Гучний тренд old money — що це і чим відрізняється від new money?

Чоловіки

Простими словами old money — це тиха розкіш. Це покоління дітей та дорослих, для яких багатство стало звичайною річчю, перейшло їм у спадок від батьків. Вони не хизуються своїми статками, бо не бачать сенсу. New money — грубо кажучи, згадайте 1990-ті та хлопаків, які хизувались крутими авто та одягом. Детальніше — в матеріалі.

Основні відмінності між old та new money

Old money — це багатство поколінь. Кошти, ймовірно, передавалися з покоління в покоління. З цим також може бути пов'язаний соціальний клас — наприклад, неймовірно багаті сім'ї, такі як Рокфеллери.

New money — це зароблені гроші. Тобто це не кошти, які подарували — ви повинні їх заробити. Однак це не означає, що тільки сім'ї зі «старими грошима» можуть бути багатими або належати до вищого класу. Сім'ї з «новими грошима» можуть бути мільйонерами, які самі заробили їх, наполегливо працюючи над своїм багатством.

Джерело багатства

Найважливіша відмінність між «старими» й «новими грошима» — це їхнє джерело. Нові гроші, як ми вже говорили, заробляються, а старі передаються у спадок, іноді від кількох поколінь. Прикладами нових грошей є такі знаменитості, як Опра Вінфрі чи Пол Маккартні; вони заробили своє багатство працею, тоді як сім'ї на кшталт магнатів Вандербільтів отримали свої гроші у спадок. Українських багатіїв навіть не усі знають, бо вони віддають перевагу меншій кількості уваги.

Чи є щось спільне?

Між «старими» й «новими грошима» існує стільки ж відмінностей, скільки й подібностей. Наприклад, вони можуть мати схожі звички у витрачанні коштів. Як правило, живуть у гарних будинках, їздять на дорогих автомобілях і мають брендові речі.

Багато old/new money сімей також мають фінансову незалежність. Чи передадуть вони її майбутнім поколінням? Можливо, але не факт, оскільки це більш характерно для old money.

Визначення old money

Як же виглядають «старі гроші?» Old money — це багатство поколінь або гроші, передані від минулої генерації. Вони можуть належати одному поколінню або багатьом, у кожній родині по-різному. Більшість сімей зі «старими грошима» належать до вищого класу і часто мають зв'язки.

Ви не знайдете їх у списках найбагатших людей світу, оскільки вони, як правило, не виставляють свої статки напоказ.

Стиль життя old money

Люди зі «старими грошима» дуже горді. Вони походять із заможних родин, і їхня робота — зберегти надбання. Як результат, вони часто є одними з найвпливовіших людей у світі. Водночас вони більш ощадливі, ніж можна було б очікувати від людини з таким фінансовим становищем.

Мислення та поведінка old money

Сім'ї зі старими грошима виростають, знаючи, що гроші, які вони мають, не є "їхніми грошима". Вони мають на них право, але вони також повинні мати можливість передати гроші майбутнім поколінням. Іншими словами, вони не повинні витрачати гроші даремно. Вони дивляться на покупки як на інвестиції, а не просто як на спосіб витратити гроші.

Визначення new money

New money — це гроші, які люди заробили самі, ніхто їм їх не дарував. Тому, хоча вони можуть мати стільки ж грошей, скільки й люди зі «старими грошима», вони не мають такого ж соціального статусу.

Стиль життя new money

Основна відмінність між old та new money полягає в тому, який спосіб життя вони ведуть. Сім'ї з «новими грошима» часто прагнуть бути в центрі уваги. Вони можуть мати історію про те, як пройшли шлях від злидарства до багатства. Але вони також щедро витрачають гроші, не думаючи про те, щоб передати їх у спадок.

Звісно, це не визначає всі new money сім'ї, але найчастіше до цієї категорії відносяться спортсмени, актори та інші знаменитості, які перебувають у центрі уваги.

Мислення та поведінка new money

New money — це ті, хто сам заробив. Багато людей вважають, що вони заслуговують витрачати гроші, оскільки вони їх заробили. Цим вони відрізняються від представників «старих грошей», які отримали їх у спадок від багатьох поколінь і зобов'язані піклуватися про них.

Що таке естетика старих і нових грошей?

Іноді можна визначити, успадкувала людина багатство чи розбагатіла. Це нескладно, якщо придивитись до її естетики або поведінки. Ось кілька поширених прикладів.

Соціальна позиція

Соціальне сприйняття — це найпростіший спосіб відрізнити «старі гроші» від «нових». Old money часто (не завжди) більш освічені та вишукані. Вони також дотримуються високих стандартів.

New money часто походять з малозабезпечених сімей або тих, хто прожив сумне життя — наприклад, у названих сім'ях або з бабусями й дідусями. Ці мільярдери-самоучки наполегливо працювали, щоб подолати труднощі й заробити гроші самостійно.

