Internet Explorer не підтримується. Оновіть браузер або використовуйте інший.

Оновіть

UA creditplus
0 800 753 363 безкоштовно по Україні
0 800 753 363 (безкоштовні дзвінки по Україні)
Час роботи служби підтримки:
Пн. — нд.: 8:00-22:00

Знання в подарунок — де навчитися нового безкоштовно й дистанційно?

Ноутбук

Щоб опанувати англійську, історію, фотографію, кулінарію або навіть різьблення по дереву, необов'язково платити. Ми підібрали безкоштовні або частково оплачувані освітні онлайн-платформи українською, російською та англійською мовами. Причому більшість з них дадуть більш якісні знання, ніж локальні платні курси. Деякі заняття ведуть викладачі кращих світових університетів.

Українські платформи

 • Prometheus. Відома освітня платформа, на якій є курси по бізнесу, IT, особистому розвитку, держслужбі тощо. Можна отримати сертифікат після проходження курсу й додати до резюме.
 • Google Digital Workshop. Проєкт української команди Google для підприємців-початківців, інтернет-маркетологів, менеджерів тощо. Матеріали доступні в ютубі й представлені українською мовою.
 • Kottans. Волонтерська ініціатива — навчають програмування. Заняття проходять часто офлайн, їх знімають і викладають в ютуб.

Англомовні платформи з перекладом або субтитрами

Найбільший і найпопулярніший освітній майданчик — Coursera. Тут можна знайти курси на будь-яку тему: від психології й інвестування до гри на музичних інструментах і кінології. Що стосується мов, є як популярні англійська, німецька, французька, так і більш екзотичні — китайська, корейська, арабська тощо. Більшість курсів представлені англійською мовою, проте практично скрізь є російські субтитри, іноді українські. Після закінчення курсів за додаткову плату можна отримати сертифікат для резюме. Сертифікати від відомих вишів допомогли тисячам випускників отримати високооплачувані посади у великих компаніях.

edX — прабатько всіх безкоштовних освітніх платформ. Тут можна пройти курси від викладачів Гарварда, Стенфорда й інших всесвітньо відомих університетів.

Нижче представлені інші популярні онлайн-платформи, де є як платні, так і безкоштовні курси:

Курси англійською мовою від світових вишів

1. Гарвардський університет

Виш пропонує понад 600 онлайн-курсів. Це можливість безкоштовно отримати освіту в Лізі плюща. Приклади курсів: 

 • «Юстиція: введення в моральну і політичну філософію». 12-тижневий курс присвячений критичному аналізу класичних і сучасних теорій: від Арістотеля до Іммануїла Канта і Джона Ролза;
 • «Риторика: мистецтво переконливого листа та публічних виступів». Ви навчитеся використовувати різні риторичні прийоми в письмовій та усній мові, писати сильні редакційні статті й короткі промови та багато іншого.

Ознайомитися з повним списком онлайн-курсів.

2. Каліфорнійський університет в Ірвіні

Пропонує курси з різних предметів на Coursera. Наприклад:

 • «Як написати кращий діловий лист англійською мовою». Курс допоможе розвинути особистий голос в листі. Це дасть можливість практикувати свої письмові навички в різних типах ділового спілкування;
 • «Введення в електроніку». Учень дізнається про основні компоненти електроніки: діоди, транзистори й операційні підсилювачі. Ідеально підходить для тих, хто хоче мати уявлення про електротехніку.

Ознайомитися з повним списком онлайн-курсів.

3. Технологічний інститут Джорджії

Веде онлайн-курси з 2012 року. Станом на 2021 рік 3,5 мільйона осіб пройшли тут навчання. Приклади курсів:

 • «Аналітика даних у бізнесі». Курс допоможе зрозуміти дані та бізнес-аналітику. Потім це дасть можливість застосувати алгоритми й методології бізнес-аналітики до реальних наборів бізнес-даних;
 • «Лідерство в інноваціях». 6-тижневий курс для всіх, хто хоче стати експертом в галузі інновацій. Ви дізнаєтеся, чому вони мають попит на ринку та як самому стати фахівцем цієї сфери.

Ознайомитися з повним списком онлайн-курсів.

4. Політехнічна школа (Париж)

Провідний французький інститут, де проводяться високотехнологічні дослідження. Пропонує 29 онлайн-курсів, 10 з яких викладаються англійською мовою, а 19 — французькою. Приклади курсів:

 • «Як написати й опублікувати наукову статтю». Курс призначений для студентів з досвідом академічних досліджень. Тривалість — 4 тижні;
 • «Від частинок до зірок». Курс для тих, хто цікавиться, як утворився і розвивався Всесвіт за останні 14 мільярдів років. 

