Internet Explorer не підтримується. Оновіть браузер або використовуйте інший.

Оновіть

UA creditplus
0 800 753 363 безкоштовно по Україні
0 800 753 363 (безкоштовні дзвінки по Україні)
Час роботи служби підтримки:
Пн. — нд.: 8:00-22:00

Як і на що витрачати гроші, щоб стати щасливішим — 5 порад

Гори

Усі ми знаємо, що за гроші не можна купити щастя. Але усвідомлення того, як і де ви витрачаєте гроші, може багато в чому зробити вас та ваше оточення задоволеними життям. Ділимося п'ятьма порадами, як розподілити кошти, щоб стати щасливішим у довгостроковій перспективі.

Витрачайте гроші на самовдосконалення та турботу про себе

Ваш душевний стан визначає те, як ви сприймаєте світ. Це означає, що витрати на поліпшення загального самопочуття, як правило, є відмінним вкладенням. 

Займайтеся спортом

Загальновідомий факт, що регулярні вправи не тільки підтримують ваше тіло в хорошій формі, але й творять чудеса з психічним здоров'ям. Однак для того, щоб зробити вправи частиною свого життя, важливо, щоб ви отримували від них задоволення. Якщо ідея відвідування тренажерного залу двічі на тиждень наповнює вас жахом, знайдіть час, щоб дізнатися, які види спорту дійсно вам подобаються. Від йоги та пілатесу до скелелазіння, хула-хупінгу й танців є різні види щотижневого тренування. Тому знайдіть час і виберіть те, що найкраще підходить.

Витрачайте більше на правильне харчування

Якісна їжа важлива для вашого здоров'я загалом. Хоча споживання поживних продуктів не повинно бути дорогим, доведеться переглянути список покупок на користь розумного вибору. Приготування збалансованих страв на основі зелених овочів та інших багатих на вітаміни продуктів коштуватиме дорожче. Але результат того вартий. Крім того, якщо ви почнете готувати їжу заздалегідь, можна навіть заощадити.

Годуйте свій розум

Потрібно вкладати кошти у своє тіло. Однак не менш важливо інвестувати у свій розум. Вивчаючи мистецтво, культуру та інші інтелектуальні чи творчі сфери, ви можете розширити світогляд.

При цьому навчання навряд чи призведе до банкрутства. Книги — це чудовий ресурс, який зазвичай коштує не більш ніж 2-3 чашки лате. Навіть тут ви можете заощадити, якщо відвідаєте бібліотеку. Візити до музеїв та художніх галерей також творять чудеса — ви легко отримаєте нові знання, не витративши багато грошей.

Витрачайте гроші на своє майбутнє

Жити сьогоденням — це правильно. Проте не варто задля цього повністю жертвувати майбутнім щастям. Вкладення грошей у своє майбутнє дасть вам почуття безпеки та дозволить вивчити більше можливостей. Також це допоможе вам перестати жити від зарплати до зарплати.

Опануйте те, чим хочете займатися

Незадоволені нинішньою роботою? Можливо, настав час інвестувати у новий старт. Є безліч онлайн-ресуросів, зокрема безплатних, які допоможуть вам покращити свої навички у будь-якій області. Як тільки ви опануєте основи й зрозумієте, що це те що потрібно, можна копнути глибше. Найміть тренера чи репетитора, вирушайте на курси або купіть кілька професійних книг. Ці кроки допоможуть наблизитись до наступної мети.

Інвестуйте у свою пенсію

Може здатися, що до цього ще далеко. Але що раніше ви почнете відкладати на пенсію, то краще. Відкласти частину свого доходу на пенсію непросто, але це добрий спосіб створити почуття фінансової безпеки. 

Витрачайте гроші на враження

Одна з найкращих речей, на які можна витратити гроші для щастя, — враження. У молодому віці хочеться інвестувати у майно: від гарних речей до нерухомості. Проте враження, яких не можна фізично торкнутися, дарують постійне джерело радості. За словами Аміта Кумара, доцента кафедри маркетингу та психології Техаського університету в Остіні, цей позитивний досвід є важливим. Коли ми вкладаємо гроші у час, витрачений на враження та спілкування з близькими, а не на речі, ми загалом стаємо вдячнішими. Крім того, враження живуть у наших спогадах і можуть зміцнити почуття гідності, а також зв'язок з тими, хто нам небайдужий. 

Даруйте більше своїм близьким

Увага близьким — це найкращий подарунок, який можна зробити самому собі. Ви можете вкласти свою річну премію у новий одяг чи гаджети. Але бачити вираз обличчя коханої людини, коли ви даруєте їй те, що вона завжди хотіла, неоціненно. Щедрість не тільки приносить користь іншим — вона спричиняє викид ендорфінів, гормонів щастя, роблячи вас більш щасливим у глибшому сенсі. Порада: щоб дарувати подарунки близьким, необов'язково спустошувати картку. Іноді пам'ятний предмет із «гаражного» розпродажу означатиме набагато більше, ніж новомодна іграшка. 

Станьте благодійником

Говорячи про подарунки, варто згадати про благодійність. Пожертвування благодійним організаціям дасть відчути себе супергероєм. Ви зробите свій внесок у покращення світу, що, своєю чергою, зробить вас щасливою людиною. Згідно з дослідженням Гарвардської школи бізнесу, коли учасники тестування давали гроші комусь іншому, а не витрачали їх на себе, вони загалом почувалися щасливішими. 
 

utm_Campaign
Сума:
грн
-
+
Термін:
днів
-
+
  • Сума

  • Проценти

  • Сума погашення

Код активований