Дивимося Netflix і вчимося: 5 фільмів про особисті фінанси

Знімання

Netflix — це не просто платформа для перегляду улюбленого кіно. Тут можна відкопати скарби кінематографа, які будуть не тільки розважати, а й навчати. При цьому варто бути обережнішим: Netflix може стати кротовою норою, вибратися якої буде непросто. Хвилиною раніше ви дивилися один фільм, а за дві години помітили, що завершився вже третій епізод серіалу з рекомендацій. Останнім часом Netflix публікує багато документальних фільмів, зокрема про гроші, економіку та особисті фінанси. Ми підібрали топ-5 фільмів на цю тематику, які варто подивитися.

«Гра на пониження» (2015)

Це художній фільм, а не документальний. Але за точність хронології історичних подій, які привели до банківської кризи 2007 року, картина отримала рейтинг A від Guardian. А це круто.

Це фільм, що надихає. Він про те, як оптимізм може стати реальністю. Фахівці у фінансовій області, освічені й розумні люди, бачили, як насувається економічний крах. Та їм ніхто не повірив. Це змушує замислитися над тим, як людство коли-небудь ставилося до людей, які попереджали про інші катастрофи: як економічні, так і природні чи техногенні.

Boom Bust Boom (2015)

У цьому документальному фільмі актори — маріонетки, які розмовляють з експертами з економіки. Разом вони розповідають, чому в капіталістичній економіці завжди бувають злети й падіння, і пояснюють, чому ми не можемо позбутися криз. Вам буде корисно знати це, коли настане наступна. І, як пояснюють у фільмі, вона не за горами.

«Гроші задарма: всередині Федеральної резервної системи» (2013)

Що таке ФРС? Що вони роблять, що впливає на економіку? Чому вам має бути до цього справа? На всі запитання є відповіді в цьому документальному фільмі. Основна увага приділяється ухваленню рішень і політиці Алана Грінспена, яка призвела до кризи 2007 року. За словами режисера Джима Брюса, фільм був від початку присвячений суспільству. Бо якщо громадяни мають у своєму розпорядженні точну та повну інформацію про дії центрального банку, це зробить його політику більш ефективною і прозорою. А також змусить оприлюднити повні та правдиві звіти.

«Фрікономіка» (2010)

Документальний фільм, заснований на однойменній популярній книзі. Нещодавно вийшла друга частина — «Суперфрікономика». У кінокартині підкреслюють, що не всі поради, які дають експерти, приносять користь. Навіть якщо консультанти діють у ваших інтересах. Сюжет розкриває тему придбання будинку — зважування всіх «за» та «проти» і розуміння, що інвестиція окупиться. Логічний підхід до ухвалення рішень можна використовувати не тільки для інвестицій у нерухомість. Основні рекомендації підійдуть для будь-якої ситуації, якщо людина стоїть перед вибором — купувати/вкладати чи ні.

Точність статистики в цьому фільмі час від часу піддавалася критиці. Однак у будь-якому статистичному зведенні можна знайти недоліки. Тому замість того щоб зациклюватися на деталях, варто просто насолодитися послідовним розумовим процесом героїв. Дивитися цей фільм не менш захопливо, ніж «Шерлока».

«Вовк з Волл-стріт» (2013)

Це не Netflix, та не можна пропустити цей фільм, якщо мова йде про фінанси та їхній розподіл. Сюжет заснований на реальній історії Джордана Белфорта й описує його шлях до становлення головним біржовим маклером Нью-Йорка. Його компанія Stratton Oakmont брала участь у нестримній корупції та шахрайстві на Волл-стріт, що в кінцевому підсумку призвело до падіння.