Netflix — це не просто платформа для перегляду улюбленого кіно. Тут можна відкопати скарби кінематографа, які будуть не тільки розважати, а й навчати. При цьому варто бути обережнішим: Netflix може стати кротовою норою, вибратися якої буде непросто. Хвилиною раніше ви дивилися один фільм, а за дві години помітили, що завершився вже третій епізод серіалу з рекомендацій. Останнім часом Netflix публікує багато документальних фільмів, зокрема про гроші, економіку та особисті фінанси. Ми підібрали топ-5 фільмів на цю тематику, які варто подивитися.
Це художній фільм, а не документальний. Але за точність хронології історичних подій, які привели до банківської кризи 2007 року, картина отримала рейтинг A від Guardian. А це круто.
Це фільм, що надихає. Він про те, як оптимізм може стати реальністю. Фахівці у фінансовій області, освічені й розумні люди, бачили, як насувається економічний крах. Та їм ніхто не повірив. Це змушує замислитися над тим, як людство коли-небудь ставилося до людей, які попереджали про інші катастрофи: як економічні, так і природні чи техногенні.
У цьому документальному фільмі актори — маріонетки, які розмовляють з експертами з економіки. Разом вони розповідають, чому в капіталістичній економіці завжди бувають злети й падіння, і пояснюють, чому ми не можемо позбутися криз. Вам буде корисно знати це, коли настане наступна. І, як пояснюють у фільмі, вона не за горами.
Що таке ФРС? Що вони роблять, що впливає на економіку? Чому вам має бути до цього справа? На всі запитання є відповіді в цьому документальному фільмі. Основна увага приділяється ухваленню рішень і політиці Алана Грінспена, яка призвела до кризи 2007 року. За словами режисера Джима Брюса, фільм був від початку присвячений суспільству. Бо якщо громадяни мають у своєму розпорядженні точну та повну інформацію про дії центрального банку, це зробить його політику більш ефективною і прозорою. А також змусить оприлюднити повні та правдиві звіти.
Документальний фільм, заснований на однойменній популярній книзі. Нещодавно вийшла друга частина — «Суперфрікономика». У кінокартині підкреслюють, що не всі поради, які дають експерти, приносять користь. Навіть якщо консультанти діють у ваших інтересах. Сюжет розкриває тему придбання будинку — зважування всіх «за» та «проти» і розуміння, що інвестиція окупиться. Логічний підхід до ухвалення рішень можна використовувати не тільки для інвестицій у нерухомість. Основні рекомендації підійдуть для будь-якої ситуації, якщо людина стоїть перед вибором — купувати/вкладати чи ні.
Точність статистики в цьому фільмі час від часу піддавалася критиці. Однак у будь-якому статистичному зведенні можна знайти недоліки. Тому замість того щоб зациклюватися на деталях, варто просто насолодитися послідовним розумовим процесом героїв. Дивитися цей фільм не менш захопливо, ніж «Шерлока».
Це не Netflix, та не можна пропустити цей фільм, якщо мова йде про фінанси та їхній розподіл. Сюжет заснований на реальній історії Джордана Белфорта й описує його шлях до становлення головним біржовим маклером Нью-Йорка. Його компанія Stratton Oakmont брала участь у нестримній корупції та шахрайстві на Волл-стріт, що в кінцевому підсумку призвело до падіння.