Дозвілля та хобі

Люди, які походять із заможних сімей, часто мають олдскульні хобі. Вони можуть їздити верхи, грати в теніс, займатися фехтуванням або вітрильним спортом. У них є хобі, які сучасні люди, швидше за все, не помітили б або навіть не знали б про їхнє існування. Унікальні хобі характерні лише в їхньому соціальному колі.

Люди з «новими грошима» не мають часу перейматися олдскульними хобі. Замість цього вони витрачають свій час на шопінг, демонстрацію своїх статків і на те, що привертає до них увагу. Ось чому багато знаменитостей роблять грандіозні жести з грошима, щоб продемонструвати своє багатство.

Звички заощаджувати та витрачати

Ще одна суттєва відмінність між «старими» і «новими грошима» — це те, як вони витрачають і заощаджують. New money, як правило, витрачають їх екстравагантно. Це пов'язано з тим, що вони відчувають потребу демонструвати своє багатство. Вони також можуть менше уваги приділяти заощадженням, особливо якщо вони пройшли шлях від злидарства до багатства.

З іншого боку, old money розглядають витрачання грошей як інвестицію. Вони купують речі, які прослужать довго, і не піддаються тенденціям. Їх не хвилює те, щоб похизуватися, натомість вони дбають про збереження свого багатства для майбутніх поколінь.

Гардероб і стиль

Old money одягаються не для того, щоб показати своє багатство. Вони роблять навпаки. Вони не хочуть хизуватися логотипами брендів або одягом, який здається дорогим. Вони воліють приглушити свої статки та інвестувати в одяг, зроблений на замовлення, який прослужить довго. Їхній стиль — респектабельний і водночас сучасний, а не трендовий.

З іншого боку, new money носять весь брендовий одяг з помітними логотипами, сміливо демонструючи потенціал свого гаманця. Вони хочуть, щоб люди бачили, як вони йдуть вулицею в дорогих брендах, і дивились їм вслід. В очах людей зі «старими грошима» тенденції, які мають і носять люди з «новими грошима», виглядають вульгарно.

Допомога та послуги

Old/new money часто користуються допомогою щодо догляду за будинком або виконання повсякденних справ. Та люди зі «старими грошима» сприймають це як звичайну частину свого життя. Вони неймовірно ввічливі й поважають людей, які їм допомагають.

Люди з «новими грошима» часто по-іншому ставляться до найманої праці. Вони вважають, що заслуговують на це, бо мають гроші, і можуть дивитися на тих, хто їх обслуговує, як на нижчий клас.

Привілеї та можливості

Old money часто мають можливості та привілеї, яких не мають new money завдяки своїм зв'язкам. Вони можуть клацнути пальцями й розв'язати проблеми, бо знають потрібних людей.

Грошове мислення та дискусії

Люди зі «старими грошима» не розуміють, як людина з «новими грошима» може походити з бідної сім'ї чи сім'ї середнього класу. Вони не розуміють, як це — бути не в змозі оплатити рахунки чи купити їжу на стіл.

Old money ніколи не замислюються над тим, як витрачати гроші. Якщо вони хочуть, вони можуть це робити. Однак new money можуть зупинитися і подумати про можливість, навіть якщо вони знають, що можуть собі це дозволити завдяки своєму вихованню або тому, що в минулому не мали достатку.

Бажання уваги

New money часто хочуть уваги, і багато уваги. Тому вони намагаються привернути її, одягаючи брендовий одяг, їздячи на кричущих автомобілях і транслюючи, скільки вони витрачають на щось або куди вони ходять, щоб мати респектабельний вигляд.

Old money не хочуть уваги. Вона їм не потрібна. Натомість вони прагнуть поваги, традицій та відповідального ставлення до багатства своєї родини.

Фінансовий менеджмент старих та нових грошей

Люди зі «старими грошима» краще дбають про свої статки. Вони не витрачають зайвого, попри те що можуть. Вони більш ощадливі, ніж люди з невеликим достатком. Вони продумують кожну покупку, ремонтують старі речі, щоб вони працювали якомога довше, і ретельно інвестують, щоб забезпечити майбутні покоління грошима.

Люди з «новими грошима» можуть бути не такими обережними. Вони витрачають, тому що отримали статки та люблять їх. Хоча вони можуть заощаджувати та інвестувати на майбутнє, вони, як правило, не такі обережні, як old money.

Найпоширеніші запитання

Чи існують old money сьогодні?

Так, хоча раніше такі сімʼї були більш поширені. Покоління, які передавали багатство у спадок, розпорошилися між сотнями людей у наступних поколіннях, тому їхня кількість може здаватися не такою великою.

Чи можуть new money стати old money?

Так, гроші, передані майбутнім поколінням, з часом можуть вважатися «старими».

Old money проти new money — це поширена дискусія, і «нові гроші» можуть легко стати «старими», якщо мати правильні звички. Все зводиться до того, скільки поколінь передають гроші, і як кожне покоління розпоряджається статками.