Internet Explorer не підтримується. Оновіть браузер або використовуйте інший.

Оновіть

UA creditplus
0 800 753 363 безкоштовно по Україні
0 800 753 363 (безкоштовні дзвінки по Україні)
Час роботи служби підтримки:
Пн-Пт: з 8:00 до 23:00
Сб-Нд: з 8:00 до 22:00

Apple стає платіжним оператором. Чого очікувати?

Apple Card

Понад 40 років тому світ розділився на прихильників Microsoft і Apple. Першим не вдалося захопити ринок смартфонів — тут перемогла система Android — чого не скажеш про айфони. "Яблучна" продукція поступово захоплює все, що пов'язано з технікою. Основні конкуренти Apple — Dell, Tesla Motors, Amazon, Google і навіть PayPal. Особливі зміни відчує ринок фінтеху, оскільки в Штатах уже активно використовується гучна новинка Apple Card. Як американський "яблучний бум" вплине на Україну та коли українцям чекати на картки без номера та CVV, читайте далі.

Чим особлива картка Apple

Творці обіцяють максимальну безпеку даних користувача та простоту використання. На картці немає ані 16-значного номера, ані коду CVV — тільки ім'я власника й лого бренду. Покупки безпечні, оскільки авторизовані за допомогою Face ID або Touch ID, а також одноразового динамічного коду. Завдяки архітектурі конфіденційності Apple невідомо, де користувач робив покупку, що він придбав і скільки заплатив. Також творці повідомили, що дані про покупки та баланс рахунку не отримають треті особи.

Розрахуватися карткою можна у звичайних магазинах і в інтернеті (через Apple Pay, Wallet на базі iOS). У додатку витрати можна розбити на категорії.

Однак є ряд обмежень для любителів гемблінгу та покупців криптовалюти: користувачі не зможуть використати картку, щоб придбати біткоїни, лотерейні білети або фішки в казино. 

В Apple Card відмінно налагоджена система кешбеку. Гроші можна відразу вивести, задіявши будь-яку систему платежів. Від вартості покупки власнику повернеться:

  • 1% за використання фізичної картки;
  • 2% за розрахунків в ApplePay;
  • 3% за оплати в сервісах iCloud, iTunes, Apple Music, Apple Store.

Популярні банківські картки серед українців

Згідно зі статистикою, кількість безготівкових розрахунків значно переважає над оплатою купюрами. Українці активно переходять на картки й електронні платежі, що скоротило обсяг готівки. Завдяки NFC-технології розраховуватися стало ще простіше — смартфоном або розумним годинником. При цьому оплати стали безпечнішими — картку можна залишити вдома, оскільки в ній немає потреби. Дізнатися її номер або CVV-код набагато складніше. Станом на 2019 рік у зверненні перебувало практично 65 млн карток. У 2018 цей показник дорівнював 35,3 млн. Кількість користувачів зростає в геометричній прогресії.

Серед українців найбільшою популярністю користуються зарплатні та кредитні картки, а також картки для нарахування пенсій. Більшість громадян отримують зарплати та інші виплати на картки. Знімати готівку немає сенсу, якщо зараз навіть найбільш крихітні магазини пропонують розплатитися в POS-терміналі. Збільшити кредитний ліміт можна в будь-який момент, якщо ви надали банку необхідні документи та відповідаєте вимогам. У результаті Україна може очікувати на значне скорочення емісії грошей.

Чи буде Apple Card працювати в Україні?

Українці можуть не розраховувати на це найближчі 5-8 років. Apple Card доступна тільки жителям США і невідомо коли вийде за межі штатів хоча б у сусідні Канаду або Мексику. Втім, коли це трапиться, до України "яблучна" картка дістанеться не скоро. Те, що буде вбивати монополію в країні, не зможе розвиватися. У банків є привід хвилюватися, оскільки вони будуть виконувати функцію ідентифікації, кредитування, управління капіталами тощо. В разі роздрібних транзакцій їхній рейтинг може звестися до нуля. А наступний етап "поглинання" фінансової площини, ймовірно, торкнеться роздрібних та середніх кредитів для громадян.

Крім того, для Apple нерентабельно виводити продукт на український ринок через низький рівень купівельної спроможності. Досі виникають складнощі з віддаленою ідентифікацією клієнта, тому особисте відвідування відділень більш поширене. Однак фінансисти стверджують, що картка рано чи пізно вийде на український ринок, так само як і колись ApplePay.

utm_Campaign
Сума:
грн
-
+
Термін:
днів
-
+
  • Сума

  • Проценти

  • Сума погашення

Код активований