Ознайомитися з повним списком онлайн-курсів.

5. Університет штату Мічиган

Один із найбільших університетів США пропонує широкий вибір онлайн-курсів. Приклади:

 • «Стати журналістом: все про репортажі». Вивчайте вплив журналістики на суспільство, проблеми й тенденції. Вивчіть передовий досвід й етичні стандарти для процесів збору новин. Цей курс займає близько шести місяців і підходить для журналістів-початківців;
 • «Написання повнометражного сценарію для фільму або телебачення». Вас навчать структурованого процесу, який дозволить створити бездоганний сценарій за двадцять тижнів;
 • «Мистецтво спеціалізації ігор». Курс для новачків, на якому можна навчитися основ створення 2D- і 3D-графіки для ігор. Триває 6 місяців.

Ознайомитися з повним списком онлайн-курсів.

6. Каліфорнійський інститут мистецтв

Виш займає 20-е місце у світі за мистецтвом і дизайном у рейтингу QS World University Ranking 2020. Школа пропонує творчі курси:

 • «Введення в графічний дизайн». 6-місячний курс навчає основних навичок, необхідних для графічного дизайнера. Учень завершить проєкт, який можна використовувати для професійного портфоліо;
 • Sharpened Visions: Poetry Workshop. 9-годинний курс допоможе опанувати ключові поетичні терміни й прийоми на прикладі робіт сучасних поетів. Учень напише власні вірші й отримає зворотний зв'язок від фахівців;
 • «Мова дизайну: форма та значення». У цьому курсі ви проведете об'єктивний аналіз роботи графічного дизайну, критикуючи її ефективність. Курс для новачків, і його проходження займе близько 8 годин.

Ознайомитися з повним списком онлайн-курсів.

7. Гонконзький університет науки та технологій

Мета міжнародного дослідницького університету — просування викладання і досліджень у галузі науки, технологій, інженерії, менеджменту та бізнес-досліджень. Приклади онлайн-курсів:

 • «Введення у фінтех». Дізнайтеся про інновації, технології та регулювання, що сприяють трансформації фінансів, під час першого в Азії МВОК (масовий відкритий онлайн-курс) по фінтеху;
 • «Осмислення новин». 6-тижневий курс допоможе поліпшити навички критичного мислення, щоб ви легко визначали перевірену інформацію в новинних репортажах;
 • «Держава, право та економіка». Якщо ви хочете дізнатися більше про економіку, цей курс — відмінний старт. Курс навчає основних економічних концепцій, які стосуються вивчення політичної економії.

Ознайомитися з повним списком онлайн-курсів.

8. UCL (Університетський коледж Лондона)

Одна з кращих шкіл Великобританії займає восьме місце у світі в останньому рейтингу QS World University Ranking. UCL пропонує широкий вибір курсів, наприклад:

 • «Антропологія соціальних мереж: чому ми публікуємо». 5-тижневий курс про наслідки використання соціальних мереж і порівняльний підхід до використання їх у всьому світі;
 • «Громадянська наука і науковий краудсорсинг». Курс проводить кафедра географії UCL. Дасть базове розуміння громадянської науки й познайомить з академічною літературою в цій галузі;
 • «Культура, здоров'я й добробут». Курс допоможе розробляти, проводити й оцінювати роботу в галузі здоров'я і добробуту в музеях, мистецтвознавчих компаніях або культурних організаціях. 

Ознайомитися з повним списком онлайн-курсів.

9. Массачусетський технологічний інститут (MIT)

MIT високо цінується як один із найпрестижніших університетів. Посідає перше місце у світі в останньому рейтингу QS World University Rankings. Приклади курсів:

 • «Мікроекономічна теорія та державна політика». Курс використовує мікроекономічну теорію для аналізу державної політики. Він навчить основ економіки, і ви зможете пройти заняття у власному темпі;
 • «Створення книг: від відродження до сучасності». Підійде тим, кому цікаво, як еволюціонувала форма письменницького мистецтва: від винаходу друкарського верстата в 1450 році, адаптації електрики в комунікаційні технології в 19 столітті до сучасних цифрових медіа.

Ознайомитися з повним списком онлайн-курсів.

utm_Campaign
Сума:
грн
-
+
Термін:
днів
-
+
 • Сума

 • Проценти

 • Сума погашення

Код активований