Ринок кібербезпеки на Близькому Сході та в Африці

Розробник

На території Близького Сходу й Африки (БСА) спостерігається тенденція зростання на ринку кібербезпеки, який піддався цифровій трансформації в регіоні з населенням понад 1,7 млрд осіб.

Різні статті та дослідження підтверджують, що в регіоні БСА зростає індустрія кібербезпеки. Наприклад, згідно зі звітом Mordor Intelligence, ринок кібербезпеки в БСА був оцінений у 7,174 млрд дол. у 2019 році. Очікується, що сукупний річний темп зростання (CAGR) складе 14,08% протягом 2020-2025 років.

Інший звіт від ResearchAndMarkets.com назвав ринок кібербезпеки Близького Сходу глобальним. Оцінювалися такі складові:

  • рішення і послуги;
  • тип безпеки (мережева безпека, безпека кінцевих точок, хмарна безпека, безпека ICS тощо).

Згідно з прогнозом RAM, ринок кібербезпеки на Близькому Сході виросте з 16,1 млрд дол. у 2020 році до 28,7 млрд дол. до 2025 року при середньорічному темпі зростання 12,2%.

Велика частина регіону пережила різні стратегії економічного розвитку. Наприклад, у регіоні Ради співробітництва країн Перської затоки (GCC) всі шість членів GCC мають власні варіанти більш широких стратегій (Bahrain Economic Vision 2030 Kuwait Vision 2035, Qatar National Vision 2030 Oman Vision 2040 і Saudi Бачення 2030). В ОАЕ є не тільки національні ініціативи, як «Сторіччя ОАЕ 2071» і «Бачення ОАЕ 2021», але й більш вузькі стратегії для конкретних еміратів: наприклад, «Бачення Абу-Дабі 2030». Крім того, інші ініціативи, такі як у Саудівській Аравії, розробляються на тривалий період — аж до 2030 року. В глобальну стратегію включають розвиток штучного інтелекту (ШІ), що допоможе Королівству стати лідером у цій сфері.

ОАЕ — лідери цифрової трансформації, оскільки приділяють пріоритетну увагу цій галузі. В інших частинах БСА (наприклад, в Африці) цифрова трансформація входить у великі економічні стратегії тільки частково.

Ізраїль, відомий як «країна стартапів», також є світовим лідером в області кібербезпеки. Згідно зі звітом Start-Up Nation Central, ізраїльські стартапи отримали 1,19 млрд дол. (майже 20%) глобальних венчурних інвестицій в кібербезпеку. У тому ж звіті підкреслюється, що в Ізраїлі працюють близько 450 організацій, що займаються кібербезпекою. Індустрія розвивається з 1980-х років, коли компанії почали розробку антивірусного програмного забезпечення і забезпечення інформаційної безпеки. Приклади ізраїльських кіберкомпаній включають Imperva, CheckPoint, Radware і CyberArk — і це лише деякі з них. Перевага Ізраїлю — потужна технологічна база на основі досвіду постійних кібератак.
Фінансові технології відігравали важливу роль для БСА до COVID-19 і не втратять позицій після пандемії. Користувачі оцінили зручності безконтактних платежів та інших механізмів, за яких споживачі й компанії надають конфіденційні дані з гарантією безпеки (наприклад, в Україні — це Bank ID). При цьому з'явиться нова проблема — необхідно підвищувати рівень кібербезпеки, оскільки розвиток технологій не означає усунення онлайн-злочинності.

У звіті Morder Intelligence є приклади рішень ОАЕ. Наприклад, Smartworld стане першим центром кібербезпеки, який буде забезпечувати безперервний моніторинг онлайн-загроз і управління кіберзагрозами для компаній в урядовому і приватному секторах регіону. Такі підприємства, як Tata Communications, відкрили в Дубаї розширений центр реагування на кібербезпеку.

В Африці зростання обсягу безготівкових розрахунків призведе до зростання попиту на кібербезпеку. У звіті говориться: «З'являться нові види мобільних грошей і цифрових платежів. При цьому Кенія стане регіональним лідером з впровадження і поширення рішень для мобільних платежів, таких як M-Pesa».

Попри те, що дослідження показують загальне зниження кількості шкідливих програм в Африці в першому півріччі 2020 року, «Лабораторія Касперського» попереджає, що кіберзагрози як і раніше широко поширені. Африка не застрахована від еволюційних методів Advanced Persistent Threats, а також можливості стати майбутньою метою груп зловмисників.