Чому хороша кредитна історія — це важливо?

Калькулятор

Кредитна історія — це інформація про те, як ви керували боргами в минулому і що відбувається з вашими фінансами зараз. Вона може містити інформацію про відкриті вами рахунки, термін дії цих рахунків і те, чи вчасно ви здійснювали платежі.

Але потрібно знати більше — зокрема, як кредитна історія потрапляє до кредитних звітів і як вона впливає на кредитний рейтинг та рішення про надання кредиту. Розуміння того, як ці елементи пов'язані між собою, може допомогти вам краще управляти своїм кредитом. Пропонуємо вам ознайомитися з основами кредитної історії.

Що таке кредитна історія?

Кредитна історія — це запис про те, як ви поводилися з грошима та боргами, включаючи рахунки кредитних карток та інші позики.

Кредитна історія зазвичай починається з подачі заявки на отримання кредиту або кредитної картки. Якщо заявка схвалена, кредитор може повідомити деталі про активність на рахунку до Бюро кредитних історій.

Ця активність може охоплювати таке:

  • кількість кредитних рахунків;
  • кредитний мікс;
  • використання кредиту;
  • історія платежів;
  • нещодавні кредитні запити.

Приклад кредитної історії та звітності

Візьмемо, наприклад, рахунок кредитної картки. Емітент вашої кредитної картки може повідомити дату відкриття кредитної картки, ваш поточний баланс і вашу платіжну історію, включаючи будь-які платежі, які ви могли пропустити. Коли кредитні бюро отримують цю інформацію, вони додають її до ваших кредитних звітів.

Своєю чергою ці звіти використовуються, коли такі компанії, як CreditPlus, розраховують ваш кредитний рейтинг. Кредитори також можуть використовувати ці звіти та бали для оцінки заявок на позики, кредитні картки тощо.

Чому кредитна історія важлива?

Позитивна кредитна історія може призвести до більш вигідних відсоткових ставок при подачі заявки на кредит, а це означає, що з часом ви зможете заощаджувати на угодах. Це відбувається тому, що кредитна історія потрапляє до ваших кредитних звітів і використовується для розрахунку ваших кредитних балів.

Але це не єдине місце, де кредитна історія може мати фінансовий вплив. За даними Бюро фінансового захисту споживачів (CFPB), ваша кредитна історія також може мати значення в таких ситуаціях:

  • Страхові компанії можуть використовувати цю інформацію при встановленні страхових тарифів.
  • Ви плануєте взяти в кредит автомобіль чи квартиру, або ж — отримати фінансування на бізнес.
  • Деякі роботодавці можуть перевіряти ваші кредитні звіти перед тим, як прийняти рішення про наймання на роботу.

Хороша кредитна історія проти поганої кредитної історії

Коли компанії перевіряють вашу кредитну історію, вони хочуть дізнатися, як ви управляли боргами в минулому. Своєчасні платежі та низький рівень заборгованості зазвичай вважаються відповідальною кредитною поведінкою. Ці звички можуть допомогти створити та підтримувати хороші кредитні бали та гарну кредитну історію.

З іншого боку, пропущені платежі або протермінування можуть призвести до неідеальної кредитної історії. Якщо у вашій КІ є певні недоліки, це не обов'язково означає, що ви назавжди залишитеся з поганою кредитною історією.

Негативні кредитні фактори, такі як прострочені платежі, можуть зникнути з вашої кредитної історії протягом десяти років з дати простроченого платежу. Відповідальне користування кредитом може допомогти вам побудувати позитивну кредитну історію.

Як отримати кредит без кредитної історії

Мільйони українців є «кредитними невидимками», оскільки не мають достатньої кредитної історії для отримання кредиту. Якщо ви ще не оформили кредит, ось чотири способи почати це робити.

1. Подайте заявку на кредитну картку

Хоча є багато кредитних карток на вибір, відсутність кредитної історії може ускладнити отримання традиційної кредитної картки. Але існують способи отримати кредитну картку, навіть якщо у вас немає кредитної історії.

Якщо ви зіткнулися з такою проблемою, є варіант пропрацювання історії через МФО. Спочатку ви оформлюєте дебетову кредитну картку — її відкриють у будь-якому разі. Потім ви звертаєтесь по кредит до мікрофінансової компанії, яка прихильніше ставиться до людей з нейтральною кредитною історією. Ви вчасно вносите платежі або погашаєте кредит, і робите так 2-3 рази. Після цього ви можете спробувати відкрити кредитну картку уже в банку, оскільки до кредитного бюро надійде інформація про вашу фінансову дисципліну.

2. Візьміть товар на виплат

Зверніться, наприклад, до магазину техніки, щоб купити навушники, телефон, фен тощо. Але оформте товар на виплат — у розстрочку. Якщо сума невелика, вам легко нададуть кредит. А тому із вчасним внесенням платежів за покупку чи повним погашенням буде покращуватись і ваша історія.

Схожі матеріали