Internet Explorer не підтримується. Оновіть браузер або використовуйте інший.

Оновіть

UA creditplus
0 800 753 363 безкоштовно по Україні
0 800 753 363 (безкоштовні дзвінки по Україні)
Час роботи служби підтримки:
Пн-Пт: з 8:00 до 23:00
Сб-Нд: з 8:00 до 22:00

Особливості використання віртуальних банківських карт

віртуальна банківська картка

Світ усе більше накриває тренд на безготівкові розрахунки. Суспільство нескоро відмовиться від готівки, але час грає на користь банківських карток. Наприклад, у Швеції ви, найімовірніше, будете розраховуватися карткою. Багато закладів вивішують попереджувальні таблички, що не приймають купюри. Вікінги на 87% віддають перевагу безготівці — за минулий рік 13% усіх платежів були за готівкою. У Південній Кореї за таксі платять, як правило, картою прямо в салоні. В топі "безготівкових" країн — Канада, Австралія, Китай, США, інші країни Скандинавії тощо.

Віртуальна карта — чим відрізняється від звичайної та чому безпечніше

Фактично викрасти віртуальну карту неможливо — її фізично не існує. Тому шахраї не в змозі дізнатися дані ембосованих карток: CVV-код, ім'я власника і номер. Отримати інформацію можна іншими обманними способами, цим займаються команди хакерів. Водночас величезні корпорації з професійними розробниками працюють на випередження. Існує багато прихованих способів ідентифікації користувача, який хоче авторизуватися й оплатити послугу або товар. Перетягування каната між шахраями та фахівцями інформаційної безпеки не закінчиться ніколи.

Віртуальні картки найближчим часом не замінять пластикові. Останні можна прив'язати до сервісів ApplePay, GooglePay тощо. Таким чином, доступна оплата смартфонами, смартвотчами й іншими гаджетами з функцією NFC. Віртуальні картки не прив'язуються до таких застосунків. Вони створені з метою безпечних оплат в інтернеті — розплатитися ними в терміналі або банкоматі не вийде.

Плюси

 • Для оформлення не потрібно йти в банк — усе проходить віддалено.
 • Віртуальні картки бувають як дебетові, так і кредитні.
 • Оформлення в декілька кліків. Найчастіше відкриття віртуальної картки займає кілька хвилин. Після подачі заявки ви можете побачити нову картку в особистому кабінеті в застосунку або на сайті інтернет-банкінгу. Оновлення — в списках карток.
 • Доступні в різних валютах. Наприклад, у ПриватБанку можна оформити картку як у гривні, так і в євро або доларах.

Мінуси

 • Обмеження у використанні — доступні тільки покупки онлайн.
 • Залежно від банку є обмеження в лімітах, функціях та термінах дії.

Навіщо потрібні платіжні системи

Взаємодія між проведенням оплат, платіжними системами, банками-емітентами тощо — складний багатоетапний процес. Навіть фінансові фахівці не до кінця знають про всі кроки. Основна функція платіжної системи — бути посередником між клієнтом і банком. У 1940-х клієнти могли залишити спеціальні розписки в магазинах, коли робили дрібні покупки. Магазин здавав розписки в банк, який потім знімав гроші з рахунків покупців і передавав представнику продавця. 80 років тому цей процес був елементарним і фізичним — зараз усе перейшло в діджитал і стало безпечнішим.

Поступово почали з'являтися сталеві ембосовані, потім пластикові картки. Надалі компанії стали більше приділяти уваги безпеці даних клієнтів. Якість послуг доросла до відомого нам рівня і продовжує еволюціонувати.

Наведемо приклад аналогічного сучасного способу використання платіжної системи. Наприклад, покупець купляє смартфон і вибирає безготівкову оплату. Клієнт має картку банку X. Продавця обслуговує банк Y, який має прийняти платіж. Щоб оплата між двома різними банками пройшла успішно, вона проходить через платіжну систему. Залежно від обраного пей-сервісу та банку платіж може проходити як миттєво, так і за пару днів (наприклад, тому повернення коштів може зайняти більше часу).

Найчастіше сучасний користувач стикається з платіжними системами під час онлайн-покупок. В момент переходу на сторінку оплати клієнту пропонують ввести номер картки, термін дії, CVV та ім'я на картці. Так відбувається з LiqPay, WebMoney та іншими сервісами. При цьому в інтернет-магазинів часто є кілька видів оплати: безпосередньо на банківський рахунок (наприклад, для клієнтів ПриватБанку), через платіжну систему й термінал.

Найбільші електронні платіжні системи в Україні

 • LiqPay (створений командою Центру електронного бізнесу ПриватБанку)
 • iPay (українська небанківська інтернет-платформа)
 • EasyPay (перша небанківська ЕПС Білорусі)
 • Google Pay (система оплати за допомогою гаджетів на базі Android, доступна в Україні з 2017)
 • Apple Pay (система оплати за допомогою гаджетів Apple, доступна з 2018)
 • WayForPay
 • Payplace
 • PayPal (в Україні діє обмежено — можна тільки оплачувати покупки, прийняти переказ неможливо)
utm_Campaign
Сума:
грн
-
+
Термін:
днів
-
+
 • Сума

 • Проценти

 • Сума погашення

Код активований