Internet Explorer не підтримується. Оновіть браузер або використовуйте інший.

Оновіть

UA creditplus
0 800 753 363 безкоштовно по Україні
0 800 753 363 (безкоштовні дзвінки по Україні)
Час роботи служби підтримки:
Пн-Пт: з 8:00 до 23:00
Сб-Нд: з 8:00 до 22:00

Bank ID стає основним фінансовим інструментом верифікації

bank id

Держорган або інший суб'єкт госпдіяльності хоче надавати послуги через інтернет. Яким чином йому верифікувати користувача у віддаленому режимі? BankID — система онлайн-ідентифікації за допомогою банків. Її використовують у своїй роботі банки, деякі МФО та інші компанії. Сервіс розроблений для українського клієнта, але розробники застосували досвід інших країн: Швеції, Канади, Латвії, Естонії та Фінляндії. Систему представили як більш надійний альтернативний спосіб верифікувати клієнта. Для підтвердження особи не потрібна самостійна реєстрація та цифрові підписи.

Які компанії використовують BankID в Україні

Після появи системи компанії почали поступово впроваджувати її у свою роботу. Наразі до BankID НБУ підключені 14 банків, серед яких ПУМБ, Monobank, Ощадбанк, А-Банк, АльфаБанк Україна, ПриватБанк тощо. Крім банківських установ, BankID використовують й інші фінансові компанії: CreditPlus, Miloan, CCloan тощо.

Як працює система

Щоб скористатися BankID, громадянину потрібно бути клієнтом банківської установи, яка підтримує цю систему. Для користувача авторизація виглядає, як вхід на різні сайти через Facebook. Потрібно натиснути на сайті "Увійти через BankID". Перед користувачем відкриється вікно, в якому потрібно вибрати необхідний банк. Потім треба ввести логін і пароль, які підв'язані до цього банку. Таким чином користувач дає згоду на передачу інформації про себе третій стороні. Банк передає сайту дані про клієнта (наприклад, ПІБ і скан-копію паспорта). Це значно полегшує та спрощує взаємодією між ресурсом і користувачем.

Навіщо це потрібно

BankID розв'язує проблему верифікації. Наприклад, щоб видати йому довідку, потрібно переконатися в тому, що в установу звернулася саме та людина, яка запитує документ. Якщо користувач вибере верифікацію через BankID, після цього йому необхідно буде пройти другий етап верифікації (наприклад, введення SMS-коду). Таким чином він підтвердить особу дистанційно.

Що містить інформація, яку передає система

  1. Загальні дані: від ПІБ і статі до електронної пошти та резидентності.
  2. Адреси народження й реєстрації.
  3. Дані документів: громадянський і закордонний паспорти, посвідчення.
  4. Скан-копії паспортів, ідентифікаційного коду, фото.
  5. Верифікація карти.

Де можна скористатися BankID

Портал державних послуг застосовує декілька систем верифікації, одна з яких BankID. Підтвердити особу можна, якщо ви клієнт одного з таких банків: monobank, А-Банк, Південний, ПриватБанк, Конкорд або Ощадбанк. Також систему використовують на сайтах Держгеокадастру, Інтегрованих систем електронної ідентифікації, Єдиної системи місцевих петицій та інших ресурсах.

Найбільше запитів з ідентифікації BankID отримує від МФО. Під час оформлення кредиту з його допомогою перевіряється інформація щодо клієнта. Таким чином, ймовірність шахрайства мінімізована. Крім того, клієнту не потрібно вводити дані документів повторно.

utm_Campaign
Сума:
грн
-
+
Термін:
днів
-
+
  • Сума

  • Проценти

  • Сума погашення

Код активований