Поширені міфи про кредитний рейтинг

Картка

Коли мова йде про кредитний рейтинг, існує багато міфів та хибних уявлень, які ставлять позичальника під сумнів чи дилему. Кредитний рейтинг є важливим показником, коли ви плануєте подати заявку на кредитну картку або новий кредит.

Розуміння кредитного рейтингу — поширені міфи

Оскільки кредитний рейтинг можна неправильно тлумачити, важливо розвінчати найпоширеніші помилки, пов'язані з кредитним рейтингом. Ось деякі з них.

Міф 1: регулярна перевірка кредитного рейтингу знизить його

Це найпоширеніша помилка в розумінні кредитного рейтингу. Коли ви перевіряєте свій кредитний рейтинг, це вважається м'яким запитом, і це НЕ знижує ваш кредитний рейтинг. Насправді чим більше ви оновлюєте свій кредитний рейтинг, тим вищі ваші шанси отримати схвалення кредиту.

Проте якщо ви все ж таки переживаєте за це, варто оформити підписку на перевірку кредитного рейтингу чи історії на сайті УБКІ. Це коштує 900 грн на рік. Або ж можна платити помісячно. Тоді вам автоматично будуть надсилатися звіти про статус вашого рейтингу.

Міф 2: мій дохід впливає на кредитний рейтинг

Кредитний рейтинг розраховується на основі інформації, зазначеної у вашому кредитному звіті, а ваш дохід НЕ згадується у кредитному звіті. Таким чином, ви можете мати зарплату понад 20 тисяч гривень і все одно мати низький кредитний рейтинг, якщо ваша кредитна поведінка незадовільна. Аналогічно, людина з досить низьким доходом може мати високий кредитний рейтинг, якщо її кредитна історія є здоровою, тобто своєчасна оплата рахунків та збалансоване використання кредиту, серед інших факторів.

Міф 3: кредитний рейтинг — єдиний фактор, що визначає можливість отримання кредиту/кредитної картки

Так, кредитний рейтинг відіграє вкрай важливу роль в отриманні вигідних кредитів і хороших кредитних карток, але це не єдиний фактор. Існують й інші фактори, такі як ваш вік, характер вашої роботи (отримуєте ви зарплату чи ні) тощо. Ваш кредитний рейтинг може бути хорошим, але він не буде єдиним вирішальним фактором.

Міф 4: закриття старих рахунків може допомогти покращити кредитний рейтинг

Багато людей вважають, що наявність понад дві кредитні картки погіршить їхній кредитний рейтинг. І тому вони прагнуть закрити свої старі рахунки, відмовившись від карток, які більше не використовують. Однак це може призвести до неправильних наслідків, оскільки закриття старого рахунку вкоротить вашу кредитну історію. Довга КІ допомагає кредитору краще зрозуміти вашу кредитну поведінку. Однак, якщо ви відчуваєте, що можете втратити кредитну картку або не зможете користуватися нею розумно, подумайте про її закриття після ретельного аналізу.

Міф 5: дебетові картки допомагають отримати кредитну історію

Купувати щось за допомогою дебетової картки — це все одно, що платити готівкою. Ви не позичаєте у кредитора, а лише використовуєте гроші, які вже є на вашому банківському рахунку. Це жодним чином не впливає на вашу кредитну історію.

Зробіть наступне і побачите, як ваш кредитний рейтинг поступово покращуватиметься:

  • вчасно сплачуйте щомісячні платежі за кредитом та комісії за кредитною карткою;
  • намагайтеся платити в повному обсязі; якщо не вдається, сплачуйте принаймні мінімальну суму до сплати;
  • увімкніть постійні інструкції або функцію автоматичної оплати, щоб ніколи не пропускати платежі;
  • не закривайте свої старі рахунки, оскільки вони відображають ваші довгі та здорові відносини з кредитором;
  • регулярно перевіряйте свій кредитний звіт, щоб виявити та виправити помилки або описки;
  • якщо ви виявили помилки у вашому кредитному звіті, повідомте про це бюро та негайно оскаржте його;
  • не подавайте заявки на кілька кредитних карток або кредитів протягом короткого періоду часу.