Internet Explorer не підтримується. Оновіть браузер або використовуйте інший.

Оновіть

UA creditplus
0 800 753 363 безкоштовно по Україні
0 800 753 363 (безкоштовні дзвінки по Україні)
Час роботи служби підтримки:
Пн-Пт: з 8:00 до 23:00
Сб-Нд: з 8:00 до 22:00

Основні проблеми безпеки фінтеху

безпека фінтех-технологій

Попри постійний ріст кібератак по всьому світу, 95% порушень можна запобігти. Кожна компанія може мінімізувати кіберзагрози та захистити себе і своїх клієнтів, просто застосовуючи активний, а не реактивний підхід до безпеки.

Фінтех-індустрія сильно схильна до атак безпеки. Вона має справу з терабайтами конфіденційної та цінної фінансової інформації, такої як банківські рахунки, паролі та ідентифікаційні дані.

Ця галузь займає друге місце за обсягами просочування даних відповідно до звіту Quick View Data Breach 2019 року. Щоб знайти найбільш ефективні рішення в галузі безпеки для фінтеху, потрібно зрозуміти основні її проблеми.

Право власності на дані

Фінтех-компанії працюють з конфіденційними даними та мають виробити суворий механізм, який регулює, хто може отримувати доступ, створювати, змінювати, отримувати вигоду, продавати й видаляти дані, а також хто може надавати ці права іншим.

Встановлення права власності на дані полегшує судові розгляди у разі витоку або неправильного використання інформації. Оскільки в цьому випадку стає ясно, хто несе відповідальність за збереження даних. Щоб встановити володіння даними для стартапу, вам необхідно взяти до уваги ряд технічних і юридичних міркувань і переконатися, що процеси збору, обробки, зберігання, передачі та знищення даних відповідають нормам і правилам у вашій сфері.

Цифрові посвідчення

Однією з найбільших тенденцій фінтеху у 2020 році буде цифровізація фінансових послуг і закриття фізичних офісів. Банки та інші фінансові установи працюють над надійними онлайн-механізмами для перевірки особи, щоб захистити дані та ефективно управляти цифровими посвідченнями.

Щоб поліпшити вже знайомі біометричні технології, фінтех-компанії додають одноразові паролі (OTP) і використовують адаптивну аутентифікацію. Адаптивна або заснована на ризиках аутентифікація перевіряє такі дані, як геолокація користувача, зареєстровані пристрої та багато іншого, на додаток до біометричних даних та одноразових паролів.

Управління сторонніми компонентами

Якщо ви хочете створити програмне забезпечення, яке буде відповідати вимогам сучасних клієнтів, вам, ймовірно, буде потрібно розширити функціональність вашого продукту шляхом інтеграції зі сторонніми платіжними шлюзами, аналітичними системами, кнопками соціальних мереж, зовнішніми чатами тощо.

Усі ці зовнішні сервіси ставлять під загрозу безпеку вашого продукту. Першим кроком до управління такими сторонніми компонентами є мінімізація їхньої кількості.

Наступний крок — охопити функціональність, яку ви б додали сторонніми компонентами, розробленими з нуля. Наприклад, ви можете створити власний чат, замість того, щоб використовувати зовнішню службу чатів.

Коли справа доходить до функціональності, яку ви не можете реалізувати через її складність і високу вартість (платіжні шлюзи, наприклад), вибирайте найвідоміших і надійних постачальників.

Проте, навіть коли ви маєте справу з надійними сторонніми службами, вам все одно необхідно регулярно контролювати їх. Цьому сприяють систематичні оновлення, моніторинг та оповіщення про виявлені вразливості.

Дотримання протоколів безпеки

Стартапери мають переконатися, що всі їхні процеси відповідають правилам і нормам країни або регіону, в якому вони працюють. Зрештою, ціна недотримання висока. У 2017 році загальні середні витрати організацій на порушення правил щодо даних склали 14 мільйонів доларів. Це охоплює витрати, викликані зривом бізнесу, втратою продуктивності, пропущеним доходом, штрафами та іншими факторами.

Як захистити дані фінтех-стартапу

Розглянемо інноваційні підходи та методи, які можуть допомогти вам впоратися з проблемами та захистити конфіденційні дані.

Шифрування конфіденційних даних

Шифрування — це використання складних математичних алгоритмів для кодування даних. Для декодування цих даних необхідні спеціальні ключі (AES, TripleDES, Twofish та ін.)

Створення безпечного коду та безпечної архітектури

Якість архітектури та коду вашої програми життєво важлива для його безпеки. Глючний, брудний код легко зламати. Якщо у вашої програми є проблеми з безпекою, їх буде важко виявити навіть за допомогою засобів автоматизації. Кращий спосіб запобігти їх — це проаналізувати код і використовувати парне програмування.

Безпечна аутентифікація

Як ми вже згадували, безпечна та точна ідентифікація й аутентифікація життєво важливі для програмного забезпечення. Крім OTP та адаптивної аутентифікації, ви можете використовувати різні підходи.

Управління доступом на основі ролей. Це підхід, за якого доступ до програмного забезпечення та систем надається відповідно до ролі користувача.

Закінчення строку дії пароля. Систематична зміна паролів знижує ризик витоку даних і дозволяє захистити конфіденційні дані від колишніх співробітників і непередбачених подій.

Скорочена тривалість життя сеансу. Час сеансу — це час, протягом якого користувач може увійти в систему або програму. Скорочуючи час сеансу, ви можете мінімізувати ризик зловмисного доступу третіх сторін до додатків користувача з активного сеансу.

Відстеження невдалих спроб. Це дозволяє відстежити спроби невдалих входів, виявити та запобігти кібератакам. Встановіть межу для спроб входу в систему та запросіть додаткову (багатоетапну) перевірку особистості, якщо користувач перевищить цю межу.

Токенізація

Токенізація — це підхід до захисту даних, при якому значущі дані перетворюються в випадкові послідовності символів або токенів.

Це дуже безпечний метод зберігання та передачі даних. Найважливіший крок тут — захистити сховище токенів. Один із поширених способів зробити це — зашифрувати базу даних.

Обфускація або заплутування коду

Обфускація коду — ефективний спосіб захистити вашу програму від клонування. Клони програми виглядають і працюють дуже схоже на оригінальне програмне забезпечення та націлені на збір особистих даних користувачів. Заплутування ускладнює аналіз вихідного коду програми, унеможливлює розуміння роботи алгоритмів і перешкоджає зворотному інжинірингу.

Фінтех — успішна індустрія для стартапів і хакерів. Ось чому так важливо захистити ваш програмний продукт і всю інформацію, з якою він має справу від початку, перш ніж відбудеться атака.

utm_Campaign
Сума:
грн
-
+
Термін:
днів
-
+
  • Сума

  • Проценти

  • Сума погашення

Код активований