13 категорій бюджету, про які найчастіше забувають

Калькулятор

Майже всі люди у світі перевищували запланований бюджет. Розписування витрат і доходів часом видається складним заняттям, але це не так, і ми писали про це. Та якщо ви вже не вперше складаєте цей план, проте часто перевищуєте ліміти, можливо, причина в тому, що ви забули про деякі важливі статті витрат. І ми визначили, що саме це може бути.

1. Витрати на транспорт

Ви, ймовірно, включили в бюджет витрати на автомобіль, але чи пам'ятаєте ви про такі речі, як страховка, паркування, склоочисники, штрафи й регулярні візити до механіка (включаючи нові шини, коли це необхідно)? Також це плата за проїзд (якщо користуєтесь громадським транспортом).

2. Заняття дітей

Ви, напевно, включаєте в бюджет музичні та спортивні заняття, плату за гуртки та школу, але як щодо таких речей, як змінне взуття, форма, концерти тощо?

3. Витрати на домашніх тварин

Якщо ваш домашній улюбленець захворіє, останнє, чого ви хочете, — це не мати грошей, щоб допомогти йому. Додайте до свого бюджету витрати на домашніх улюбленців. Врахуйте рахунки ветеринара, нові іграшки — ви не пошкодуєте.

4. Подарунки та події

Дні народження, весілля, дитячі свята, вечірки, ювілеї, виїзні вечірки, Різдво... Заплануйте витрати, щоб вам не довелося скупитися, коли неминуче настане час для вечірки!

5. Обслуговування домогосподарства

Зима несподівано настала — чи працює обігрівач? Чи потребує обслуговування кондиціонер? Чи тече кран? Чи не розбилася плитка? Дерева потрібно обрізати? Чи потрібна дезінсекція? Так багато речей потрібно пам'ятати, тому створіть резерв на утримання будинку та прилеглої території, щоб витрати не з'явилися раптово.

6. Стрижка та фарбування

Майже щомісяця гроші йдуть на стрижку, фарбування, манікюр тощо. Якщо це регулярна стаття витрат для вас і дітей, відкладайте щотижня трохи грошей на перукарню.

7. Приїзд гостей

Якщо до вас часто приїжджають гості, обов'язково порахуйте, скільки це коштує додатково, і передбачте це у своєму бюджеті. Витрати на прання, електроенергію та їжу в цей час зростають.

8. Медичні рахунки та медичне страхування

Ви б не хотіли, щоб це сталося — стрес від хвороби або нещасного випадку з додатковим занепокоєнням про необхідність оплачувати медичні рахунки. Переконайтеся, що у вас є трохи грошей на цей випадок. Також не забувайте про постійні ліки, загальну першу медичну допомогу, обстеження, медичну страховку, витрати на окуліста і загальні витрати на підтримання гарного самопочуття (подумайте про вітаміни й абонементи в спортзал). Проте якщо вам раптово знадобились кошти на оплату медичних рахунків або на будь-яку іншу категорію витрат, ми завжди готові допомогти з потрібною сумою.

9. Розваги

Розваги — це те, заради чого ми живемо, тому не забудьте виділити на них достатньо коштів. Походи в кіно, ресторани, заходи, концерти та шоу — це одні з найприємніших речей, які ми робимо, тому завжди включайте їх до бюджету. Не кажучи вже про витрати на алкоголь і навіть звану вечерю чи барбекю вдома!

10. Шкільне та офісне приладдя

Завжди здається, що для школи потрібно більше речей, ніж планується, тому створіть фонд для цих моментів. Закінчилися ручки? Відчайдушно потрібні чорнила для принтера? Закінчилися наліпки? Немає більше паперу? Запасіться канцтоварами на початку року, коли починаються розпродажі, щоб уникнути криків «мамо, мені потрібен новий зошит, негайно!» або стресу від спроб надрукувати важливий документ у визначений термін!

11. Одяг (особливо для особливих випадків)

Якщо у вашій компанії час від часу відбуваються офіційні заходи або вас запрошують на офіційні події, такі як весілля, швидше за все, вам потрібно буде придбати одяг. Іноді таке стається без попередження, тому краще за все передбачити це в бюджеті.

12. Витратні матеріали для хобі

Якщо у вас є хобі, наприклад, рукоділля, малювання, фотографія, читання або кулінарія, вам може знадобитися час від часу купувати витратні матеріали. Деякі з них можуть бути дорогими, тому обов'язково додайте цю несподівану категорію до свого бюджету.

13. Технічне оснащення

Усі користуються гаджетами, але досить часто ми забуваємо, що на них потрібно виділяти кошти. Такі речі, як комп'ютери, ноутбуки, принтери, телевізори, побутова техніка та мобільні телефони — хоч і довговічні, але не вічні, тому їх заміна може коштувати дорого. Також врахуйте поточні витрати на підписку на послуги та програмне забезпечення.

Складання бюджету може здаватися непосильним завданням, але усвідомлення прихованих витрат робить його набагато більш керованим. Хоча ви все ще можете іноді перевищувати бюджет принаймні не буде стільки сюрпризів! Запам'ятовування всіх непередбачуваних витрат вимагає старанності, але воно того варте заради фінансового спокою.