Як правильно знайти нову роботу — фінансова подушка, подолання стресу та ресурси для пошуків

Планування зачіпає чимало аспектів нашого життя, зокрема це стосується й пошуків роботи. Інколи все йде шкереберть, і здається, що простіше все облишити як є. Та якщо ви чітко вирішили, що настав час щось змінювати, ми підготували чеклист та базові рекомендації, які спростять цей процес та зменшать стрес під час переходу.

1. Створення фінансової подушки на період пошуку

Це одна з найважливіших речей під час ухвалення рішення про зміни. Перехід між роботами може зайняти певний час, і мудрою стратегією є створення фінансової подушки. Плануйте бюджет на мінімум 3-6 місяців, враховуючи витрати на житло, їжу, медичне обслуговування та інші необхідні витрати. Розглядайте це як інвестицію у ваш майбутній успіх.

Оцінка витрат

 • Перший крок — оцінка вашого поточного рівня витрат. Розділіть їх на основні категорії, такі як житло, їжа, транспорт, медичне обслуговування, комунікації і розваги.
 • Визначення мінімального бюджету
 • Враховуючи ваші поточні витрати, створіть мінімальний бюджет на місяць. Помножте його на три для мінімуму та на шість для максимуму, отримуючи суму, яку потрібно накопичити для фінансової подушки.

Заощадження та відкладення

Розгляньте свої щомісячні витрати та визначте, де можна зекономити. Скасуйте непотрібні підписки, обмежте витрати на розваги та ресторани. Кожна заощаджена гривня — це крок до створення фінансової подушки.

Додатки ведення бюджету

 • Використовуйте додатки для ведення бюджету, щоб легше контролювати витрати. Деякі популярні додатки в Україні:
 • Wallet. Дозволяє створювати різні категорії витрат та відстежувати їх у режимі реального часу.
 • Money Lover. Надає можливість створювати місячні та річні бюджети, а також слідкувати за фінансами.
 • Сhange: Money Saver. Автоматично аналізує витрати та пропонує оптимізацію бюджету.

Знаходження альтернативних джерел доходу

 • Монетизація хобі. Якщо у вас є час і є прикладна навичка — використовуйте це. Продавайте в’язані власноруч речі, прикраси, домашню косметику тощо. Будь-що, що ви можете зробити самі на хорошому рівні, може приносити вам дохід.
 • Стороння допомога. Якщо у певний момент не вистачає коштів, можна завжди використати опцію отримання грошей онлайн. Ми готові надати ту суму, яка вас вдовольнить на певний період, та ще й зі знижкою.

2. Тривалість пошуків: Що є нормою?

Через війну в Україні є певні труднощі з пошуком роботи. Через масові скорочення та оптимізаційні процеси всередині компаній чимало організацій скоротили свої потреби у персоналі. Тому тривалість пошуків роботи може значно відрізнятися в залежності від галузі та рівня досвіду. Зазвичай, середня тривалість пошуків становить 3-6 місяців, але наразі певні спеціалісти, окрема вузької направленості, можуть шукати роботу до року.

У певних випадках варто пройти попередню кваліфікаційну підготовку — можливо, світ рушив уперед, і тепер ваші навички треба освіжити. Спробуйте уявити пошук роботи як динамічний процес, і визначайте успіх не тільки за швидкістю, але й за якістю отриманих пропозицій.

Розуміння галузі та рівня досвіду

 • Галузь. Різні галузі мають власні особливості. Наприклад, інформаційні технології мають більш динамічний ринок праці, тоді як у галузі юриспруденції тривалість пошуків може бути трошки більшою.
 • Рівень досвіду. Зазвичай, менше досвіду може означати більшу конкуренцію на ринку робочої сили, але також може відкривати можливості для підвищення.

Планування

 • Поставте реалістичні цілі, враховуючи особисті переваги та реальні можливості на ринку праці.
 • Розподіліть час для різних етапів пошуків, включаючи написання резюме, підготовку до інтерв'ю, мережування тощо.

Якість пропозицій

 • Аналізуйте компанії та позиції. Оцінюйте пропозиції, враховуючи компанії, їхню культуру та ваші особисті та професійні цілі. Не варто зголошувати на щось, аби було. Це буде повторенням історії з поточною роботою, і ви буквально за декілька місяців почнете думати про зміну нової посади. Краще отримати декілька пропозицій, подумати й порівняти, а потім ухвалювати рішення.
 • Активна комунікація. Взаємодійте з роботодавцями, вивчайте більше про компанії на спеціалізованих сайтах, агрегаторах тощо. Наприклад, в IT-сфері у цьому допоможе сайт Dou.

Ефективність пошуку

 • Оновлюйте резюме та профіль, адаптуйте їх до вимог ринку.
 • Використовуйте сучасні техніки пошуку. Використовуйте онлайн-платформи, мережі, агенції та інші ресурси.

Самоменеджмент та підтримка

 • Плануйте паузи. Поставте перед собою мікроцілі, наприклад, вивчення нової навички. Це допоможе розслабитись під час активних пошуків, та водночас — додати ще один плюсик до вашого резюме.
 • Зберігайте позитивний настрій. Звертайте увагу на досягнення, навіть якщо вони невеликі, і пам'ятайте, що процес пошуку роботи — це тимчасова фаза.

3. Як не впасти у відчай: Стратегії подолання стресу

Пошук роботи може бути важким і стресовим періодом. Щоб уникнути відчаю, важливо створити план дій, встановлювати реалістичні цілі, підтримувати позитивний настрій та знаходити час для саморозвитку. Спробуйте також включити фізичну активність та здоровий спосіб життя.

4. Де шукати роботу в Україні?

Де шукати роботу точно не варто — так це на OLX. Це чудова платформа для продажів та надання послуг, але не для знаходження постійної роботи. Лише окремими випадками можуть слугувати ситуації, коли ви живете у невеличкому місті чи селищі, і на цьому сайті з’явилась вакансія, яку ви можете тут само й перевірити.

Часто у ситуації з маленькими містами роботу публікують у локальних групах у Facebook. Наприклад, ті сторінки, де публікуються місцеві оголошення про продаж, ремонт, покупку будь-чого. Там само можуть бути вакансії. Наразі майже будь-яке містечко має такі сторінки, щоб постити новини про поточні події.

Та найоптимальнішими варіантами є такі сайти:

 • Work.ua
 • Robota.ua
 • DOU.ua
 • Linkedin
 • Jooble

Ці ресурси надають широкий вибір вакансій різних галузей та рівнів. Завантажуйте свій профіль, оновлюйте резюме та активно взаємодійте з роботодавцями.

Пошук нової роботи — це виклик, але правильна стратегія зробить його ефективним та менш стресовим. Пам'ятайте про фінансову підготовку, тривалість пошуків, стратегії подолання стресу та використовуйте ресурси пошуку роботи для досягнення успіху в вашій кар'єрі.