Гендер у фінансах — як витрачають гроші жінки та чоловіки

Люди

Суспільство розвивається, міняються закони й обов’язки. Та психологія і сутність жінок та чоловіків має чимало відмінностей. Звички, характер, спосіб життя та навіть ведення фінансів. На цю тему було проведено десятки досліджень з усього світу. Усвідомлення цих відмінностей може допомогти нам зрозуміти, як ми поводимося зі своїми фінансами.

Ставлення до покупок

Дослідження Wharton School of Business під назвою «Чоловіки купують, а жінки шопінгують» (Men buy, women shop) виявили, що жінки частіше сприймають шопінг як розважальне заняття, тоді як більшість чоловіків просто хочуть зробити покупку та піти. Через це жінки можуть швидше помічають вигідні умови та угоди.

Витратні звички

Загальні витрати. Самотні чоловіки випереджають одиноких жінок, але лише з невеликою перевагою. Чоловіки витрачали в середньому 35 018$ на рік, а жінки — 33 786$. Однак важливо зазначити, що чоловіки заробляли приблизно на 10 000$ на рік більше, ніж жінки.

  • Харчування. Самотні чоловіки витрачали 4173% на рік на їжу, а жінки — 3680%. Чоловіки також витрачали на алкоголь вдвічі більше, ніж жінки, — 537$ проти 234$.
  • Одяг. Жінки займають цю категорію, витрачаючи 1140$ на рік на одяг, а чоловіки витрачають 813$. Цікаво, що чоловіки та жінки витрачають однакову суму на взуття — 190$ на рік.
  • Автомобілі/ Чоловіки випередили жінок у цій категорії, витрачаючи загалом 5507$ на рік на витрати на особистий транспорт, у порівнянні з 4273$ у жінок. Жінки, правда, витратили майже вдвічі більше на страхування автомобіля, ніж їхні колеги-чоловіки, витрачаючи 1000$ на рік, тоді як чоловіки витрачали 500$.
  • Охорона здоров'я. Жінки, як правило, витрачають трохи більше на всі категорії охорони здоров’я. Найбільше — ліки та медичні послуги, причому жінки витрачають більше ніж 200$ на рік більше, ніж чоловіки, на таких речах, як рентгенівські знімки та візити до лікаря. Жінки витрачають на ці дві статті трохи більше ніж на 200$ на рік більше, ніж чоловіки.
  • Особиста гігієна. Жінки значно перевершують чоловіків на товари та послуги особистої гігієни. У середньому жінки були готові платити близько 714$ на рік на догляд, тоді як чоловіки витрачали близько 297$.

Чоловіків і жінок відрізняє не лише сума витрат. Є численні дослідження, які свідчать про те, що жінки є більш цінними покупцями, ніж чоловіки. 71% жінок кажуть, що останній товар, який вони купили в інтернеті, був на розпродажі, порівняно з лише 57% чоловіків. Крім того, 74% жінок-міленіалок кажуть, що вони шукають купони під час покупок в інтернеті, порівняно з 65% чоловіків-мілленіалів.

Фінансові цілі

Коли йдеться про заощадження, чоловіки та жінки, як правило, мають різні пріоритети. Нещодавнє опитування, проведене журналом The Motley Fool, показало, що чоловіки, найімовірніше, розглядають заощадження на відпустку як свою головну фінансову мету, за якою слідує погашення боргу за кредитною карткою. Жінки мають ідентичні цілі, але називають погашення боргів більшим пріоритетом.

Економія

Хоча чоловіки та жінки мають схожі фінансові цілі, існує величезна різниця між тим, скільки грошей кожна стать відкладає на ці цілі. Виявилось, що чоловіки відкладають майже вдвічі більше грошей на свої довгострокові фінансові цілі, ніж жінки. Американські жінки наближаються до пенсійного віку в середньому 81 300$ у вигляді пенсійних фондів, тоді як їхні колеги-чоловіки мають 118 400$.

Однак якщо поглянути на відсоток, який вони відкладають із зарплати, то жінки виходять на перше місце. Недавнє дослідження показало, що жінки з більшою ймовірністю беруть участь у пенсійних планах на робочому місці, і що вони вкладають до цих планів на 8% більше своїх доходів до оподаткування, ніж чоловіки з такою ж категорією доходів.

Розбіжність між сумою заощаджень у доларах і відсотками доходів, призначених для заощаджень, можна пояснити тим фактом, що середня жінка все ще заробляє менше, ніж середній чоловік.

Інвестування

Чоловіки, здається, більше зацікавлені в інвестуванні. 70% чоловіків-мілленіалів із задоволенням керують своїми інвестиціями порівняно з лише 36% жінок-мілленіалок. Через це чоловіки, як правило, почуваються впевненими у своїх фінансових знаннях і більш відкриті до ризикованих інвестицій. Жінки, як правило, обережні, терплячі інвестори. Досить цікаво, що в той час, як жінки частіше визнають, що вони дуже мало знають про інвестування, їхній консервативний підхід ставить їх трохи попереду чоловіків у довгостроковій перспективі, оскільки, хоча вони отримують менші прибутки, вони також бачать менші втрати.