяких випадках вона може бути нижчою або вищою, порівняно з доларом.

Геополітичні фактори

 • $ — в Україні, з урахуванням геополітичного становища та історії, долар вважається більш стабільною та надійною валютою.
 • € — залежно від розвитку подій у країнах Єврозони інвестори можуть відчувати певні турбуленції.

Міжнародний попит

 • $ — як світова резервна валюта, долар має широкий попит у світовій торгівлі та фінансах.
 • € — євро також є міжнародно визнаною валютою, але менше використовується порівняно з доларом.

Економічна стабільність країн

 • $ — економіка Сполучених Штатів має великий вплив на стабільність долара.
 • € — Єврозона включає країни з різними економічними умовами, що може впливати на стабільність євро.

Валютні ризики

 • $ — якщо українці мають справи або виводять кошти на міжнародний рівень, використання долара може знижувати валютні ризики.
 • € — валютні ризики можуть збільшитися залежно від обставин в Єврозоні.

В кожному випадку вибір між доларом і євро зумовлений індивідуальними потребами та обставинами конкретної особи чи компанії. Основні фактори, які впливають на цей вибір, включають стабільність валюти, економічні та геополітичні умови, а також особисті фінансові цілі та потреби.

Чи популярні валютні картки?

Валютні картки стали досить поширеними серед користувачів, особливо тих, хто часто подорожує або здійснює міжнародні фінансові транзакції. Чому так відбувається?

 • Міжнародні подорожі. Валютні картки дозволяють вам здійснювати оплати та зняття грошей в інших країнах без необхідності конвертації валюти через обмінники або банки. Це зручно і зменшує витрати на комісії.
 • Зручність і безпека. Валютні картки зазвичай працюють за технологією чіпа та PIN-коду, що забезпечує високий рівень безпеки при оплатах. Крім того, вони чудово підходять для онлайн-покупок.
 • Курс обміну. Курс обміну при використанні валютних карт може бути вигіднішим, ніж при обміні готівки у банках або обмінниках.
 • Кешбек та бонуси. Деякі банки пропонують кешбек або програми лояльності для власників валютних карт, що робить їх привабливими для користувачів. Певні статуси карток також дозволяють отримати бенефіти під час подорожей — безкоштовний доступ до VIP-зон в аеропортах, відсутність очікування в чергах тощо.
 • Можливість керування фінансами. За допомогою мобільних додатків власники валютних карт можуть легко відстежувати свої витрати, блокувати чи розблоковувати картку, здійснювати перекази та інші операції в режимі реального часу.

Куди краще вкладатись українцям — в долар чи криптовалюту?

Вибір між вкладанням в долари чи криптовалюти залежить від різних факторів, таких як фінансові цілі, терпимість до ризиків, строк інвестування та особисті уподобання. Ось що варто врахувати.

 • Стабільність і ризики. Криптовалюти, такі як Bitcoin чи Ethereum, відомі своєю великою волатильністю. Інвестування в криптовалюти може призвести до високих прибутків, але також пов'язане зі значними ризиками.
 • Часовий горизонт інвестування. Інвестування в криптовалюти може бути доцільним на довгостроковому горизонті, оскільки цей ринок досі досить молодий і може пройти через значні зміни. Надбання у найближчій перспективі може надати долар.
 • Регуляційне середовище. Ринок криптовалют ще не повністю регульований, і його стан може змінюватися в різних країнах.
 • Специфічні навички та знання. Інвестування в криптовалюти вимагає ретельного вивчення та розуміння ринку криптовалют і технології блокчейну.

Важливо провести власний аналіз і ретельно вивчити всі аспекти кожної інвестиції перед тим, як вирішити, де вкладати гроші. Також рекомендується консультуватися з фінансовим радником для отримання індивідуальних порад залежно від ваших цілей і обставин.