Internet Explorer не підтримується. Оновіть браузер або використовуйте інший.

Оновіть

UA creditplus
0 800 753 363 безкоштовно по Україні
0 800 753 363 (безкоштовні дзвінки по Україні)
Час роботи служби підтримки:
Пн-Пт: з 8:00 до 23:00
Сб-Нд: з 8:00 до 22:00

Чи можливе оформлення кредиту за підробленими документами

підроблені документи

Шахраї використовують схеми в різних сферах, але одна з найпопулярніших — фінансова. Банки й МФО постійно оновлюють системи безпеки та розробляють нові сек'юріті-продукти, тому обдурити програми практично неможливо. Наслідки загрожують тільки недобросовісним користувачам фінансових сервісів. Про те, які існують способи фальсифікації даних, і чи можливо отримати гроші за підробленими документами — в нашому матеріалі.

Поширені способи обману

Найчастіше підробляють довідки про доходи та копію трудової книжки, яку завірив роботодавець. Фейкові довідки про доходи роблять ті, хто працевлаштований неофіційно або безробітний. Іноді в паспорт вклеюють фотографію іншої людини, а цифри ІПН рихтують у графічних редакторах.

Просунуті шахраї купують або оформляють паспорт на випадкове ім'я, підв'язують до нього SIM-картку й нову електронну пошту. Іноді підробляють і кредитні історії. Потім шахрай знаходить компанію, яка найменш вимоглива до позичальників, і відправляє заявку. З банками та досвідченими МФО таке ніколи не працює та загрожує наслідками тільки для шахрая.

Чи реально взяти кредит за підробленими документами?

Перш ніж видати кредит, банк пропонує потенційному клієнту заповнити комплексну заявку. Після цього анкета потрапляє на скоринг — автоматичний прогін інформації, щоб ідентифікувати клієнта, перевірити правдивість зазначених даних та оцінити його кредитоспроможність. Якщо фізична особа оформляє кредит безпосередньо в банку, співробітник особисто проводить додаткову перевірку. Якщо якась інформація не відповідає дійсності, в кредиті в кращому випадку відмовлять. У разі звинувачення в умисному наданні неправдивих даних, позичальникові загрожує кримінальна відповідальність.

Іноді позичальник може банально припуститися помилки — пропустити цифру в ІПН або переплутати місцями поля. Але друкарську помилку або помилку через неуважність візуально відрізняється від навмисного обману системи. Якщо шахрай надішле скан-копію паспорта, де акуратно переклеїв фотографію, в цьому не буде сенсу — інші дані не будуть збігатися. 

Безпека — одна з причин, чому фінустанови просять заповнювати довгі анкети. Як правило, банки вимагають таку інформацію:

 • паспортні дані;
 • ІПН;
 • номер телефону;
 • місце та стаж роботи;
 • суму щомісячного доходу;
 • сімейний стан, наявність дітей тощо;
 • наявність нерухомості, автомобіля тощо;
 • останні подорожі за кордон, якщо такі були.

Залежно від цілей кредиту з позичальником можуть зв'язуватися співробітники банку. Також можливі дзвінки близьким, які вказані як поручителі, щоб повідомити про кредит і уточнити, чи готові вони стати довіреною особою. Такі дії характерні для кредиту на велику суму або розстрочки в магазинах.

Отримати кредит недобросовісними методами реально, якщо компанія не перебірлива в особистостях, яким видає кредити. Однак тут шахрай може потрапити на таких само недобросовісних кредиторів. У МФО або банку, які діють законно, є ліцензії та дозволи, що перевіряється на сайті НКФП.

Що буде, якщо зловлять на шахрайстві?

Якщо банк або МФО викриє шахрая на спробі взяти кредит за підробленими документами, компанія може направити заяву в правоохоронні органи. Це загрожує кримінальною відповідальністю. Згідно зі статтею 358 КК, шахраєві загрожує наступне:

 • штраф розміром до 70 мінімальних зарплат, взяття під арешт до 6 місяців або обмеження волі до 3 років за підробку посвідчень, свідоцтв, виготовлення печаток тощо;
 • ув’язнення на 5 років за повторні порушення;
 • штраф у вигляді 50 мінімальних зарплат, арешт до пів року або обмеження волі на 2 роки за свідоме використання фальшивих документів.

Правоохоронні органи в праві притягнути до відповідальності не тільки тих, хто виробляє підробки, а й тих, хто навмисно надає фальсифіковані відомості. 

utm_Campaign
Сума:
грн
-
+
Термін:
днів
-
+
 • Сума

 • Проценти

 • Сума погашення

Код активований